Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Вівторок, 20.08.2019
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 35.173.234.237· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [336]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [295]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Поговоримо про електробезпеку в побуті
[ ] 28.03.2010, 23:08 
Всі ми знаємо, що з електрикою потрібно поводитися обережно. Проте в межах рідного будинку, в затишній обстановці, в оточенні звичних речей ми деколи легковажно забуваємо про наявну у дротах небезпеку. А адже наслідки неправильного чи необережного поводження з електроприладами можуть бути дуже плачевними.
   Як не дивно, але причини нещасних випадків з електрикою в побуті залишаються практично незмінними протягом десятиліть - це порушення правил експлуатації або використання несправних приладів, необережність та неуважність при поводженні з електрикою, спроби самостійної розбирання і ремонту електроприладів. Здавалося б, про ці причини знають і пам'ятають усі, починаючи з дитсадівського віку, але багато хто вперто не слухає попередження. З точки зору психології це зрозуміло: у своїй квартирі людина відчуває себе в безпеці, побутові прилади є для нього лише частиною комфортної обстановки, а звичка регулярного користування ними послаблює почуття обережності.
   Сьогодні майже в кожному будинку є не один десяток різних електричних пристроїв. Це освітлювальні прилади, телевізори, холодильники, пральні машини, праски, електрочайники, обігрівачі тощо. Давайте подивимося, які ж небезпеки можуть ховатися в цих звичних для нас приладах і до чого може привести необережне поводження з ними.

 

Освітлювальні прилади
 

 

Як правило, стаціонарні освітлювальні прилади (люстри, стельові і настінні світильники, бра) рідко є причинами електричних травм або пожежі, тому для них основне правило - не залишати на тривалий термін включеними без нагляду і не розташовувати поруч горючі предмети, щоб уникнути їх загоряння. Для переносних світильників потенційно небезпечним місцем є дроти: порушення їх ізоляції може призвести до ураження електричним струмом, а пошкодження струмоведучою жили - до іскріння і спалаху.

 

 
Радіоелектронні прилади (телевізійні та радіоприймачі, програвачі, підсилювачі, комп'ютерна техніка тощо)
 

 

При користуванні радіоелектронними приладами необхідно строго дотримувати правила експлуатації, зазначені в документації до них. Наприклад, телевізори часто стають причинами пожеж через недотримання умов їх експлуатації: ні в якому разі не можна закривати вентиляційні отвори в корпусі приладу, допускати потрапляння всередину корпусу рідин і металевих предметів, встановлювати телевізор в меблеву нішу, що перешкоджає вільному току повітря та відведенню тепла, залишати телевізор включеним без нагляду.

 

 
Нагрівальні прилади (праски, електрочайники, електрообігрівачі і т.п.)
 

 

Електронагрівальні прилади мають велику споживану потужність, тому не можна одночасно підключати кілька таких пристроїв до одної розетки: це може викликати надмірний нагрів проводів, руйнування їх ізоляції, розплавлення і загоряння розеток. Необхідно також стежити, щоб шнур живлення приладу не потрапляв на гарячий нагрівальний елемент, так як це може викликати пошкодження ізоляції і коротке замикання. І, звичайно, слід бути особливо обережним, щоб уникнути опіків і спалаху навколишніх предметів. Залишені без нагляду нагрівальні електроприлади - одна з найчастіших причин пожеж.

 

 
Електроінструмент
 

 

При використанні електроінструментів обережність спрямована, в першу чергу, на небезпеку отримання механічних травм від рухомих або ріжучих частин пристрою. Проте варто пам'ятати, що небезпека ураження електричним струмом від цього не стає менше. Найчастіше мають місце різні пошкодження ізоляції проводу електроінструменту, що ведуть до електротравматизму. Не можна використовувати електроінструмент на вулиці під час дощу, туману, снігопаду. Бувають також випадки пошкодження приладом прихованої проводки під напругою, наприклад, при свердлінні отворів у стінах.

 

 

 
Декілька загальних рекомендацій по безпечному використанню електроприладів у побуті.

 

 

    *       Своєрідним "слабким місцем" багатьох електроприладів є мережевий шнур. Через часті вигини з часом можливий надлом або обрив струмоведучої жили, що веде до іскріння, нагрівання і, можливо, спалаху його ізоляції. Найчастіше таке пошкодження виникає в місці кріплення шнура до вилці. Не тягніть за шнур, щоб витягнути вилку з розетки. Необхідно також стежити за справністю ізоляції кабелю живлення, так як будь-який дотик до оголені дроти може мати серйозні наслідки. Ніколи не користуйтеся електроприладами з пошкодженою ізоляцією проводи.
    *       Ремонт електричних приладів повинен виконувати тільки кваліфікований фахівець. Знявши кожух електроприладів, ви вже піддаєте себе смертельній небезпеці, тому що в багатьох пристроях навіть після їх відключення від мережі деякий час зберігається електричний заряд на конденсаторах, а за наявності в приладі високовольтних елементів схем отримати електричний удар можна, лише наблизивши руку на небезпечну відстань до такої ділянки схеми.
    *       Вентиляційні отвори електроприладів - зона підвищеної уваги. Не допускайте попадання через них рідин або металевих предметів в середину приладу. Для цього ніколи не ставте на телевізор, монітор, програвач вази з квітами, не дозволяйте дітям кидати що-небудь всередину корпусу через отвори, не кладіть на поверхню електроприладів дрібні металеві речі (скріпки, шпильки, ключі тощо). У той же час не можна чим-небудь закривати вентиляційні отвори, щоб уникнути спалаху приладу.
    *       Ніколи не користуйтеся електроприладами у ванні чи під душем - волога шкіра і заземлювальний властивість металевої ванній кімнаті, не залишать вам щасливого шансу у випадку падіння приладу у воду або наявності пошкоджень в його ізоляції. Також не користуйтеся електроприладами з живленням від електромережі на вулиці під час дощу, снігопаду або туману.
    *       Не залишайте електроприлади включеними без нагляду. Це стосується також і пристроїв, які можуть функціонувати у так званому "сплячому режимі", практично не споживаючи електроенергії, але залишаються підключеними до мережі для виконання деяких своїх функцій (телевізори, відеомагнітофони, комп'ютери тощо). Подивіться в керівництво з експлуатації - як правило, не дозволяється залишати прилад у сплячому режимі більше 1-2 діб.
    *       Запросіть фахівців для перевірки стану електропроводки та електричних приладів у вашій квартирі. Зверніть увагу на обов'язкову наявність заземлення корпусів електроприладів.
    *       Роз'яснює дітям правила користування електроприладами. Закрийте розетки спеціальними заглушками, не залишайте в розетці вилку шнура живлення, навіть якщо електроприлад відключений від мережі.
 Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda | Теги: електробезпека
Переглядів: 6217 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2019
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 922

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.