Работодатели зря умалчивают о несчастных
случаях на производстве Роботодавці даремно
замовчують нещасні випадки на віробніцтві
Директор виконавчої дирекції Фонду Валерій
Акопян ефірі програми "Соціальний статус"
повідомив: Роботодавці, які
намагаються замовчувати про нещасні випадки на
виробництві, не розуміють або не знають того, що всі грошові компенсації
при ушкодженні здоров'я працівника бере на себе Фонд соціального
страхування від нещасних випадків. Роботодавець не розуміє, що до нього
не буде жодних санкцій, і не він буде платити за заподіяну працівникові
шкоду. Кримінальної відповідальності за нещасні випадки на виробництві
немає, крім тих випадків, де вина керівника буде
прямою.
Отечественные работодатели, которые пытаются замалчивать о несчастных случаях на производстве, не понимают или не знают того, что все денежные компенсации при повреждении здоровья работника берет на себя Фонд социального страхования от несчастных случаев, сообщил в эфире программы "Социальный статус" директор исполнительной дирекции Фонда Валерий Акопян
"Работодатель не понимает, что к нему не будет никаких санкций, и не он будет платить за причиненный работнику ущерб", – отметил он.
По его словам, привычка замалчивать случаи травматизма идет еще с советских времен – ведь тогда за травму на производстве предусматривалась уголовная ответственность руководителя.
"Сегодня же уголовной ответственности за несчастные случаи на производстве нет, кроме тех, где вина руководителя будет прямой", – пояснил он, добавив, что "если же будет доказано, что руководитель действительно дал поручение, которое привело к травматизму. За это предусмотрена административная ответственность", - отметил директор.
В.Акопян сообщил, что денежная компенсация за нанесение вреда здоровью на производстве является пожизненной помощью, выплаты начинаются сразу после установления факта травмы.
"Если человек остался инвалидом и не может в дальнейшем выполнять свои обязанности, мы до пенсии компенсируем ему 100% заработной платы. Если он выполняет меньший объем работы и получает меньшую зарплату, Фонд компенсирует разницу, которая может увеличиваться или уменьшаться в зависимости от работоспособности человека", – отметил он.
Представитель Фонда социального страхования подчеркнул, что 67% несчастных случаев на производствах происходит по причине невнимательности самих работников. Тем не менее, каждый пострадавший имеет право на страховое возмещение, невзирая на то, была в этом его вина или нет. Впрочем, если доказано, что работник находился в состоянии алкогольного опьянения, возмещение может быть уменьшено до 50%.
В.Акопян сообщил, что с 2005 года по сегодняшний день более 40 тыс. человек заболели на производстве. Это составляет в среднем около 6 тыс. случаев профессиональных заболеваний в год. 70-80% из них приходится на горнопромышленный комплекс, остальные – на металлургическую и машиностроительную промышленность.
По его словам, в первом полугодии этого года количество профессиональных заболеваний увеличилось на 0,6%, в то же время есть тенденция к уменьшению травматизма.
"Но я бы не говорил, что это связано с улучшением условий труда. Думаю, в основном это связано с уменьшением трудовых ресурсов", – сказал В.Акопян.
Роботодавці, які намагаються замовчувати про нещасні випадки на виробництві, не розуміють або не знають того, що всі грошові компенсації при ушкодженні здоров'я працівника бере на себе Фонд соціального страхування від нещасних випадків, повідомив в ефірі програми "Соціальний статус" директор виконавчої дирекції Фонду Валерій Акопян "Роботодавець не розуміє, що до нього не буде жодних санкцій, і не він буде платити за заподіяну працівникові шкоду", - зазначив він. За його словами, звичка замовчувати випадки травматизму йде ще з радянських часів - адже тоді за травму на виробництві передбачалася кримінальна відповідальність керівника. "Сьогодні ж кримінальної відповідальності за нещасні випадки на виробництві немає, крім тих випадків, де вина керівника буде прямою", - пояснив він, додавши, що "якщо ж буде доведено, що керівник дійсно дав доручення, яке призвело до травматизму. За це передбачено адміністративну відповідальність ", - зазначив директор. В.Акопян повідомив, що грошова компенсація за нанесення шкоди здоров'ю на виробництві є довічною допомогою, виплати починаються відразу після встановлення факту травми. "Якщо людина залишилася інвалідом і не може надалі виконувати свої обов'язки, ми до пенсії компенсуємо йому 100% заробітної плати. Якщо він виконує менший обсяг роботи і отримує меншу зарплату, Фонд компенсує різницю, яка може збільшуватися або зменшуватися в залежності від працездатності людини" , - зазначив він. Представник Фонду соціального страхування підкреслив, що 67% нещасних випадків на виробництвах відбувається з причини неуважності самих працівників. Тим не менше, кожен потерпілий має право на страхове відшкодування, незважаючи на те, була в цьому його вина чи ні. Втім, якщо доведено, що працівник перебував у стані алкогольного сп'яніння, відшкодування може бути зменшено до 50%. В.Акопян повідомив, що з 2005 року по сьогоднішній день більше 40 тис. осіб захворіли на виробництві. Це становить у середньому близько 6 тис. випадків професійних захворювань на рік. 70-80% з них припадає на гірничопромисловий комплекс, решта - на металургійну та машинобудівну промисловість. За його словами, в першому півріччі цього року кількість професійних захворювань збільшилася на 0,6%, в той же час є тенденція до зменшення травматизму. "Але я б не говорив, що це пов'язано з поліпшенням умов праці. Думаю, в основному це пов'язано зі зменшенням трудових ресурсів", - сказав В.Акопян.
Джерело: Інтерфакс-Україна.
|