Розумні варіанти установки протипожежних сигналізацій Згідно з статистикою в США 85% всіх випадків загибелі людей від пожеж відбуваються в житлових будинках. Такі пожежі щорічно стають причиною загибелі близько 2650 осіб. Багатьом цим пожежам та випадкам загибелі людей можна запобігти, якщо встановити протипожежну сигналізацію. На сайті Міжнародної асоціації пожежних керівників (IAFC) відкрита спеціальна програма - "Smart Choices for Smoke Alarm Placement” («Розумні варіанти установки протипожежних сигналізацій»), мета якої полягає у поширенні інформації про правильне використання протипожежних сигналізацій. Різні дослідження показують, що пожежі в сучасних будинках небезпечні і залишають мешканцям не більше трьох хвилин на евакуацію. Це означає, що чим раніше люди почують звук пожежної сигналізації, тим більше у них шансів врятувати своє життя і здоров'я. Актуальні стандарти пожежної безпеки в житлових приміщеннях в США (Code 72 NFPA) вимагають, щоб у всіх нових будинках взаємопов'язані датчики диму були встановлені на кожному поверсі, в коридорах і всередині кожної спальної зони. Експерти виділяють дві категорії пожеж в житлових приміщеннях: - Flaming fires які відбуваються через загоряння горючих рідин, дерева і паперу або через відкриті джерела вогню, наприклад, такі як свічки. При таких пожежах багато вогню і відносно небагато диму. - Smoldering fires (тліючі пожежі) найчастіше починаються з непогашеної сигарети. При таких пожежах буває небагато вогню і багато диму. За статистикою в США 93% пожеж в житлових приміщеннях складають Flaming fires (гарячі пожежі). Вони стають причиною 75% всіх випадків загибелі людей на пожежах. В даний час протипожежні сигналізації для житлових приміщень в США проводяться за двома технологіями: іонізаційною і фотоелектричною. Існують системи, що поєднують ці дві технології. Іонізаційні датчики (ionization smoke alarm) швидше визначають flaming fires (гарячі пожежі), тому що при таких пожежах виникає велика кількість дрібних і мало помітних («іонізованих») часток вогню. Ці частки взаємодіють з електричним струмом, що протікає через детектор, який включає звуковий сигнал. Фотоелектричні датчики (photoelectric smoke alarm) можуть визначити тліючі пожежі швидше, тому що при таких пожежах крупніші і видимі частки. Ці частки взаємодіють зі світловим променем пожежної сигналізації і викликають її спрацьовування. Оскільки кожна технологія має свої переваги і недоліки, експерти радять встановлювати сигналізації обох типів.
Вітчизняна промисловість виробляє різні пожежні сповіщувачі за конструкцією та принципом дії: фотоелектричні й іонізаційні сповіщувачі диму, терморезисторні, термомагнітні, термоелектричні, теплоплавкі, що реагують на надлишкову (проти оптимальної) температуру, а також фотоелектричні й ультразвукові світлові сповіщувачі для виявлення джерела відкритого вогню та турбулентних теплових потоків від нього. Сигнали від сповіщувачів надалі приймаються спеціальними приладами, концентраторами, контрольними пунктами, що розміщуються на значній відстані від об'єктів, які охороняються. Під час вибору сповіщувачів і пристроїв виявлення пожежі слід враховувати ступінь пожежної небезпеки об'єктів, ймовірність виникнення загоряння, динаміку його розвитку, а також інші фактори
Есть часок свободного от работы времени? Есть вариант смотреть онлайн фильмы бесплатно. Отличная постоянно обновляющаяся подборка сериалов, комедий, приключеньческих фильмов, драмм, триллеров, боевиков, фантастики.
|