Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Неділя, 19.05.2019
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 107.23.129.77· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [336]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [294]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Пропаганда у сфері охорони праці
[ ] 24.10.2009, 20:12
Пропаганда у сфері охорони праці є одним з основних напрямків роботи, що сприяє поліпшенню стану умов і охорони праці працівників підприємств, зниження рівня виробничого травматизму і професійних захворювань. Завданнями пропаганди в галузі охорони праці є: 
  - Ознайомлення працівників підприємств з тими заходами, які проводять законодавчі і виконавчі органи влади та органи управління для поліпшення стану умов і охорони праці; 
- Пропаганда технічних знань в галузі охорони праці;
- Узагальнення та розповсюдження передового досвіду, досягнень науки і техніки в галузі охорони праці.
Рішення завдань пропаганди в галузі охорони праці досягається шляхом:
- Демонстрації кінофільмів і діафільмів;
- Проведення лекцій, доповідей і бесід;
- Інформації про видання нових книг і плакатів;
- Організації періодичних виставок;
- Використання заводського радіомовлення, заводської багатотиражки і стінних газет, стендів охорони праці.
Пропаганда в області охорони праці повинна сприяти:
  - Доведенню до свідомості кожного робочого значення створення сприятливих умов праці, необхідність безумовного виконання всіх норм і правил техніки безпеки і виробничої санітарії, дотримання технологічної та трудової дисципліни, проведення заходів з профілактики травматизму і професійних захворювань; 
- Якнайшвидшому впровадженню сучасних засобів техніки безпеки і санітарно - гігієнічних пристроїв;
  - Підвищенню рівня технічної обізнаності  трудящих. 
Науково - популярні і навчальні кінофільми з техніки безпеки, виробничої санітарії, технічної естетики та інших питань є ефективним засобі пропаганди.
Демонстрація кінофільмів, діафільмів, малюнків, схем і креслень здійснюється за допомогою технічних середовищі (фільмоскопов, діапроектор, епідіаскопов, діаскоп, діафонопроекторов, кінопередвіжек, кінопроекторів, стендових кінопроекційним пристроїв, магнітофонів, телевізорів та ін.)
До ефективних форм пропаганди питань охорони праці відносяться лекції, доповіді, бесіди.
Лекції з охорони праці повинні проводитися як за загальними, так і з конкретних питань.
Завданням лекцій з загальних питань є розширення кругозору слухачів і залучення уваги до питань охорони праці для активізації роботи в цій області.
Лекції на конкретні теми охорони праці повинні пропагувати комплекс заходів або окремі заходи, що сприяють поліпшенню умов праці в цехах і на виробничих ділянках.
Теми лекцій слід викладати з урахуванням специфічних особливостей відповідного виробництва, його обладнання, умов праці. Необхідно на прикладах стану охорони праці та аналізу конкретних недоліків давати рекомендації щодо їх усунення.
Лекції доцільно супроводжувати показом наочних посібників - креслень, схем, плакатів, фотографій.
Темами таких лекцій можуть бути питання охорони праці в окремих виробництвах, заходи безпеки на деяких видах устаткування, профілактичні заходи при роботах, пов'язаних з шкідливостями або підвищеною небезпекою, способи усунення причин виробничого травматизму і професійних захворювань, питання застосування спецодягу та інших засобів індивідуального захисту.
До читання лекцій слід залучити співробітників науково-дослідних інститутів, лікарів органів санітарно-епідеміологічного нагляду, державних інспекторів з охорони праці, фахівців органів управління охороною праці, інженерно-технічних працівників підприємства та ін
Лектор повинен не тільки добре знати тему лекції, а й мати грунтовні знання місцевих умов праці. Від нього вимагається вміння викликати у слухачів інтерес до позитивного досвіду і бажання використати його у своїй роботі. Висвітлюючи конкретні недоліки, наявні в умовах даного виробництва, лектор повинен намічати перед слухачами конкретні шляхи їх усунення.
Окрім лекцій служби охорони праці та кабінети охорони праці (за наявності) повинні організувати підготовку доповідей про стан травматизму на цехових ділянках або на окремих видах обладнання з розбором причин і можливих шляхів їх усунення, про плани оздоровчих заходів та заходів з охорони праці на підприємстві та в окремих цехах і ін
В якості доповідачів повинні виступати керівники цеху, фахівці, уповноважені (довірені) особи з охорони праці або державні інспектори з охорони праці, лікарі органів санітарно-епідеміологічного нагляду, фахівці органів управління охороною праці та ін
Бесіди з питань охорони праці призначені, головним чином, для працівників окремих виробничих дільниць.
Теми бесід визначаються найбільш злободенними проблемами, що виникають на дільницях. Наприклад, якщо на ділянці збільшилася кількість випадків засмічення очей, розмова може бути присвячена викладу способів їх попередження.
Темою розмов може бути нещасний випадок, який стався на ділянці (з аналізом причин та викладом необхідних профілактичних заходів), а також окремі випадки порушення робітниками інструкцій з безпечним способам роботи або розбір змісту інструкції з охорони праці.
Основна мета бесіди - мобілізувати слухачів на усунення конкретних причин нещасних випадків і професійних захворювань. Бесіди повинні бути короткими, виразними, з конкретними прикладами.
Служби охорони праці, а за наявності кабінети охорони праці, повинні регулярно інформувати працівників підприємств про нові книги в області охорони праці, періодичних виданнях, роботах науково-дослідних інститутів, нормативних правових актів з охорони праці, плакатах з охорони праці та ін
Для своєчасної інформації про досвід роботи та новітніх досягненнях підприємств та інших організацій у галузі охорони праці на підприємстві повинні влаштовуватися невеликі виставки епізодичного характеру.
Для пропаганди питань охорони праці на підприємстві слід використовувати радіопередачі через радіовузол.
Передачі по радіо мають бути присвячені окремим питань охорони праці у цехах підприємства. При цьому наводяться як позитивні, так і негативні приклади з відповідними висновками.
По радіо можна передавати окремі витяги з правил техніки безпеки і повідомляти про наслідки їх порушень.
Загальна тривалість радіопередач повинна бути, як правило, не більше 10 хвилин.
Служби охорони праці, а за наявності кабінети охорони праці, повинні організовувати пропаганду матеріалів з охорони праці через заводську багатотиражку.
У багатотиражці слід повідомляти про причини травматизму на окремих виробничих ділянках; висвітлювати роботу уповноважених (довірених) осіб з охорони праці, комісій охорони праці підприємств; поміщати опису раціоналізаторських пропозицій і винаходів, спрямованих на поліпшення умов праці; публікувати матеріали про досвід роботи без нещасних випадків і ін
Газета повинна відображати як позитивний досвід, так і недоліки в роботі, мобілізуючи робітників, адміністрацію та громадські організації на усунення недоліків.
Доцільно періодично давати в багатотиражці розділ "Питання та відповіді з охорони праці", включаючи туди найбільш актуальні питання, якими цікавляться працюють на даному підприємстві.
Службам охорони праці, а за наявності кабінетах охорони праці, слід через адміністрацію цехів організувати цехові стінні газети з питань охорони праці або стенди охорони праці та консультувати осіб, зайнятих їх випуском.
Слід періодично нагадувати адміністрації цехів і підприємств про те, що наявність виробничого травматизму і захворювань підриває економіку підприємства. Важливо, щоб критика виявляла виробничі резерви, пов'язані з поліпшенням умов праці, і закликала керівників цехів, підприємства і громадські організації посилити боротьбу за зниження травматизму та профзахворювань.
  У роботі по пропаганді питань охорони праці важливим є використання засобів наочної агітації (обладнання стендів з нормативними правовими актами з охорони праці, електробезпеки, протипожежного захисту, засобів індивідуального захисту та ін; пропаганди передового досвіду роботи з охорони праці; папки з комплектами ДНАОП, ДБНів і ГОСТів ССБТ, санітарних та пожежних норм і правил, галузевих правил та інструкцій з охорони праці, та ін.)
Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda | Теги: пропаганда
Переглядів: 6192 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2019
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 920

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.