Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Понеділок, 14.10.2019
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.227.233.78· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [337]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [295]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Плакати як засіб пропаганди охорони праці на виробництві
[ ] 12.05.2012, 17:09
Плакати як засіб 
пропаганди охорони праці на виробництві
Плакати як засіб пропаганди охорони праці на виробництві

Автори: Полукаров Ю.О., Марковський О.В.
На сьогоднішній день рівень виробничого травматизму та професійних захворювань в Україні є надзвичайно високим. Профілактика цих явищ у багатьох травмонебезпечних галузях залишається малоефективною. Невід'ємною частиною профілактики травматизму, професійних захворювань і отруєнь є пропаганда охорони праці.


Плакати як засіб пропаганди охорони праці на виробництві

На сьогоднішній день рівень виробничого травматизму та професійних захворювань в Україні є надзвичайно високим. Профілактика цих явищ у багатьох травмонебезпечних галузях залишається малоефективною. Невід'ємною частиною профілактики травматизму, професійних захворювань і отруєнь є пропаганда охорони праці.
Основними цілями и завданнями пропаганди охорони праці є:
спонукання і постійна підтримка інтересу до охорони праці;
переконання працівників, що навчаються в необхідності заходів з охорони праці;
виховання свідомого відношення до охорони праці;
популяризація нових засобів забезпечення безпеки праці;
створення на кожному робочому місці здорових і безпечних умов праці.
Для здійснення пропаганди охорони праці використовуються різноманітні форми, методи і засоби.
Формами пропаганди охорони праці є: конференції, наради, семінари, школи передового досвіду, радіо- і телепередачі, екскурсії, виставки, і т. п.
Методи пропаганди охорони праці (прийоми передачі інформації) включають: розповідь, показ, демонстрацію натурних зразків, передових прийомів праці, лекції, бесіди, консультації і т. п.
Засобами пропаганди охорони праці служать: кіно, телебачення, плакати, фотографії, правила, інструкції, настінні газети; повідомлення про аварії та нещасні випадки, про нові рішення, постанови, норми, книги, будівельні норми і правила, ГОСТи; кабінети і лабораторії охорони праці.
Правильно організована пропаганда охорони праці повинна постійно нагадувати працівникам про потенційно небезпечні і шкідливі виробничі чинники на робочих місцях, про те, як слід поводитися, щоб попередити нещасний випадок [1].
Важливу роль в системі пропаганди по профілактиці і попередженню виробничого травматизму і професійних захворювань відіграють плакати.
Плакат має можливість дії на максимально широку аудиторію. Лаконічність малюнка, фотографії, закличний текст забезпечують високу ефективність сприйняття матеріалу. До переваг плакатів відносяться також гнучкість і різноманітність тематики, простота виготовлення і відносно невисока вартість [2].
Плакати по охороні праці можна класифікувати наступним чином:
За призначенням:
навчальні - містять зведення з питань охорони праці учбового характеру. Їх мета - представлення учбового матеріалу в наглядному вигляді для полегшення його засвоєння;
інструктивні - наказують окремі норми і правила безпеки або забороняють небезпечні прийоми роботи. Їх мета - сформувати у працівників готовність до виконання окремих правил і норм охорони праці;
агітаційно-пропагандистські - закликають до безпечної поведінки, пропагують передовий досвід в області охорони праці. Їх завдання - сформувати у працівників загальну установку на безпечну поведінку і позитивне відношення до питань охорони праці;
інформаційні - містять різні відомості з питань охорони праці (про проведення заходів з охорони праці, про роботу служби охорони праці, про видання нових книг з охорони праці і т. д.);
За сферою використання:
загальні (міжгалузевого застосування) - можуть бути використані в декількох галузях народного господарства;
специфічні (галузевого застосування) - використовуються тільки у якій-небудь одній галузі народного господарства;
За оформленням:
шрифтові - містять в основному текст (із зображенням або без нього);
образотворчі - несуть в собі в основному зображення (з тестом або без тексту). Серед них розрізняють рисовані, фотографічні, фотомонтажні;
За тональністю:
нейтральні - повідомляють про що-небудь, констатують факти;
драматичні - акцент в таких плакатах робиться на змалюванні небезпечної ситуації, моменту нещасного випадку або його наслідків;
сатиричні, гумористичні - в зображенні окремих об'єктів або ситуацій в цілому присутні сатира, гумор [1].
Застосовується також класифікація плакатів за характером дії:
попереджуючі, переконуючі, повчальні; за способом передачі інформації: раціональні (пояснення необхідної поведінки, повідомлення про норми і правила), емоційні; за місцем експозиції: вуличні і кімнатні; за тривалістю експозиції: короткострокового або тривалого застосування. Останні виготовляють з міцних матеріалів (жерсть, емаль, картон) [2].
Існують різні критерії оцінки ефективності плакату з охорони праці, наприклад, частота застосування рекомендацій плакату, ступінь довіри до нього, відсоток запам’ятовування його вмісту.
За змістом плакат має бути актуальним, а інформація, яку він містить - новою. При цьому потрібне оригінальне художнє рішення і емоційний виклад теми. В той же час наведена ситуація має бути знайомою, типовою. І, звичайно, плакат повинен виглядати приємно і привабливо.
У плакаті має бути чітко визначена ідея. Існує три типи ідей.
Перший тип заснований на обставинах, що викликають до себе позитивне відношення.
Другий тип будується на показі негативного факту і його наслідків. Мета дії - спонукання негативного відношення до зображуваного через усвідомлення небезпечних наслідків недотримання певних правил.
Третій тип будується на протиставленні негативної і позитивної дій.
Основна ідея виражається, таким чином, в показі як мінімум двох дій і характеризується напруженістю, динамічністю.
Композиція плакату повинна забезпечувати таке поєднання образотворчих, колірних і шрифтових елементів, яке відразу виявляло б центр змістового навантаження.
Зображення в плакаті, безумовно, грає провідну роль. Воно здійснює істотний вплив на людину, створюючи в її свідомості потрібний образ.
Застосовуються найрізноманітніші прийоми - реалістичний малюнок, фотографія, символ, піктограма, колаж і т. д.
Головна вимога, що висувається до плакату, - це оригінальне, образне трактування теми, нові художні рішення. У плакаті бажано використовувати симетричні, закінчені форми - круг, квадрат, прямокутник; вони засвоюються краще за інших. Те саме стосується й ліній. Прямі лінії пов'язані в нашій свідомості із спокоєм і ясністю. Зображення людей і тварин привертають значно більше уваги до плакату, ніж зображення неживих предметів. У зображенні людини головне, що зупиняє погляд, - це обличчя.
Текст плакату має бути стислий, енергійний, зрозумілий, як будь-який настінний напис. Найкраще сприймаються і запам'ятовуються заклики, що складаються з трьох-шести слів, але не в повчальному тоні [1,2].
Отже, одним з найважливіших сучасних завдань охорони праці є забезпечення відповідного інформаційного рівня безпеки на виробництві. Це може здійснюватися за допомогою використання стендів та плакатів що інформують, нагадують, попереджають та інших видів. Простота, доступність, наочність та актуальність зображеного матеріалу, а також стратегічне розміщення його у виробничих приміщеннях допомагає пропагувати, виховувати та підтримувати культуру безпеки праці серед працівників на належному рівні. Також у світі набуває широкого розповсюдження практика використання інтерактивних плакатів – з вмонтованими екранами, можливістю вибору тематики показу. Можливе використання звукового супроводу з наведенням прикладів та роз’яснень по тематиці поданому матеріалу. Це дозволить привернути увагу персоналу, збільшити рівень довіри та запам’ятовування інформації. Кожен робітник сам визначає свою поведінку та, відповідно, рівень власної безпеки. Плакат не може захистити від травми або нещасного випадку, але він може нагадати і попередити про це, сфокусувати увагу працівника. Тому не потрібно недооцінювати внесок у охорону праці на виробництві простих інструкцій, настінних газет та плакатів.

Список літератури
1. М.С. Петрова, С.В. Петров, С.Н. Вольхин. Охрана труда на производстве
и в учебном процессе. – М.: НЦ «ЭНАС». – 2006. – 204 с.
2. Бобкова О.В. Охрана труда и техника безопасности. Обеспечение прав
работника. – Л.: «Омега». – 2009. – 345 с.

Джерело: Збірник матеріалів п'ятої науково-методичної конференції ПРОБЛЕМИ ОХОРОНИ  ПРАЦІ, ПРОМИСЛОВОЇ ТА ЦИВІЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" / Рік: 2012


Одними из средств пропаганды охраны труда служат: кино и телевидение. Телевизор в  кабинете, лаборатории охраны труда значительное подспорье в раборе специалистов. Большой телевизор может быть использован во время проведения инструктажей, семинаров, совещаний, для показа, фильмов, видеороликов, презентаций, других мульмимедийных материалов. На Плазменные телевизоры цены на рынке с каждым годом становятся все более демократичными доступными. Что должно способствовать расширению их использования в целях пропаганды охраны труда на производстве.


Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda
Переглядів: 5443 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2019
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 843

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.