Охорона праці та пожежна безпека в Україні

П`ятниця, 24.01.2025
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 18.119.113.133· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [337]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [295]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Где найти актуальную ссылку?

Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Проблема ставлення робітників до охорони праці
[ ] 21.08.2012, 16:46


Проблема ставлення робітників до охорони праці


Серед проблем, які постають в процесі організації роботи з питань охорони праці, однією з основних є ставлення робітників до цих питань. В своїй роботі я постійно стикаюсь з байдужістю до безпеки праці з боку будівельників, які працюють в нашій компанії. Вони часто забувають, що крім прав і соціальних гарантій, є ще й обов’язки.
Це підтверджує й статистика нещасних випадків на виробництві. Однією з причин переважної більшості нещасних випадків є порушення робітниками вимог інструкцій з охорони праці.

Серед робітників побутує думка, що охорона праці тільки заважає в роботі і що виконувати вимоги з безпечного ведення робіт повинні тільки їхні керівники.

При цьому вони забувають, що нехтування вимогами нормативних актів з охорони праці збільшує ризик виникнення нещасних випадків і може призвести до втрати здоров’я або навіть життя.
В практиці моєї роботи практично не трапляється випадків, коли робітники відмовляються від роботи у виробничій ситуації, яка загрожує їхньому життю або здоров’ю. У робітників відсутнє бажання не тільки опанування навичками безпечної роботи, але й теоретичного вивчення вимог, викладених в інструкціях з охорони праці. Досвід показує, що робітники часто не знають не тільки конкретних вимог, але й не можуть відповісти на питання, зі скількох розділів складається інструкція з охорони праці з їхньої професії та як вони називаються.
Іншою проблемою є стан здоров’я працівників. Часто при проходженні медоглядів вони, побоюючись звільнення, намагаються приховувати свої захворювання. Тому трапляються випадки, коли після рішення медкомісії про задовільний стан здоров’я працівник звертається за оформленням професійного захворювання, яке, за визначенням фахівців, розвивалося протягом років. На нашому підприємстві був такій працівник К. Він пройшов медогляд, медкомісія визнала його придатним до виконання робіт, а менше ніж за рік він звернувся до профпатолога за розслідуванням професійного захворювання. В ході розслідування було встановлено, що стан його здоров’я пов’язаний з роботою на іншому підприємстві, але за вимогами законодавства наше підприємство вимушено було взяти профзахворювання на свій облік.
Велика проблема також з працівниками, які страждають на епілепсію. Це захворювання не виявляється при проведенні медогляду, самі ж працівники часто приховують свої проблеми із здоров’ям. Не треба пояснювати, який ризик травмування існує, якщо у таких працівників погіршується стан здоров’я, а вони при цьому виконують роботи з підвищеною небезпекою.
У нас у компанії працювало два таких робітники. Один був електромонтером, а інший — монтажником баштових кранів. Добре, що безпосередні керівники робіт запідозрили в них проблеми із здоров’ям. Завдяки цьому роботодавець направив їх на стаціонарне обстеження, де й було встановлено діагноз захворювання й надано відповідні рекомендації щодо обмеження праці цих робітників.
Інші працівники, знаючи про порядок відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань завданої виробництвом шкоди здоров’ю, намагаються домогтися визначення свого загального захворювання як професійного або травми, яка була невідомо де отримана, як пов’язаної з виробництвом.
Працював у нас робітник О., який в минулому мав судимість і проблеми, пов’язані з вживанням наркотиків. При прийомі на роботу він благополучно пройшов медогляд і був визнаний придатним до роботи, а за деякий час звернувся щодо розслідування професійного захворювання. І тільки при проходженні медико-соціальної експертної комісії було встановлено, що його захворювання не пов’язано з умовами праці, а є загальним.
Другий показовий випадок я пам’ятаю ще з часів своєї роботи в Держгірпромнагляді. Електромонтажник Р., працюючи на підприємстві з іноземним капіталом, вирішив свою побутову травму пов’язати з виробництвом. Одного разу, коли його ніхто не бачив, він зімітував падіння з помосту й отримання травми. Після чого почав вимагати розслідування нещасного випадку та складання акта за формою Н-1. При цьому надавав комісії підприємства підроблені документи.
Після того, як підприємство відмовилось пов’язувати травму з виробництвом, він почав скаржитися в різні інстанції. Спочатку в Держгірпромнагляд, а коли отримав відмову і там, то й на посадових осіб Держгірпромнагляду. При цьому відмовлявся вирішувати спірне питання в судовому порядку. І зараз, уже після кілька років, він продовжує періодично надсилати скарги до різних інстанцій.

На мою думку, існує загалом декілька причин такого ставлення робітників до охорони праці. До них належать:
— байдуже ставлення частини працівників до свого життя й здоров’я;
— недостатня пропаганда дотримання вимог з питань охорони праці;
— неефективна система навчання з питань охорони праці;
— недостатня вимогливість керівників робіт до виконавців робіт;
— недостатній рівень відповідальності робітників за законом;
— поблажливе ставлення до робітників з боку наглядових органів.

Юрій ГРИЦАЙ,
начальник відділу охорони праці
Фірми «Т.М.М.-ТОВ»
(Київ)

Джерело:  oppb.com.ua





Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda
Переглядів: 2124 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2025
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 989

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.