Охорона праці та пожежна безпека в Україні

П`ятниця, 29.03.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 44.200.144.68· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [337]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [295]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Поради лікаря-профпатолога «Остеохондроз: виробничі причини та профілактика»
[ ] 19.03.2013, 17:51

Остеохондроз: виробничі причини та профілактика

 

Здорова спина рідко нагадує про себе. Біль — це перший сигнал про те, що з нею не все гаразд. Дуже важливо приділяти увагу хребту щодня, не чекаючи, поки він заболить.

Хто ризикує найбільше

Лікарі-гострослови називають остеохондроз людською платою за прямоходіння — адже тваринам цей недуг невідомий.

Разом з тим, небагато є на світі людських хвороб, які б такою ж мірою спричинялися характером праці та способом життя, як остеохондроз. Жертвами цієї підступної недуги найчастіше стають люди, яким доводиться постійно працювати в незручній позі, піднімати або пересувати важкі вантажі.

Парадоксально, але до групи ризику також належать працівники розумової сфери: робота в офісі, без значних фізичних навантажень сприяє зниженню тонусу м’язів спини. І тоді буває досить навіть невдало повернутися, як стріляючий біль буквально скручує все тіло…

Підвищений ризик захворіти на остеохондроз існує при вроджених або набутих викривленнях хребта.

Комфорт і затишок, а головне, малорухливий спосіб життя також зіграли з нами злий жарт  сьогодні на остеохондроз страждає до 80 % дорослого населення. Нарешті, спровокувати загострення остеохондрозу здатний психологічний стрес.

Як запобігти остеохондрозу та як поводитися, щоб він не дошкуляв болем, або хоча б зменшити страждання? Потрібно не так вже й багато: навчитися слухати своє тіло, щоб у потрібний момент допомогти йому впоратися з труднощами.

Професійні групи ризику з остеохондрозу

1. Професії з постійним великим фізичним навантаженням:

– працівники агрокомплексу;

– гірники;

– будівельники;

– монтажники металоконструкцій;

– лісоруби;

– водії великовагових автомобілів;

– двірники, підсобні робітники;

– спортсмени силових видів спорту.

 

2. Професії з робочою позою сидячи:

– офісні працівники;

– касири та продавці-касири;

– водії авто- та електротранспорту;

– машиністи поїздів;

– пілоти;

– кранівники баштових і портальних кранів;

– оператори електростанцій та інших виробничих комплексів.

 

Створений для руху

Наш хребет — дуже надійна конструкція, створена природою для руху, і кожен його суглоб любить працювати. Нерухомі хребці, а також ті, які постійно отримують максимальне навантаження (наприклад, при цілоденному сидінні за комп’ютером або в автомобілі, або при такій роботі, коли доводиться нахилятися або піднімати важкі речі), з часом втрачають свою рухливість. У спині виникають дискомфортні відчуття, які з часом супроводжуються болем. А далі починаються збої в роботі всього організму. При хворобливих змінах в хребті міняються постава і хода, зміщуються центри тяжіння, страждають м’язи, зв’язки і внутрішні органи.

Щоб хребет був здоровим, потрібно постійно про нього піклуватися. Як висловився колись один спортивний лікар, «або ти створиш собі для хребта корсет з м’язів, або з часом тобі доведеться надіти гіпсовий корсет!».

Почати можна з елементарного: вранці і увечері виконувати нескладні вправи на розтягання мязів і звязок. А ось залежуватися в ліжку «для економії сил» не варто  для хребта це дуже шкідливо!

 

Чому болить голова

Запаморочення та головний біль, больові відчуття в кистях рук, а подеколи навіть зниження слуху або погіршення зору ми зазвичай пов’язуємо з проблемами з серцем або головним мозком, геомагнітними бурями або іншими чинниками. Але часто причина криється в проблемах у шийному відділі хребта: косий м’яз твердне і здавлює артерії та нерви, внаслідок чого й виникає біль. При лікуванні остеохондрозу використовують масаж, мазі, розтирання, лікувальну фізкультуру.

Для профілактики загострень захворювання в домашніх умовах рекомендують самомасаж, самокорекцію та спеціальні вправи.

 

•        Прокинувшись вранці, не схоплюйтеся з ліжка. 23 рази повільно потягніться  до хрускоту у всіх кісточках.

•        Витягніть руки уздовж тулуба, спробуйте «дотягнутися» пятами і головою до спинок ліжка. Повільно й плавно повторіть це 35 разів. 

•        Станьте рівно й постарайтеся пятами «продавити» підлогу, а головою «дістати» стелю. Цю вправу можна виконувати протягом дня й де завгодно: на вулиці, в транспорті, на роботі  вона дуже корисна для всього хребта.

•        Плавно нахиляючи голову по черзі в обидві сторони, намагайтесь дотягнутися вухом до плеча (5–6 разів).

•        Повільно повертайте голову вліво-управо (5–6 разів). Тулуб при цьому залишається нерухомим.

 

Увага! Будь-які маніпуляції на шийному відділі хребта вимагають великої акуратності та обережності, тому їх повинен проводити лише досвідчений та знаючий фахівець з мануальної терапії. Самодіяльність тут неприпустима!

 

«Серцева» зона

Грудний відділ хребта найменш рухливий, він рідше травмується. Проте й тут трапляються проблеми. При остеохондрозі грудного відділу — від нього зазвичай страждають офісні працівники, які змушені довго сидіти в одній позі — нерідко виникає біль в області серця, який віддає в ліве передпліччя. Біль посилюється при глибокому диханні, нахилах або розтяганні верхньої частини тулуба. Часом таких пацієнтів госпіталізують з підозрою на інфаркт міокарда...

Часто біль локалізується в грудній клітці, животі. У таких випадках показані мяка корекція та сеанси масажу. Маніпуляції на грудному відділі виконуються спокійно, без грубих ударів, і неодмінно досвідченим фахівцем.

 

Вправи для профілактики

•        Катання на спині. Лежачи на спині і зігнувши ноги та обхопивши їх руками, намагайтесь дістати підборіддям колін, а колінами підборіддя, при цьому розгойдуйтеся. Так відбувається розтягання всіх відділів хребта.

•        Змія. Ляжте на живіт, кисті рук під плечима, лікті притиснуті до тіла, ноги разом, ступні витягнуті, лоб торкається підлоги. При повільному вдиху максимально піднімайте голову і відхиляйте її назад. Прогинайте хребет до відчуття напруги в спині. Вправа усуває деформацію спини, зміцнює м’язи грудної клітки.

•        Лук. Лежачи на спині, зігніть ноги в колінах і візьміть себе руками за щиколотки. Піднімаючи верхню частину тулуба, намагайтесь відірвати ноги від підлоги. Це розтягує і зміцнює м’язи спини, грудей і плечового поясу.

•        Катання на валику або мячі. Ляжте на спину, підклавши під грудний відділ хребта жорсткий валик діаметром 25 см або мяч. Гойдаючись вперед-назад, максимально прогинайтеся, щоб дістати потилицею до підлоги. Вправа особливо корисна для тих, хто цілий день зайнятий сидячою роботою.

 

Коли замучить радикуліт

Практично кожна людина знає, як болить поперек після тривалої роботи в зігнутому положенні, тривалої ходьби, підйому тягарів, переохолодження. Такого роду біль незабаром проходить. Але якщо він триває довго й має наполегливий характер, тоді говорять про радикуліт. Увага: поперековий біль нерідко супроводжує захворювання органів малого тазу, але при цьому хворі також скаржаться на нудоту, блювоту, печію, здуття живота, підвищення температури.

Радикуліт розвивається унаслідок подразнення або запалення корінців спинномозкових нервів попереково-крижового сплетення, які можуть бути спровоковані остеохондрозом, травмами або природженими аномаліями.

 

Лікнеп для страждальників

Якщо біль у хребті виникає час від часу або його напади стають періодичними — не чекайте, поки ситуація стане некерованою. Поводьтеся зі своєю спиною коректно, і вона не завдаватиме вам клопоту.

 

  • Не відкладайте всю важку роботу на один день. Краще робити її поступово, по частинах і, що особливо важливо, правильно! 
  • Виконуючи фізичну роботу, поменше нахиляйтеся, часто змінюйте положення тіла. Час від часу робіть перерви в роботі. Під час перерви буде доречним нескладний комплекс вправ: розтягання й плавні повороти тулуба в положенні лежачи (на твердій поверхні), провисання на турніку.
  • Ніколи не підносьте вантажів у позі «піднімального крану» — на прямих ногах, зігнувшись в попереку. Краще присядьте й піднімайтеся з вантажем, як штангіст зі штангою: з прямою спиною та за допомогою м’язів ніг. 
  • Якщо потрібно піднімати чи пересувати важке — надягніть спеціальний корсет.
  • Найнебезпечнішим для хребта є вплив одноразового силового зусилля. Пам’ятайте про граничні норми підіймання та переміщення важких речей, встановлені нормативами з охорони праці: для чоловіків це одноразово 15 кг, для жінок — одноразово 7 кг.
  • Спіть на помірно твердому ліжку, а при болях в області шиї — спіть на спині і без подушки. Якщо любите спати на боці, скористайтеся маленькою (40 х 80 см) мякою подушкою, яку можна скласти удвічі, втричі або у вигляді валика під шию.
  • Якщо у вас сидяча робота, щогодини робіть перерву хоча би на 5 хвилин. Потягніться, пройдіться по коридору, зробіть кілька поворотів тулуба.
  • Працюючи за столом, тримайте спину прямо, а лікті зручно розташуйте на столі, вони не повинні висіти.
  • Монітор компютера розмістіть на рівні обличчя і в жодному разі не навкоси.

Зміщені диски гріти не можна!

Така неприємність, як зміщення міжхребцевих дисків, може статися як з сільським жителем, так і з городянином. Найчастіше це трапляється навесні і восени при роботах на городах і дачних ділянках. Якщо у вас «стрельнуло» в спині і при цьому ви відчули сильний біль, що віддає в ногу, не займайтеся самолікуванням! Відразу ж зверніться до лікаря (ортопеда, травматолога, хірурга) або досвідченого мануального терапевта. Спеціаліст відкоригує хребет і призначить лікування. Не розтирайте і не розігрівайте хворе місце, не ставте перцевий пластир або гірчичник — це лише погіршить ситуацію! Зігріваючі процедури виправдані лише тоді, коли є впевненість, що біль викликаний переохолодженням, загостренням радикуліту (запалення нервових корінців), при якому потрібне відповідне лікування.



За матеріалами журналу «Охорона праці і пожежна безпека» №3 - 2013
Автор: Мар’яна ЗАДОРОЖНА, лікар-профпатолог

Джерело:  Оф. сайт ФПУ www.fpsu.org.ua





Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda
Переглядів: 1444 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 894

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.