Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Понеділок, 21.07.2025
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 216.73.216.134· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [337]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [295]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Где найти актуальную ссылку?

Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Ризик ураження електричним струмом під час використання електротехнічних пристроїв під час проведення будівельних робіт
[ ] 01.05.2011, 21:15
Об'єкти Будівництва характеризуються підвищеним ризиком ураження електричним струмом під час використання електротехнічних пристроїв. Більшість таких пристроїв застосовують на тимчасових місцях, у відкритому середовищі, не захищеному від вологи. Обслуговуючий персонал, як правило, не має достатньої кваліфікації. Крім того, застосування переносних кабелів, які прокладаються безпосередньо на землі, зумовлює високу ймовірність порушення механічної цілісності їх ізоляції.
Як уберегтись від нещасних випадків під час використання електроінструменту?
Основною причиною наведених та інших подібних нещасних випадків є порушення вимог безпечної експлуатації кабелю живлення ручного електро-інструменту (невжиття заходів щодо унеможливлення механічного пошкодження захисної ізоляції).
З метою запобігання подібним нещасним випадкам та підвищення рівня електробезпеки необхідно здійснювати організаційно-технічні заходи, спрямовані на поліпшення стану електробезпеки на об'єктах будівництва:
1. Для запобігання ураженню електричним струмом у нормальному режимі можуть застосовуватись окремо або в поєднанні такі заходи захисту від прямого дотику (п. 1.7.55 Правил улаштування електроустановок, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 28.08.2006 р. № 305, далі — ПУЕ): улаштування ізоляції струмопровідних частин; встановлення огорож, оболонок, бар'єрів; розміщення подовжувачів поза зоною досяжності.
2.   Зовнішні тимчасові електрокабелі необхідно улаштовувати (підвішувати) на висоті від рівня землі (підлоги) на робочих місцях не менше ніж 2,5 м, в проходах — 3,5 м (п. 2.10 ГОСТ 12.1.013 «Электробезопасность. Обшие требования»). Не допускати прокладання електрокабелів по землі, підлозі або настилу на робочих місцях та в місцях проходу до них. Забезпечувати захист кабелю живлення від випадкових пошкоджень, у тому числі перетину з гарячими, вологими та масляними поверхнями, тросами, кабелями та рукавами для газозварювання. Не допускати натягування, перекручування, перегинання кабелю, що живить електроінструмент.
3.  Конструкція розподільного електрощита повинна унеможливлювати самовільний (несанкціонований) доступ неелектротехнічних працівників до його струмопровідних частин (за рахунок запірного пристрою та наявності відповідних зовнішніх приєднувальних пристроїв — розеток). Розподільний електрощит необхідно улаштовувати в місцях відсутності впливу навколишнього середовища (вологи), поза місцями проходу на робочі місця з вжиттям заходів щодо запобігання падінню електрощита.
4.  Роботи з використанням ручного електроінструменту в приміщеннях підвищеної небезпеки (наприклад, вологих приміщеннях) проводити за нарядом-допуском та з використанням безпечної напруги (до 42 В).
5.  На об'єкті будівництва доцільно використовувати ручний електроінструмент II та III класів безпеки. У разі використання електроінструменту класу І необхідно застосовувати трипроводову схему електроживлення (з використанням робочого (N1 і нульового (РЕ) провідника), що передбачено п. 5.2.6 Правил безпечної роботи з інструментом та пристроями (НПАОП 0.00-1.30-01). Не допускати експлуатацію технічно несправного або саморобного ручного електроінструменту.
6.    У проектно-технологічній документації (проекті виконання робіт, технологічній карті) передбачати конкретні вимоги щодо безпечної організації робочих місць з використанням електроустановок під час виконання робіт підвищеної небезпеки. Об'єкт будівництва повинен забезпечуватись заземлювальним пристроєм та силовими електрокабелями, параметри яких мають відповідати нормативним встановленим вимогам.
7. Під час проведення навчання з питань охорони праці приділяти особливу увагу правилам безпечної експлуатації технологічних електротехнічних пристроїв та не допускати працівників до виконання робіт без перевірки знань правил безпечного поводження з ними.
8. Забезпечити постійний контроль за додержанням працівниками технологічних процесів, правил поводження з ручним електроінструментом, додержанням вимог інструкцій з охорони праці та проектно-технологічної документації. Порушників трудової і виробничої дисципліни відстороняти ВІД роботи із засобами виробництва підвищеної небезпеки.
Необхідно зазначити, що одним з ефективних заходів для захисту електротехнічних пристроїв від можливого витоку електричної енергії внаслідок пошкодження ізоляції та ураження електричним струмом у випадку попадання людини під напругу, викликаного несправністю електромережі, є використання пристрою захисного вимкнення (далі — ПЗВ).
У Росії на тимчасові установки, що використовуються під час проведення будівельних робіт, поширюється ГОСТ Р 50571.23-2000 «Электроустановки зданий. Требования к специальным электроустановкам. Электроустановки строительных площадок» (МЗК 60364-7-704-89). Згідно з цим документом, така подача живлення електроприймачів здійснюється від розподільного пристрою, кожен з яких містить: прилад захисту від надструмів; прилади, що забезпечують захист людей від побічних (непрямих) контактів; штепсельні розетки, захищені шляхом використання ПЗВ із струмом уставки не більше ніж ЗО мА або подачею наднизької напруги, підключення до електрично незалежної мережі, що живиться від розподільного трансформатора.
В Україні не існує нормативного документа, що прямо регламентує порядок використання ПЗВ на об'єктах будівництва. Вимоги щодо ПЗВ визначає розділ 1.7 ПУЕ (Заземлення і захисні заходи електробезпеки (Глава 1.7 ПУЕ:2006) Посібник з вивчення і використання ), в тому числі додатковий захист від прямих і непрямих дотиків у колах штепсельних розеток шляхом використання ПЗВ вимагає н. 1.7.164 ПУЕ. (Правила устройства электроустановок (Правила улаштування електроустановок. ПУЕ-2009)
Проте ПЗВ має деякі особливості у використанні:
1.  ПЗВ не рекомендується застосовувати в електроустановках із системою ТЬІ-С (для переходу на системи ТМ-С5 або ТЇМ-3 ПЗВ необхідне прокладання додаткового проводу від електрощита (ТГМ-С5) або від окремого контуру (ТІМ-8), при цьому нульовий провідник (РЕ) та робочий провідник (N1 повинні підключатись на різні затискачі). Не допускається застосовувати ПЗВ у колах, раптове вимикання яких може призвести за технологічних причин до виникнення ситуацій, небезпечних для користувача і обслуговуючого персоналу, відключення пожежної або охоронної сигналізації (п. 1.7.81 ПУЕ).
2.   ПЗВ повинен бути захищений автоматичним вимикачем (автоматом), оскільки він не призначений для відключення струмів високої напруги (ПЗВ може їх відключити, але невідомо, скільки пропрацює). Номінальний струм ПЗВ повинен бути вищий, ніж у автомата, для того, щоб перевантаження мережі відключало автомат, а не ПЗВ.
3. ПЗВ повинен перевірятись на спрацювання під час введення в експлуатацію і періодично — в терміни, встановлені Правилами технічної експлуатації електроустановок споживачів, затверджені наказом Міністерства палива та енергетики України від 25.07.2006 № 258 (далі - ПТЕ ЕС). Перевірка справності ПЗВ проводиться шляхом натискання на кнопку «Т» (тест) не рідше ніж 1 раз на квартал, а також у випадках неправильної її дії або відмови (п. 7, табл. 27 додатка 1 ПТЕ ЕС; п. 7.3.9 Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, НПАОП 40.1-1.21-98). У разі нерозмикання електромережі під час натискання цієї кнопки ПЗВ вважається несправним.






Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda
Переглядів: 3815 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2025
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 992

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
атестація робочих місць журнал акт протокол правила xtybt jhfyt nhelf? положение про об положення Інструкції з охорони праці 15.11.2005 N 606 S2014 інструкція Закон Инструктаж положение водители інструктаж навчання 1 група електробезпеки первая помощь электробезопасность скачать скачать книгу Охрана труда Инструкции учебник книга інструкції мультфильм видео анекдоты инструкция кран робота Вантаж грейфер Стріла Амортизатор верёвка юмор Прикол атестація шиномонтаж Готель Порядок ЕОМ освіта безпека дорожнього руху tpjgfcyjcnm ldbtyzv ST/SG/AC.10/1/Rev.12 (Vol.1) Баня Техника безопасности Видео урок автомобили торговля DNAOP gjcfljdf sycnherwsz? sytyth tythutn інженер енергетик інженер з безпеки руху інженер з цивільної оборони БЕЗКОШТОВНО бесплатно інструктаж з охорона праці лекции плакаты приказ безпека Скачати кодекс Лекції метро авария автомобиль пожар Книги 7-тнв гімнастика лифт электроустановки гост відео Правила пожарной безопасности Кіно кино Пособие банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура харчова промисловість пиротехника строительство Гражданская Оборона плакат постер ДТП Стекольные работы литература водитель цирк СИЗ зоопарк погрузка автослесарь Животные АЗС аптечка скринсейвер коментар комментарий взрыв презентация связь ртуть обработка металла холодильники медицина здравоохранение ppt художник воздух шум учебный фильм архивы эвакуация тренировка памятка Питание игра їдкі речовини офис ЭЛЕКТРООБОРУДОВАНИЕ ПУЭ презентація Сельское хозяйство eчебник евакуація розрахунок ЦО ЦЗ Пожарная безопасность безопасность Сварка аптеки бомбы інженерне обладнання будинків і спо сп общежитие психология образование Машиностроение Сборник вопросы и ответы Молот первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты Библиотекарь газ пчеловодство Театр справочник видеоурок видео-урок ppt-презентація PowerPoint Стрес Програми пляж методичні рекомендації аптека жкх уборка снега вибрация ДСП PowerPoint - презентация PowerPoint-презентація глаза біологія Кон PowerPoint презентация спирт радиация випромінювання ультразвук спорт АУДИТ МЕТАЛУРГІЯ ppt - презентация інструктаж ppt ергономіка холодильные установки методика учебное пособие безопасность движения PowerPoint - презентація статистика стенд сходи очки фільм туризм 313 засоби захисту голови флот электромонтер pptx-презентація вентиляция контроль компьютер бассейн Малая механизация трактор больницы «фаза-нуль» PowerPoint - презентация PowerPoint ppt - презентація История історія вагон вокзал трамвай Пропаганда діти Respirator Protection Factor RPD баллоны єдина державна система цивільного з титан Cтан виробничого травматизму Cтан травматизму Бензол PowerPoint-презентация інструктаж з пожежної безпеки 1 группа по электробезопасности обж Чрезвычайные ситуации кліпарт ДНЗ школа Выставки землетрясение Судна PPTX ожог PowerPoint - слайды Концепт VSD ідентифікація об'єктів підвищеної н дизайн НС билеты вопросы 50 Гц Гармонизация ведро бункер Вебінар вебинар байк басейн EN EN 54 безопасность на воде реанімація PowerPoint - презентации Turn Gym Fire Человеческий фактор OHSAS 1 група з електробезпеки 35 кВ до 750 кВ Водостоки библиотека музей OHSAS 18001:2007 Power Point - презентация : PPTX-презентация видеолекция pptx-презентация Power Point - презентація Bronto S112HLA SCYLIFT Chevrolet Corvette Stingray Bulldog Red Rhino LF5G Magirus Magirus TAF 20 Elide fire ball Kärcher Ztylus Stinger Car Charger Emergenc Dr web не загружается активатор ска інструктаж з охорони праці інструктаж з питань охорони праці
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.