Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Вівторок, 21.05.2019
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 54.227.76.35· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [336]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [294]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Пожежна безпека побутових електричних чайників
[ ] 12.02.2015, 11:22

Пожежна безпека побутових електричних чайників

Насичення квартир різноманітними газовими, електропобутовими приладами і хімічними препаратами представляє значну небезпеку виникнення пожежі у квартирі у разі навіть найменшого порушення встановлених правил пожежної безпеки. Поширеною причиною пожеж є порушення правил користування електричними приладами. Аналіз таких пожеж показує, що вони відбуваються, в основному, з двох причин: порушення правил пожежної безпеки під час користування електропобутовими приладами і прихованої несправності цих приладів.
Людство давно оволоділо технологією нагрівання води за допомогою електричного струму.
Електричні чайники - зручні та досить безпечні прилади, які допомагають підтримувати комфорт у домівках. їх зручно використовувати для швидкого приготування гарячої води чи окропу.
Оснащені термовимикачами з самоповерненням для автоматичного переривання електричного кола в разі закипання чи википання води. Але існує й небезпечна складова використання цих приладів.
Причинами виникнення пожежі від електричного чайника можуть бути недосконалість чи несправність конструктивних елементів приладу, використання неякісних неметалевих матеріалів із низькою температурою займання, неспрацювання пристроїв захисту, порушення умов експлуатації, несправність систем електропроводки будівлі, вплив електричного струму, що не відповідає вимогам чинних нормативів тощо.
Основні правила безпечного користування обігрівальними приладами:
-    електронагрівальні прилади повинні вмикатися в електромережу тільки за допомогою справних штепсельних з’єднань та електророзеток заводського виготовлення;
-    заборонено застосування електронагрівальних приладів у пожежонебезпечних зонах складських приміщень, у будівлях архівів, музеїв, картинних галерей, бібліотек (крім спеціально призначених і обладнаних для цього приміщень), а також у будівлях (приміщеннях) іншого призначення, в яких можливість використання таких приладів обмежена нормативними документами;
-    заборонено використання побутових електронагрівальних приладів (прасок, чайників, кип’ятильників тощо) без негорючих теплоізоляційних підставок та в місцях (приміщеннях), де їх застосування не передбачено нормативними документами;
-    заборонено користуватися безпосередньо в номерах готелів, житлових кімнатах гуртожитків, кемпінгів, туристичних баз, спальних приміщеннях закладів соціального призначення, санаторіїв, будинків відпочинку, дитячих таборів відпочинку та інших таких об’єктів різноманітними електронагрівальними приладами: електрочайниками, кип’ятильниками, електроплитами, прасками тощо. Для цієї мети адміністрація повинна обладнати спеціальні місця.
Основним нормативним документом, що встановлює вимоги (в тому числі й щодо безпеки) до низьковольтного електричного обладнання та його введення в обіг або експлуатацію, на ринку України є Технічний регламент низьковольтного електрично¬го обладнання, згідно з яким уведення в обіг низьковольтного електричного обладнання можливе тільки тоді, коли воно не загрожує безпеці людей, свійських тварин або майна за умови належного встановлення, обслуговування та використання за призначенням.
Відповідність вимогам Техрегламенту підтверджують стандарти на певні види продукції. У цих документах встановлено вимоги щодо маркування інструкцій, конструктивного виконання, електричних і механічних характеристик, а також установлено методи випробувань, спрямовані на оцінювання безпечності приладів. Це стосується електричних характеристик, механічної міцності, нормального чи анормального режиму роботи, перевірки на тепло і вогнетривкість тощо.
Під час купівлі електричного чайника «потенційно» небезпечний прилад можна визначити на підставі перевірки таких даних:
-    сертифікат відповідності чи протокол випробувань;
-    позначення номінальної напруги у вольтах;
-    умовне позначення роду струму, якщо не зазначено номінальну частоту;
-    позначення номінальної споживаної потужності у ватах чи номінальної сили струму в амперах;
-    назва, торгова марка чи товарний знак виробника або відповідального постачальника. Ці дані також повинні бути нанесені на підставку приладу;
-    назва моделі або тип повинні бути нанесені на підставку приладу;
-    національний знак відповідності;
-    покажчики мінімального та максимального рівнів води;
-    текст інструкції повинен бути викладений державною мовою;
-    маркування на шнурі живлення повинне містити дані про тип шнура, площу поперечного перерізу провідників, а також про виробника.
Загалом електричні чайники, що мають сертифікат відповідності, досить надійні та безпечні прилади за умов дотримання вимог Правил пожежної безпеки України й інструкції з експлуатації.
Так, в інструкції з експлуатації можуть бути відображені дані, що частково регламентовані:
-    перед використанням переконайтеся, що вказана на пристрої споживана напруга електричного струму відповідає напрузі електромережі вашого будинку;
-    використовуйте прилад тільки з підставкою, що входить у комплект до нього;
-    нагрівайте воду тільки при закритій кришці електрочайника для недопущення википання води.
Запобіжні заходи:
1.    Чайники допустимо використовувати тільки у вертикальному положенні.
2.    Для роботи чайника бажано використовувати окрему розетку.
3.    Температура поверхні чайника сягає понад 65 градусів, тому не рекомендується торкатися до нього за винятком поверхні ручки або кнопок.
4.    Відстань між чайником і предметами над ним має становити не менше 50 см, щоб уникнути пошкодження парою.
5.    Уважно стежте за приладом, коли він увімкнений або коли поряд з ним знаходяться діти. Не допускайте, щоб шнур звисав зі столу, діти можуть потягнути за нього, впустити чайник і отримати серйозні опіки.
6.    Зберігайте невикористаний прилад від’єднаним від мережі.
7.    Поширеною помилкою є накриття чайника рушником під час роботи. Така маніпуляція є грубим порушенням правил техніки безпеки.
8.    Не використовуйте прилад у вологих місцях. Не вмикайте пристрій в електричну мережу, якщо на поверхні підставки є краплі від необачного використання чайника минулого разу. Не вставляйте і не вий-майте вилку з розетки мокрими руками.
9.    Не допускайте перегріву вилки; стежте за тим, щоб вона щільно і повністю була вставлена в розетку.
10.    Не користуйтеся чайником, якщо мережевий кабель пошкоджений або мокрий.
11.    Ніколи не смикайте за шнур і не допускайте натягу його під час роботи приладу. Якщо не¬обхідно вимкнути чайник: акуратно вийміть вилку з розетки.
12.    Зберігайте прилад у сухому і прохолодному місці.
Дотримання цих вимог зменшить ризик виникнення пожежі в оселі та підвищить безпеку.

А. С. Треніна.

Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda
Переглядів: 269 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2019
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 840

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.