Охорона праці та пожежна безпека в Україні

П`ятниця, 26.04.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 13.58.112.1· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [337]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [295]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Працювати злагоджено, мов єдиний механізм
[ ] 08.06.2012, 11:54

Працювати злагоджено, мов єдиний механізм
Автор: 
Іван Кріса
  
Перший заступник Голови Державної інспекції техногенної безпеки України 
Щодо профілактичної роботи як серед дорослих, так і дітей, необхідності посилення увачи до питання вивчення правил пожежної безпеки педагогічним складом та учнями, адже саме в школі закладаються ази пожежної безпеки в побуті, на природі, у місцях з масовим перебуванням людей тощо. Залучення до цього процесу не лише працівників МНС та Держтехногенбезпеки, а й членів Добровільного пожежного товариства, ветеранів пожежної охорони, сільських вогнеборців, оскільки вивчене у шкільні роки стане у пригоді й у дорослому житті, особливо, якщо основні вимоги буде підкріплено прикладами з реального життя. 
 


НЕХТУВАННЯ ПРИПИСАМИ ПРИЗВЕЛО ДО ТРАГЕДІЇ

   На жаль, чимало керівників таких закладів надто вибірково виконують приписи щодо порушень правил пожежної безпеки. А вогонь, як відомо, помилок не пробачає. І розплатою за безпечність стають тоді людські життя.

   Для ліпшого розуміння важливості профілактичної роботи як серед дорослих, так і дітей хочу навести приклад з порівняно недалекої нашої історії, коли злочинне ігнорування приписами інспектора Держпожнагляду спричинило найрезонанснішу за всю історію УРСР пожежу в школі, яка сталася 7 березня 1966 року в смт Довбишах Баранівського району, що на Житомирщині. Тоді у вогняному вирі загинули 14 учнів початкових класів, а понад сотня дітей та вчителів зазнали невиліковних фізичних і моральних травм. За це навіть хотіли притягнути до кримінальної відповідальності інспектора Держпожнагляду. Але після ознайомлення із зазначеними у приписах вимогами всі питання щодо його вини було знято. Саме кричуще нехтування персоналом школи-інтернату елементарними правилами пожежної безпеки призвело до трагедії. Річ у тім, що запасний евакуаційний вихід було зачинено наглухо й заставлено шкільним інвентарем. Під замком залишився й центральний вихід із двоповерхового корпусу. Отож пожежа, яка розгулялася опівночі через необережне поводження з вогнем учениці школи-інтернату, стала капканом для нещасних малюків.

   Після цього випадку в усіх освітніх закладах України було обстежено приміщення на предмет вільного доступу до другого евакуаційного виходу, навчали дітей правильно поводитися у разі пожежі, а не ховатися під ліжка або шафу, як це зробили бідолашні жертви з довбиського інтернату.

 

ЦІНА ЖИТТЯ — БЕЗПЕЧНІСТЬ ДОРОСЛИХ

   А втім, і сьогодні нічим не виправдана безпечність дорослих вряди-годи нагадує про себе черговими викликами. На жаль, сумним «парадом» трагедій запам’ятається цьогорічна зима. Ота лютнева пожежа на Миколаївщині, де у цілком благонадійній сім’ї загинули семеро малолітніх дітей, сколихнула всю країну. Одещина: в селі з мальовничою назвою Райок вогонь забрав життя чотирьох дітей, у Озерному теж четверо пішли у інший світ, березнева трагедія у селі Сухому Лимані не пожаліла трьох маленьких громадян… Цей сумний перелік можна продовжувати й по інших регіонах. Отож є всі підстави подумати про системний підхід до навчання основ пожежної безпеки, починаючи з дитячого садка.

   Саме рукотворні драми й спонукали Президента України Віктора Януковича дати доручення Прем’єр-міністрові Миколі Азарову «Щодо запобігання виникненню пожеж, попередження травм і загибелі дітей під час пожеж», яке посприяло суттєвій активізації профілактичної роботи серед населення працівників відповідних служб, у тому числі й Держтехногенбезпеки. Особливу увагу звернули на багатодітні та неблагонадійні сім’ї, людей поважного віку…

Наступним кроком профілактичної роботи за цим напрямком стало доручення Кабінету Міністрів України від 10 травня «Про забезпечення пожежної безпеки об’єктів літнього відпочинку та оздоровлення дітей у 2012 році». Отож, готуючи літні табори до масового відпочинку дітей, у регіонах проведено спільні семінар-наради керівників управлінь освіти, загальноосвітніх шкіл, органів головних управлінь та управлінь Держтехногенбезпеки і МНС, під час яких обговорено актуальні питання безпечної організації дитячого дозвілля. Педагогам доведено нові форми профілактичної роботи.

 

ПЕРЕВІРКАМИ ВСТАНОВЛЕНО…

   Загалом перевірено 1774 об’єкти відпочинку та оздоровлення дітей, у тому числі 140, підпорядкованих Міністерству освіти і науки, молоді та спорту, 59 — Міністерству охорони здоров’я, 18 — Міністерству аграрної політики та продовольства, 15 — Міністерству інфраструктури і 1542 — іншим центральним органам виконавчої влади, підприємствам, установам та організаціям незалежно від відомчої належності й форм власності.

   Встановлено: стан протипожежного захисту більшості з них порівняно з 2011 роком частково поліпшився, але все-таки не відповідає вимогам нормативно-правових актів із питань пожежної безпеки.

   Якщо вести мову про період 2011-2012 років, то на об’єктах відпочинку та оздоровлення дітей сталися чотири пожежі, внаслідок яких завдано матеріальних збитків на суму майже півмільйона гривень. Із запропонованих до виконання понад 34 тис. заходів щодо посилення пожежної безпеки об’єктів відпочинку 8,5 тис. не виконано. Найгірший стан щодо цього склався на об’єктах, які належать до сфери управління МОНмолодьспорту та Міністерства охорони здоров’я.

   Непокоїть і стан утримання електрогосподарства. На сьогодні підлягає заміні електрообладнання, що не відповідає вимогам Правил улаштування електроустановок, на 208 об’єктах відпочинку та оздоровлення. Вказані порушення за подальшої експлуатації можуть безпосередньо спричинити пожежу. Найгірший стан із заміною та ремонтом електрообладнання на об’єктах МОНмолодьспорту.

    Повільно обладнують будівлі й приміщення системами протипожежної автоматики та ремонтують наявні. На зазначених об’єктах такими системами слід обладнати 447 будівель та приміщень, на 856 їх ніхто не обслуговує, внаслідок чого на 423 вони не працюють. Найбільше це стосується об’єктів, підпорядкованих Мінінфраструктури та Мінагрополітики.

 

ГОЛОВНИМИ ПРОБЛЕМАМИ ЗАЛИШАЮТЬСЯ…

   За узагальненими даними перевірок об’єктів відпочинку, головними проблемами залишаються брак чи несправність автоматичних систем протипожежного захисту, порушення правил монтажу, експлуатації електромережі та електрообладнання, а також те, що немає або несправні джерела зовнішнього і внутрішнього водопостачання, не виконано вогнезахисну обробку дерев’яних конструкцій горищ…

   Дуже частий недолік — невідповідність шляхів евакуації вимогам. Під час перевірок виявлено численні порушення в утриманні шляхів евакуації, а на 299 об’єктах вони підлягають переплануванню.

   Ще одна задавнена проблема — неналежне виконання заходів щодо створення умов для успішної ліквідації можливих пожеж як обслугою, так і підрозділами аварійно-рятувальних служб. На сьогодні на 270 об’єктах не вистачає первинних засобів пожежогасіння, або вогнегасники несертифіковані чи давно зняті з виробництва. Не забезпечено належним для пожежогасіння запасом води 304 об’єкти, а на 638  системи водопостачання потребують ремонту.

   Після перевірок керівникам об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей вручено приписи на усунення недоліків, інформацію передано місцевим органам виконавчої влади й самоврядування. Про протипожежний стан закладів відпочинку йшлося на комісіях з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

  Факти безвідповідального ставлення керівників та інших посадових осіб до протипожежного захисту об’єктів відпочинку й оздоровлення дітей змушують органи державного нагляду в сфері пожежної безпеки вживати належних адміністративних і запобіжних заходів. Так, за порушення й невиконання встановлених законодавством вимог пожежної безпеки до адміністративної відповідальності притягнуто 1067 посадових осіб. Тимчасово, до усунення недоліків, призупинено експлуатацію 634 будівель, споруд і приміщень.

 

НАВЧАННЮ — ПІДВИЩЕНУ УВАГУ

   Ще одна вкрай важлива проблема — потреба значно активізувати роботу з навчання правил пожежної безпеки серед педагогічного складу та учнів, адже саме в школі закладаються ази пожежної безпеки в побуті, на природі, у місцях з масовим перебуванням людей тощо. За таких підходів, переконаний, можна було б уникнути багатьох пожеж. Скажімо, запобігти такій трагедії, як у школі села Ельбарусово, що в Російській Федерації, коли через злочинну безпечність учителя та кількох старшокласників, незнання ними елементарних правил поводження з горючими рідинами вогонь забрав 110 життів. Учитель, заправляючи бензинову мініелектространцію, ненароком випустив із рук відро з бензином на підлогу. Коли вогненебезпечна суміш спалахнула й вогняним струмком потекла через прочинені двері класу до дверей актової зали, горе-експериментатори втекли з приміщення. А «червоний півень» тим часом перекрив школярам, які готувалися до святкового концерту, єдиний шлях до евакуації із зали… Певен, трагедії не сталося б, якби вчителі й діти знали елементарні правила поведінки з легкозаймистими рідинами, а запасний евакуаційний вихід із актової зали не перебував під замком.

   Тому вважаю, що питанням навчання дітей правил пожежної безпеки слід надавати підвищеної уваги, залучаючи до цього процесу не лише працівників МНС та Держтехногенбезпеки, а й членів Добровільного пожежного товариства, ветеранів пожежної охорони, сільських вогнеборців, оскільки вивчене у шкільні роки стане у пригоді й у дорослому житті, особливо, якщо основні вимоги буде підкріплено прикладами з реального життя. У цьому питанні нам слід співпрацювати з освітянами злагоджено, мов єдиний механізм.

 

Іван КРІСА,

перший заступник

Голови Державної інспекції

техногенної безпеки України







Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda | Теги: навчальні заклади, освіта, Школа
Переглядів: 1315 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 1.0/1 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 894

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.