Охорона праці та пожежна безпека в Україні

П`ятниця, 15.11.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.142.124.83· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [337]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [295]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Где найти актуальную ссылку?

Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Підступність електронних "друзів"
[ ] 04.12.2009, 22:10

О.Єлін (ФГУ ВНДІОЕТ)

Зараз   важко   виділити   таку   сферу   життя   людей, в якій не використовувалися б електротехнічні  й радіоелектронні   технології.
Розвиток побутової  та виробничої техніки, оснащеної електроспоживаючими системами, створює складне навколишнє оточення.
Необхідність захисту людини від енергетичних впливів, обумовлених техногенними факторами, пов'язана з тим, що оточуючі нас електромагнітні поля перевищили природний фон Землі в тисячі і десятки тисяч разів. При цьому різко розширився їхній частотний діапазон. У результаті організм людини змушений «працювати» не в оптимальних, а в дуже жорстких умовах.
Розвиток комп'ютерів і інформаційних технологій привів до надзвичайно швидкого росту глобальних комп'ютерних інформаційних мереж. Починаючи з 1998 р. обсяг Інтернет-ресурсів у світі щорічно збільшується в 2 рази. За станом на 2002 р. міжнародна мережа Інтернет мала понад 500 млн користувачів, а до 2005 р. їхня кількість перевищила вже 1 млрд людей.
Понад 500 млн комп'ютерів, наявних на робочих місцях у світі, наносять шкоду здоров'ю користувачів і є причиною різкого зростання «комп'ютерних» захворювань. Це обумовлено не тільки особливостями складного електронного пристрою, що генерує усередині й навколо себе цілий спектр електричних сигналів різної частоти та інтенсивності, -електромагнітні поля, але й ергономічною специфікою умов праці, а також масовістю контингенту користувачів ПЗВМ, у тому числі дітей, чий організм найбільше піддається впливу несприятливих .факторів. Робота на комп'ютері вимагає постійної психоемоційної, зорової та м'язової напруженості, зосередженості, зібраності й уваги.
Комп'ютерна техніка в умовах експлуатації (в умовах реально існуючої електромагнітної перешкоджаючої обстановки) найчастіше не забезпечує необхідних технічних характеристик. Через нестиковку в нормативних і керівних документах різних відомств проблеми в експлуатації виникають навіть із тими технічними засобами, котрі успішно пройшли сертифікацію на електромагнітну сумісність за вимогами чинних російських і міжнародних стандартів.
Статистика Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) показала: при роботі на комп'ютерах зір дітей погіршується зі швидкістю 1 діоптрія на рік. Якщо в 5-6 класах дитина сяде за комп'ютер, вона закінчить школу «очкариком». У 10-літньої дитини зміни в крові та сечі з'являються через 15-20 хв. після початку роботи на комп'ютері, у 16-літньої - через 30-40 хв. Ці зміни наближають склад крові до складу крові онкологічних хворих.
Робота на комп'ютері вже через 2 години впливає на організм дорослої людини, викликаючи зміни в крові, а також в імунній, генетичній і ендокринній системах. Особливо згубно електромагнітна радіація впливає на вагітних, дітей і підлітків.
Обстеживши 1583 вагітних жінок, фахівці США виявили, що у жінок, які проводять близько 20 годин на тиждень за дисплеєм, кількість викиднів у перші три місяці вагітності в 2 раза вища, ніж у жінок, які працюють в інших умовах.
Учені Швеції виявили, що у жінок-операторів, працюючих за комп'ютером, у 1,5 рази частіше трапляються викидні й у 2,5 рази вище ризик народження дітей з уродженими вадами розвитку: порушеннями центральної нервової системи, хворобами серцево-судинної системи.
Після 3-4 годин роботи на комп'ютері у користувача накопичується втома, знижується увага і збільшується кількість помилок, що абсолютно не припустимо, наприклад, для диспетчерів авіа- і залізничних ліній, співробітників банків і страхових компаній, енергетиків, зв'язківців ін. Це приводить у гіршому випадку - до надзвичайних подій на транспорті й у промисловості, а в кращому - до зниження ефективності бізнесу й значному зменшенню прибутку.
У США ще в 1991 р. були опубліковані дані досліджень про те, що діти, які надмірно захоплюються відеоіграми, з великою ймовірністю ризикують занедужати лейкозом.
У жінок, що працюють за монітором ПК 2...6 годин на добу, функціональні порушення нервової системи спостерігаються в середньому в 4,6 рази частіше, ніж у контрольних групах (тобто у жінок того ж віку, які живуть у тих же умовах, але не працюють із ПК), хвороби серцево-судинної системи - у 2 раза, хвороби верхніх дихальних шляхів - у 1,9 рази частіше, хвороби опорно-рухового апарату — у 3,2 рази частіше.
Результати досліджень, проведених Центром електромагнітної безпеки (м. Москва) у 1998-2000 рр, показали, що лише 15 % перевірених ПК цілком відповідають положенням міжнародних норм, 31 % - частково, а 54 % - не відповідають міжнародним стандартам. Потрібен безумовний захист як користувача, так і оточуючих людей, оскільки інтенсивність випромінювання збоку й позаду монітора не тільки не менша, ніж попереду від екрана, але іноді навіть більша.
Якщо комп'ютер не оснащений спеціальними захисними засобами, то наслідки роботи з ним можуть бути дуже сумними: у 60 % користувачів спостерігаються захворювання та хвороби серцево-судинної системи, у 40 % - захворювання шлунково-кишкового тракту, у 10 % - шкірні захворювання.
Сьогодні вплив електромагнітних полів (ЕМП) через їхню велику поширеність і непередбачуваність віддалених наслідків є більш небезпечним, ніж радіаційний вплив. Електромагнітне забруднення навколишнього середовища переходить у розряд глобальних проблем, що стоять перед людством.
Фахівці ВООЗ офіційно визнають, що ЕМП є однією з головних загроз для здоров'я людства.
Серйозною проблемою є поширення стільникових телефонів і різноманітних ігрових приставок. Зараз у світі більше 800 млн осіб користуються стільниковими телефонами (за прогнозами, у найближчі 5 років їхнє число досягне 1,4 млрд), діють десятки тисяч ретрансляційних
станцій. Необхідно знати, що несе в собі черговий подарунок технічного
прогресу.
За даними учених, порівняно з будь-якою іншою технікою (ТВ, електроплитою і навіть комп'ютером) мобільний телефон є більше шкідливим, через те, що створює в момент розмови високий рівень потоку електромагнітних випромінювань (ЕМВ) поблизу голови: середні рівні щільності потоку потужності на відстані 5 см від антени в 5... 10 разів більші за щільність теплового потоку Сонця в ясний день на широті Москви. Низькочастотний сигнал батареї електроживлення - близько 2 Гц, а пікова величина створюваного цим сигналом магнітного поля -приблизно 6 мкТл (при нормі до 0,2), а це - майже ЛЕП на поясі.
Сигнал мобільного радіотелефону проникає в мозок на 37,5 мм. Із винаходом    цієї    «зручності»    відзначено    потужний    сплеск    ракових
захворювань.
Проведені в Норвегії та Швеції опитування 20 тис. користувачів стільникових телефонів виявили тенденцію до збільшення скарг на головний біль, втому. Час і кількість переговорів впливали на виразність
цих скарг.
Дослідження в Росії показали безумовний вплив працюючого радіотелефону на кришталик ока, склад крові й статеву функцію дрібних тварин (мишей і пацюків), причому ці зміни мали необоротний характер при тривалому (більше, ніж два тижні) впливі.
Електромагнітні випромінювання стільникових телефонів сприяють розвиткові онкології, можуть стати причиною безплідності, імпотенції у чоловіків, відхилень у нервовій та імунній системах, порушенням слуху, головного болю тощо.
Експерт Комітету з екології Державної Думи Російської Федерації, кандидат фізико-математичних наук А.Ю. Сомів доводить, що з 32-х перевірених ним стільникових телефонів жоден не відповідає заявленим
критеріям безпеки.
У ВООЗ вважають, що електромагнітне забруднення навколишнього середовища (електронний смог) є головною загрозою для здоров'я людства. На думку її експертів, рівень забруднення навколишнього середовища електромагнітними випромінюваннями характерний для нинішнього забруднення його шкідливими хімічними речовинами і при існуючих темпах росту кількості та потужності джерел ЕМВ у найближчий час може перевершити його.
На офіційну думку фахівців ВООЗ мобільний телефон не рекомендується використовувати дітям до 16 років і вагітним жінкам. Людям із кардіостимулятором необхідно стежити, щоб телефон розміщувався не ближче 15 см від серця; їм не слід носити мобільник на лівій стороні (у кипіені, сумці, на руці). Всі інші особи можуть розміщати стільниковий телефон де завгодно, аби подалі від голови.
Уряд Англії не рекомендує користуватися радіотелефоном дітям, установивши «віковий ценз».
Електромагнітні поля антропогенного походження відносять до числа сильнодіючих екологічних факторів, що приводять до катастрофічних наслідків для всього живого.
Особливо різко напруженість полів зростає поблизу ЛЕП, радіо- і телестанцій, засобів радіолокації та радіозв'язку (у тому числі мобільної й супутникової), різних енергетичних й енергоємних установок, міського електротранспорту.
Результатом тривалого впливу ЕМВ навіть відносно низького рівня можуть бути онкологічні захворювання, зміни поведінки, втрата пам'яті, хвороби Паркінсона й Альцгеймера, синдром раптової смерті зовні здорової дитини, пригнічення статевої функції і багато інших станів, включно з підвищеним рівнем самогубств у великих містах.
Електромагнітні випромінювання всіх приладів на планеті, створених людиною, перевищують рівень природного геомагнітного поля Землі в мільйони разів, причому діють вони комплексно. Від ЕМВ, насамперед, страждає головний мозок (результати досліджень учених США показують, що рак мозку в 13 разів частіше трапляється в електриків, ніж у людей інших професій).
Люди, які працюють в електромагнітному полі високовольтних кабелів, мають у 5...8 разів більше шансів захворіти на лейкемію. Також установлено, що ракові клітини, піддані випроміненню в 60 Гц, починають рости у 6 разів швидше ніж звичайно.
Величина напруженості електромагнітного поля вища 0,2 мкТл, як стверджують учені, уже вважається шкідливою. Середні значення в приміських електричках складають 150 мкТл, а в тролейбусах і трамваях -близько 250 мкТл. Найбільші коливання магнітного поля в метро (150...200 мкТл на платформі при відправленні потяга). У самому вагоні метро магнітне поле є ще сильнішим - приблизно 350...450 мкТл, тобто в 2...З раза більшим, ніж у наземної електрички. Машиністи електровозів і їхні помічники страждають на гіпертонію й ішемічну хворобу в 2 рази частіше за своїх колег, які працюють на електричках, де двигуни розташовані по-іншому.
Учені з Інституту У. Хьюза (м. Сент-Пол, США), спостерігаючи дію електромагнітних полів на живу клітину, виявили, що гени, які провокують лейкемію, за 10 хв. впливу стали активнішими в декілька разів. Випромінювання ЕМВ не поступаються за своєю винищувальною силою радіації й хіміотерапії. Учені цього Інституту стверджують, що нас може спіткати доля динозаврів, і трапиться це не через ядерну зброю, забруднення або гіподинамію. Згубними для людей можуть стати, насамперед, комп'ютери, телевізори, стільникові телефони, НВЧ-пічки, електроплити, пилососи таміксери - одним словом, усі чудесні винаходи, що генерують сильні ЕМВ.
Щоб цього не сталося, нам необхідно активізувати науково-дослідні роботи в сфері оцінювання впливу виробничих факторів на організм працівників різних професій.
Необхідно розмежувати наявні професії й види робіт за ступенем їхнього ризику, виявити серед них найбільш небезпечні, виробити технічні й організаційні заходи для зниження ступеню впливу шкідливих факторів. Про це повинні дбати не тільки учені, які працюють в сфері безпеки, охорони праці та здоров'я, але і роботодавці, які залучають співробітників для виконання робіт за наявності вищезазначених факторів. На сьогодні промисловістю освоєні і випускаються в необхідній кількості засоби індивідуального захисту, здатні забезпечити зниження впливу небезпечних і шкідливих факторів на організм працівників.
Зараз науково-дослідні роботи з пошуку та розробки ефективних засобів колективного захисту від можливого впливу електромагнітних полів і випромінювань, їхнього впливу на організм користувачів ведуться розрізнено.
Зусилля наукових колективів і учених-ентузіастів повинні бути об'єднані єдиною комплексною програмою, мета якої - системний підхід у вирішенні найбільш гострих проблем, пов'язаних з усуненням або зниженням ризику від можливого впливу електромагнітних полів і випромінювань не тільки на виробництві, але й у побуті.
На законодавчому рівні необхідно прийняти відповідні акти, що зобов'язують розробників і виробників технічних засобів гарантувати відповідність величин впливу таких полів і випромінювань діючим гігієнічним нормативам.

З журналу «Охрана труда и социальное страхование», № 5, 2007





Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda
Переглядів: 1330 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 899

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.