Проблеми безпеки офісних
працівників
«Ну, які у них там проблеми з безпекою? Пальці в розетку не сунь - і все тільки й того» сказали б працівники дійсно небезпечних професій - монтажник-висотник, шахтар, фрезерувальник і багато інших ... Але справа в тому, що офісна робота ненабагато шкідливіше інших.
Головний ворог безпеки офісного працівника - це його «рідний» комп'ютер. Від нього відбувається підвищене випромінювання, іонізація повітря, підвищена яскравість світла та інші шкідливі впливи на людину. Результатом цього стає підвищена напруга не тільки зору, як прийнято вважати, а й мозку в цілому, а монотонність праці - до емоційних перевантажень.
Тому і розроблені Санітарні правила і норми (СанПіН), що регулюють роботу за комп'ютером. Ви, думаю, не раз бачили організовані на західний манер офіси, поділені пластиковими загородженнями, де ледве поміщаються стіл і стілець співробітника? А ось СанПіН вимагають, щоб на одне робоче місце, де використовується ЕОМ, доводилося 6 квадратних метрів. Тобто заходь в таку контору і спокійно пиши скаргу.
Так, ви знаєте, наприклад, що при роботі з комп'ютером вам потрібні обов'язкові перерви? 15 хвилин через дві години після початку роботи і 15 хвилин через дві години після обідньої перерви. Це якщо ви всього дві години за зміну користуєтеся комп'ютером. А от якщо більше чотирьох годин, то вже за 20 хвилин після тих же двох годин роботи, або 15 хвилин після кожного (!) Години роботи.
Більше шести годин за комп'ютером навіть при 8часовом робочому дні взагалі заборонено. І неважливо, хто ти - бухгалтер або програміст, але дві години з восьми або папірці перебирай, або гуляй.
Не можна взагалі працювати за комп'ютером вагітним співробітницям - вони повинні бути від такої праці усунені. Якщо ж іншої роботи, то їм виплачується колишня зарплата, а трудитися їм необов'язково в принципі. Тут ми торкнулися лише основні моменти безпеки роботи в офісі. Про решту поговоримо наступного разу.
|