Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Понеділок, 23.09.2019
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 34.237.76.91· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [337]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [295]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 9
Гостей: 9
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Пожежна безпека висотних житлових і громадських будинків
[ ] 23.05.2014, 20:05

Пожежна безпека висотних житлових і громадських будинків

Детальний аналіз причин та висновки першої пожежі такого складного типу на будівництві башти «Восток» бізнес-комплексу «Москва-Сіті» буде зроблено дещо згодом, а на сьогодні відомо ось що.

Наявні норми протипожежного забезпечення під час будівництва не знаходять одностайної підтримки та узгодження між контрольними органами експертизи, буднагляду й протипожежного нагляду, то про який тут комплексний підхід може бути мова?! Будівля, яка стала об'єктом нашої уваги, повинна за планом сягнути на висоту аж 360 м! Ніякі наземні мобільні засоби пожежогасіння не зможуть дотягнутися до такої висоти навіть для подачі води, а про порятунок людей навіть не йдеться. У світі існує тільки один виробник протипожежної техніки з колінчасто-телескопічним підйомником фінської компанії BRONTO SCYLIFT OY AB модель S112HLA, здатний сягнути висоти 112 м, а сучасна німецька пожежна драбина IVECO MAGIRUS моделі M 60 L дістає позначки тільки 60 м. У пожежній охороні Москви є підіймач моделі F101HLA з висотою підйому 101 м. Для гасіння цієї пожежі його не використовували. Та навіть такі унікальні пожежні підіймачі й драбини тільки частково можуть допомогти, бо обмежені умовами використання й реальною ситуацією. До слова, в Україні, зокрема у Києві, в ДПЧ-23 є тільки один BRONTO SCYLIFT S 90 HLA на 90 м, а про пожежний гвинтокрил ліпше промовчимо.

Гасіння пожежі - лише половина проблеми, а ще ж треба забезпечити евакуацію людей, Розвинуті країни згадану проблему почали ретельно досліджувати та розв'язувати значно раніше, але й там досі не повністю вирішене це питання. Під час аналізу наслідків навчальної евакуації людей сходовими еваковиходами від 50- до 100-го поверхів було зафіксовано: люди фізично, психічно виснажувалися, втрачали здатність швидко пересуватися та адекватно реагувати! А якщо до цього додати реальні умови пожежі, різний фізичний і моральний стани, статеву та вікову різницю, види взуття й можливість проникнення навіть незначної кількості продуктів горіння на шляхи евакуації, картина постає гірше нікуди!

Основні причини трагічних наслідків під час пожеж у висотних будівлях - блокування шляхів евакуації продуктами горіння і вогнем. Для висоток характерні швидкий розвиток пожежі по вертикалі й велика складність забезпечення евакуації та рятувальних робіт. Продукти горіння заповнюють евакуаційні виходи, ліфтові шахти, сходові клітки. Швидкість поширення диму та отруйних газів по вертикалі може досягати кількох десятків метрів за хвилину. За мить будівля повністю задимлюється, а перебування людей у таких приміщеннях без засобів захисту органів дихання неможливе. Найінтенсивніше задимлюються верхні поверхи, де розвідка, порятунок людей і подача засобів гасіння дуже ускладнені. Крім того, під час пожежі часто виходять з ладу ліфтове обладнання та системи протипожежного захисту. Аналіз наслідків пожеж у хмарочосах, споруджених наприкінці XX століття, а також пожежа Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку після терористичної атаки 11 вересня 2001 року свідчать, що трагічному розвитку подій сприяють такі чинники:

- низька межа вогнестійкості будівельних конструкцій;

- великі внутрішні об'єми, нерозділені протипожежними перешкодами;

- недостатня кількість шляхів евакуації та низька пропускна здатність їх;

- порушення цілісності огороджувальних конструкцій, у тому числі протипожежних перешкод, внаслідок проходження через них різного інженерного обладнання;

- брак евакуаційних планів на випадок аварій і пожеж;

- підвісні стелі;

- висока питома вага пожежного навантаження.

Технічні засоби пожежної безпеки, які сьогодні закладають під час проектування висотних будівель (стійкість будівельних конструкцій, автономні системи електроживлення, протипожежні технічні поверхи та простори, системи оповіщення та автоматичного пожежогасіння, димовидалення, аварійні ліфти та еваковиходи), не здатні забезпечити надійний захист людей під час евакуації з висоти понад 100 м (приблизно 31-33-й поверхи за розрахункової висоти поверху 3 м). То що ж можна казати про висотки понад 50 поверхів?! Власники будівельного бізнесу не переймаються такою проблемою і з легкістю нехтують безпекою людей, наввипередки споруджуючи висотки заради прибутків.

На момент здачі матеріалу до друку стало відомо, що всю документацію на висотку здано на експертизу, будівництво зупинено. Попередньо дізналися про значні прорахунки з боку проектувальників, а саме: немає протипожежних технічних поверхів та просторів тощо. Потрібна детальна експертиза впливу пожежі на конструкції будівлі, можливо, потребує заміни частина металоконструкцій і арматури. Процедура може затягнутися на півтора місяця. Цього разу обійшлося без людських жертв, а матеріальні збитки попередньо оцінили в три мільйони російських рублів, та згодом назвали суму вже в два-три мільйони доларів США.

Буде дуже добре, якщо публікація посприяє прискоренню процесу розробки та прийняття належних вітчизняних нормативних документів (ДБН, ДСТУ тощо) з використанням світового досвіду комплексного розв'язання проблеми - від розробки нормативного документа до дій під час експлуатації висотних будівель. Маємо наголосити, що левову частку уваги, як завжди, зосереджено на проектно-будівельних роботах та нагляді за виконанням їх, а про моніторинг пожежної безпеки в процесі будівництва в чинному ДБН В.2.2-24:2009 «Проектування висотних житлових і громадських будинків» (чинні від 01.7.2010 р.) навіть не йдеться. Розробці системного контролю за дотриманням правил експлуатації висотних будівель та профілактиці приділили увагу лише в Додатку X у вигляді побажання для подальшого розроблення та поліпшення ДБН В.2.2-24:2009, як завжди у нас ведеться, на підставі досвіду наслідків трагедій. Така практика матиме згубні наслідки й вимагатиме докорінної зміни, на чому й наголошуємо. А тим часом на інвестиційному форумі наприкінці березня 2012 року в Києві презентували проект сучасної бізнес-зони «Київ-Сіті» з висотною забудовою на площі до 100 га із спорудами від 25 поверхів та більше, початок будівництва - 2014 рік. Отож не гаймося! Ще маємо час виправити ситуацію.


Джерело: firepeople.info

Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda
Переглядів: 1642 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2019
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 923

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.