Охорона праці та пожежна безпека в Україні

П`ятниця, 15.11.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.135.198.150· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [337]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [295]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Где найти актуальную ссылку?

Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Робочий день у спеку
[ ] 29.07.2010, 22:11



Відомо, що спека завдає значно більшої шкоди здоров’ю, ніж холод, в Україні і далі не бажають системно готуватися до спекотного літа, пише тижневик "Коментарі:".


Більшість українців навіть не підозрюють, що ще 1999 року Міністерство охорони здоров’я прийняло документ, який передбачає допустимий температурний режим на робочому місці, нагадує видання. Йдеться про "Санітарні норми мікроклімату у виробничих приміщеннях", відповідно до яких максимально припустима температура на робочому місці не повинна перевищувати 19-25 С° - залежно від складності виконуваних робіт.


Під час перевищення припустимих значень робочий день співробітників повинен скорочуватись мінімум на 10%, але в "Санітарних нормах" ці позиції зазначені надто розпливчасто. Тоді як у Росії при температурі в офісі вище 28 С° можна відпрацьовувати тільки половину робочого часу, вище 33 С° - на роботу виходити необов’язково.


В Україні ніхто із влади навіть не згадує про можливість скорочення робочого дня, можливо тому що уряд на канікулах і його це зараз не зачіпає. А постанова уряду могла б докорінно змінити ситуацію. Якщо в комерційних структурах і не погодилися б на скорочення робочого дня, то частина підприємців, не бажаючи зв’язуватися з "охороною праці", неодмінно б розщедрилися на кондиціонери.


Джерело: www.24tv.com.ua




Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda
Переглядів: 3054 | Завантажень: 1 | Коментарі: 4 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 4
avatar
0
1 Досвід • 22:19, 19.06.2012
ПРИКАЗ
"___"._____________.20___ г. №________
о работе в жару

В связи с установившейся высокой температурой воздуха, во избежании теплового удара и в связи с этим получения травм
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Всем прорабам и руководителям участков установить для работников, выполняющих работы на открытом солнце, технологические перерывы по 15 минут каждый час во время солнцепёка.
2. Во время технологических перерывом работников выводить в тень и организовать доставку охлажденной воды для обильного питья.
3. Не допускать работников к работе на открытом воздухе под солнцем без головных уборов.
4. Секретарю ....... ознакомить указанных лиц в приказе под роспись.

Генеральный директор

ПРИКАЗ
"___"._____________.20___ г. №________
о работе по новому графику для строительного участка _______
*дополнение к приказу "___"._____________.20___ г. №________

В соответствии с методическими рекомендациями «Профилактика перегреваний при организации работ на открытых стройплощадках…», утверждённых начальником главного санитарного управления Министерства Украины 06.06.03г., а также в дополнении к приказу "___"._____________.20___ г. №________ по хххххх

ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Установить для работников строительного участка следующий график работы с ___ июля 20_____ г. по 30 сентября 20____ г.
7-00 – начало работы
12.00 -14.00 – перерыв на обед
17.00 – окончание работы
2. Прорабам ознакомить всех подчиненных работников с новым графиком работы.

Генеральный директор
avatar
0
2 ohranatruda • 13:30, 24.06.2012
Утамувати спрагу


Літне підвищення температури повітря призводить до інтенсивнішого потовиділення, зумовленого природною терморегуляцією організму. Цей фізіологічний механізм полягає в тому, що зволожена потом шкіра охолоджується завдяки випаровуванню з її поверхні рідини. Водночас, на жаль, стається певна перевитрата води, і, зрозуміло, виникає потреба поповнювати її запаси, про що нас сповіщає посилене відчуття спраги.

О цій порі збільшується споживання газованих напоїв, що під дією вуглекислоти справляють специфічне, здебільшого приємне враження: під час пиття відчуваємо пощипування в роті та стравоході, «бульбашки» віддають у ніс... Однак дуже скоро спрага повертається. Навіть уже за сприятливої температури — в затінку, прохолодному приміщенні, при роботі кондиціонера повітря. У чому ж річ?
Як відомо, разом із потом виводиться не лише рідина, а й чимало солей, у тому числі хлорид натрію, здатний затримувати воду в організмі. Тож його запаси також належить компенсувати. Розраховано, що в тілі дорослої людини наявні близько 250 г солі натрію, і через те, що він не синтезується організмом, щоденна потреба в поповненні цієї речовини становить 4—6 г. Вступаючи в реакцію з іншими сполуками, входить до складу кров'яних тілець, амінокислот. Хлорид натрію потрібен для забезпечення багатьох обмінних процесів, він завжди наявний у клітинах, міжклітинній рідині. Недарма за значної втрати крові (травма, операційне втручання), коли під рукою нема її консервованих компонентів, надаючи негайну медичну допомогу, вводять у вену крапельно так званий фізіологічний розчин — 0,9-процентний електроліт хлориду натрію. Таку саму процедуру проводять і при зневодненні організму.
За дефіциту цього важливого компонента можуть розвинутися судоми гладкої мускулатури, розлади серцево-судинної діяльності внаслідок згущення крові, часто також відзначають порушення нервової системи. Саме тому, аби втамувати спрагу, краще вживати не солодкі, а солоні напої (наприклад, овочевий розсіл, таматний сік, підсолену воду). Звісно, в межах норми.
Особливо обережно слід поводитись і з газованими напоями, зокрема мінеральною, кондитерськими водами, квасом. Пиво та горезвісні «енергетики» також не є прийнятними засобами тамування спраги, адже вони містять алкоголь, що розширює судини, посилює сечо- і потоутворення, отже, сприяє виведенню рідини разом із поживними речовинами, водночас створюючи передумови для додаткового навантаження на нирки, печінку, серце.
Один із основних компонентів газованих напоїв — вуглекислий газ (двоокис вуглецю, бікарбонат), що у взаємодії з водою утворює вугільну кислоту. За постійного вживання, як це часто й стається спекотної пори, вона подразнює слизову оболонкутравного тракту, таким чином призводить до розвитку його запалення та загострення хронічних захворювань, як-от: гастрит, коліт, виразки шлунка та кишечника. Крім того, вуглекислий газ змінює водневий показник (Ph) рідинних середовищ організму, що також призводить до погіршення здоров'я. А ще вугільна кислота руйнує зубну емаль.
Ось чому, попри приємні органолептичні відчуття, слід відмовитися від звички втамовувати спрагу газованими напоями.

avatar
0
3 ohranatruda • 16:56, 16.07.2012
Як ратуються від спеки в Китаї

Цікаво, як це їм вдалося?




avatar
0
4 Хто відповідає за температурний режим • 13:18, 21.08.2012
За температурний клімат у колективі відповість, звичайно, керівник.

А нагляд і контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних норм на підприємствах, в установах та організаціях покладено на санепідемслужби. Здійснюються вони згідно із Законом № 4004 та Положенням про державний санітарно-епідеміологічний нагляд в Україні, згідно з планами, затвердженими головним санітарним лікарем, або за заявами організацій та фізичних осіб.

Працівники підприємств, установ, організацій, дії яких привели до порушення санітарного законодавства, несуть дисциплінарну відповідальність згідно із законодавством.

Через недотримання температурного режиму санепідемслужба може призупинити роботу підприємства до усунення порушень.

За результатами перевірки на роботодавців, окрім вимоги усунути порушення, можуть очікувати санкції у вигляді «обмеження, тимчасової заборони чи припинення діяльності підприємств, установ, організацій у разі невідповідності їх вимогам санітарних норм» (ст. 42 Закону № 4004), дисциплінарних стягнень (ст. 45 Закону № 4004), адмінштрафів для посадовців.

Адміністративну відповідальність і фінансові санкції за порушення санітарного законодавства встановлено ст. 46 Закону № 4004. За порушення санітарного законодавства на винних у здійсненні таких правопорушень може бути накладено штраф:

— на посадовців — від 1 до 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (далі — нмдг) (від 17 до 425 грн);

— на громадян — від 1 до 12 нмдг (від 17 до 204 грн).

Постанови про накладення штрафу за порушення санітарного законодавства виносяться на підставі протоколу про порушення санітарних норм, оформленого в установленому порядку, та є обов’язковими для виконання (ст. 47 Закону № 4004).

Але слід пам’ятати, що сплата штрафів і фінансових санкцій, передбачених ст. 46 Закону № 4004, не звільняє порушників від обов’язку відшкодування збитків підприємствам, установам, організаціям і громадянам, яких останні зазнали внаслідок порушення санітарного законодавства.

Цивільно-правову відповідальність за порушення санітарного законодавства встановлено ст. 48 Закону № 4004. Унаслідок недотримання встановлених кліматичних показників у працівників можуть виникнути серйозні проблеми зі здоров’ям. Тому Законом № 4004 передбачено, що підприємства, установи, організації та підприємці, які порушили санітарне законодавство, що призвело до виникнення захворювань, отруєнь, радіаційних уражень, тривалої або тимчасової втрати працездатності, інвалідності чи смерті людей, зобов’язані відшкодувати збиток громадянам і витрати лікувально-профілактичних закладів на надання медичної допомоги постраждалим.

У разі відмови від добровільної компенсації витрат або відшкодування збитку спір розглядається в судовому порядку.

Таким чином, у разі профзахворювання працівника, викликаного неналежним температурним режимом приміщення (проте це необхідно буде довести в суді), суд може зобов’язати роботодавця відшкодувати збитки громадянам, а також компенсувати додаткові витрати органів, установ та закладів санітарно-епідеміологічної служби на проведення санітарних і протиепідемічних заходів та витрати лікувально-профілактичних закладів на надання медичної допомоги постраждалим.

У разі настання серйозних наслідків для працівників можливе порушення кримінальної справи проти посадовців, відповідальних за дотримання законодавства про охорону праці. У такій ситуації згідно зі ст. 271 Кримінального кодексу України на них чекає або штраф до 50 нмдг (850 грн), або виправні роботи на строк до 2-х років, або обмеження волі на такий же строк.

Якщо працівник помер на робочому місці внаслідок недотримання температурного режиму у виробничому приміщенні (цей причинно-наслідковий зв’язок теж необхідно буде довести), на відповідальну посадову особу очікують не лише виправні роботи чи обмеження волі, а й позбавлення волі на строк до 7 років, а також позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 2-х років.

Тому, як бачимо, встановити кондиціонер у приміщенні простіше і дешевше, ніж «пожинати плоди» порушення температурного режиму у приміщенні. Крім того, «погода у будинку» — це, зрештою, і погода в колективі, а вплив соціально-психологічного клімату на ефективність роботи організації давно вже доведений.
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 899

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.