Охорона праці та пожежна безпека в Україні

П`ятниця, 19.04.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.137.180.32· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [337]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [295]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 9
Гостей: 9
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Поговоримо про електробезпеку в побуті
[ ] 28.03.2010, 23:08



 
Всі ми знаємо, що з електрикою потрібно поводитися обережно. Проте в межах рідного будинку, в затишній обстановці, в оточенні звичних речей ми деколи легковажно забуваємо про наявну у дротах небезпеку. А адже наслідки неправильного чи необережного поводження з електроприладами можуть бути дуже плачевними.
   Як не дивно, але причини нещасних випадків з електрикою в побуті залишаються практично незмінними протягом десятиліть - це порушення правил експлуатації або використання несправних приладів, необережність та неуважність при поводженні з електрикою, спроби самостійної розбирання і ремонту електроприладів. Здавалося б, про ці причини знають і пам'ятають усі, починаючи з дитсадівського віку, але багато хто вперто не слухає попередження. З точки зору психології це зрозуміло: у своїй квартирі людина відчуває себе в безпеці, побутові прилади є для нього лише частиною комфортної обстановки, а звичка регулярного користування ними послаблює почуття обережності.
   Сьогодні майже в кожному будинку є не один десяток різних електричних пристроїв. Це освітлювальні прилади, телевізори, холодильники, пральні машини, праски, електрочайники, обігрівачі тощо. Давайте подивимося, які ж небезпеки можуть ховатися в цих звичних для нас приладах і до чого може привести необережне поводження з ними.

 

Освітлювальні прилади
 

 

Як правило, стаціонарні освітлювальні прилади (люстри, стельові і настінні світильники, бра) рідко є причинами електричних травм або пожежі, тому для них основне правило - не залишати на тривалий термін включеними без нагляду і не розташовувати поруч горючі предмети, щоб уникнути їх загоряння. Для переносних світильників потенційно небезпечним місцем є дроти: порушення їх ізоляції може призвести до ураження електричним струмом, а пошкодження струмоведучою жили - до іскріння і спалаху.

 

 
Радіоелектронні прилади (телевізійні та радіоприймачі, програвачі, підсилювачі, комп'ютерна техніка тощо)
 

 

При користуванні радіоелектронними приладами необхідно строго дотримувати правила експлуатації, зазначені в документації до них. Наприклад, телевізори часто стають причинами пожеж через недотримання умов їх експлуатації: ні в якому разі не можна закривати вентиляційні отвори в корпусі приладу, допускати потрапляння всередину корпусу рідин і металевих предметів, встановлювати телевізор в меблеву нішу, що перешкоджає вільному току повітря та відведенню тепла, залишати телевізор включеним без нагляду.

 

 
Нагрівальні прилади (праски, електрочайники, електрообігрівачі і т.п.)
 

 

Електронагрівальні прилади мають велику споживану потужність, тому не можна одночасно підключати кілька таких пристроїв до одної розетки: це може викликати надмірний нагрів проводів, руйнування їх ізоляції, розплавлення і загоряння розеток. Необхідно також стежити, щоб шнур живлення приладу не потрапляв на гарячий нагрівальний елемент, так як це може викликати пошкодження ізоляції і коротке замикання. І, звичайно, слід бути особливо обережним, щоб уникнути опіків і спалаху навколишніх предметів. Залишені без нагляду нагрівальні електроприлади - одна з найчастіших причин пожеж.

 

 
Електроінструмент
 

 

При використанні електроінструментів обережність спрямована, в першу чергу, на небезпеку отримання механічних травм від рухомих або ріжучих частин пристрою. Проте варто пам'ятати, що небезпека ураження електричним струмом від цього не стає менше. Найчастіше мають місце різні пошкодження ізоляції проводу електроінструменту, що ведуть до електротравматизму. Не можна використовувати електроінструмент на вулиці під час дощу, туману, снігопаду. Бувають також випадки пошкодження приладом прихованої проводки під напругою, наприклад, при свердлінні отворів у стінах.

 

 

 
Декілька загальних рекомендацій по безпечному використанню електроприладів у побуті.

 

 

    *       Своєрідним "слабким місцем" багатьох електроприладів є мережевий шнур. Через часті вигини з часом можливий надлом або обрив струмоведучої жили, що веде до іскріння, нагрівання і, можливо, спалаху його ізоляції. Найчастіше таке пошкодження виникає в місці кріплення шнура до вилці. Не тягніть за шнур, щоб витягнути вилку з розетки. Необхідно також стежити за справністю ізоляції кабелю живлення, так як будь-який дотик до оголені дроти може мати серйозні наслідки. Ніколи не користуйтеся електроприладами з пошкодженою ізоляцією проводи.
    *       Ремонт електричних приладів повинен виконувати тільки кваліфікований фахівець. Знявши кожух електроприладів, ви вже піддаєте себе смертельній небезпеці, тому що в багатьох пристроях навіть після їх відключення від мережі деякий час зберігається електричний заряд на конденсаторах, а за наявності в приладі високовольтних елементів схем отримати електричний удар можна, лише наблизивши руку на небезпечну відстань до такої ділянки схеми.
    *       Вентиляційні отвори електроприладів - зона підвищеної уваги. Не допускайте попадання через них рідин або металевих предметів в середину приладу. Для цього ніколи не ставте на телевізор, монітор, програвач вази з квітами, не дозволяйте дітям кидати що-небудь всередину корпусу через отвори, не кладіть на поверхню електроприладів дрібні металеві речі (скріпки, шпильки, ключі тощо). У той же час не можна чим-небудь закривати вентиляційні отвори, щоб уникнути спалаху приладу.
    *       Ніколи не користуйтеся електроприладами у ванні чи під душем - волога шкіра і заземлювальний властивість металевої ванній кімнаті, не залишать вам щасливого шансу у випадку падіння приладу у воду або наявності пошкоджень в його ізоляції. Також не користуйтеся електроприладами з живленням від електромережі на вулиці під час дощу, снігопаду або туману.
    *       Не залишайте електроприлади включеними без нагляду. Це стосується також і пристроїв, які можуть функціонувати у так званому "сплячому режимі", практично не споживаючи електроенергії, але залишаються підключеними до мережі для виконання деяких своїх функцій (телевізори, відеомагнітофони, комп'ютери тощо). Подивіться в керівництво з експлуатації - як правило, не дозволяється залишати прилад у сплячому режимі більше 1-2 діб.
    *       Запросіть фахівців для перевірки стану електропроводки та електричних приладів у вашій квартирі. Зверніть увагу на обов'язкову наявність заземлення корпусів електроприладів.
    *       Роз'яснює дітям правила користування електроприладами. Закрийте розетки спеціальними заглушками, не залишайте в розетці вилку шнура живлення, навіть якщо електроприлад відключений від мережі.
 







Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda | Теги: Електробезпека
Переглядів: 6912 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 987

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.