Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Неділя, 22.09.2019
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 18.206.194.83· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [337]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [295]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Ще раз про типові порушення
[ ] 16.06.2014, 16:59

Ще раз про типові порушення

При перевірках юридичних осіб та приватних підприємств у двох випадках з трьох держінспектори знаходили цілий букет порушень трудового законодавства та законодавства про охорону праці.

Які порушення виявляються найчастіше?

Насамперед держінспектори виявляють порушення, пов'язані з навчанням і інструктажами працівників з охорони праці. Навіть на найбільш небезпечних виробництвах співробітників деколи не знайомлять з елементарними правилами, не кажучи вже про обов’язкове проведення інструктажу з внесенням запису до відповідного журналу під розпис. Інше поширене порушення - відсутність у працівників засобів індивідуального захисту, про що теж зобов’язаний потурбуватися роботодавець. Часто зустрічаються і порушення в проведенні атестації робочих місць за умовами праці.

Типові порушення

Порушення 1. Відсутній журнал реєстрації вступного інструктажу.

Порушення 2. Роботодавці інструктують тільки працівників виробничих підрозділів, тоді як вступний інструктаж з охорони праці поширюється на всіх співробітників.

З практики перевірок

Держінспектор перевірив товариство з обмеженою відповідальністю «А ...» на предмет дотримання вимог законодавства про охорону праці. Порушень виявилося багато. Зокрема, в організації відсутні такі обов’язкові документи, як:

• журнал вступного інструктажу;

• програма проведення вступного інструктажу;

• наказ (розпорядження) про призначення відповідального за проведення вступного інструктажу.

За результатами перевірки інспектор видав роботодавцю припис усунути виявлені порушення. а директора товариства оштрафували.

Порада

Важливо відразу завести два найнеобхідніших журнали: Журнал реєстрації вступного інструктажу та Журнал реєстрації інструктажу на робочому місці.

Що можна виправити?

У першу чергу необхідно визначити відповідального за організацію охорони праці на підприємстві наказом керівника.

Нагадаємо, що в організації з чисельністю персоналу більше 50 працівників необхідно створити службу охорони праці або ввести посату спеціаліста з охорони праці, що має відповідну підготовку' або досвід роботи в цій області (ст. 15 Закону України «Про охорону праці»). Якщо чисельність працівників становить 50 і менш людей, рішення про створення служби або введення посади спеціаліста з охорони праці приймає керівник організації з урахуванням специфіки виробничої діяльності. Так, керівник може наказом визначити відповідального (за його згодою) за організацію охорони праці на підприємстві, який після відповідного навчання і перевірки знань поряд з основною роботою буде виконувати посадові обов’язки спеціаліста з охорони праці. Таке навчання проводять тільки акредитовані організації. По закінченню навчання співробітник отримає спеціальний дозвіл на проведення інструктажу з охорони праці.

За відсутності на підприємстві служби (спеціаліста) з охорони праці можна укласти договір з акредитованою організацією, що надає послуги в цій галузі

Журнал реєстрації вступного інструктажу потрібно прошнурувати, пронумерувати, а також скріпити печаткою та підписом керівника підприємства. У цьому журналі в обов’язковому порядку вказують дату інструктажу, прізвище, ініціали і професію (посаду) інструктуючіх. Обидва працівника і той, хто проводив інструктаж, і той, кого інструктували, ставлять в журналі свої підписи. Після проходження вступного інструктажу відповідальний за його проведення повинен перевірити, як працівник засвоїв отримані знання, і видати йому під розписку інструкцію з охорони праці.

Порушення 3. Немає програм первинного інструктажу з охорони праці на робочому місці для конкретних професій або видів робіт.

Порушення 4. Не ведеться Журнал реєстрації інструктажу на робочому місці.

Порушення 5. Працівників допускають до роботи без навчання та перевірки знань з охорони праці та стажування на робочих місцях.

Порушення 6. Відсутній перелік працівників, звільнених від проходження первинного інструктажу на робочому місці.

Порушення 7. Роботодавець проводить тільки цільовий інструктаж працівників при необхідності їх повного навчання правилам охорони праці.

З практики перевірок

На початку серпня 2014 року на приватне підприємство «Промінь» поступив на роботу новний тесляр, а через два тижні йому доручили разову роботу - завантаження на автомашину плит вагою більше тонни. Навчання з охорони праці при навантажувальних роботах роботодавець обмежив цільовим інструктажем. Однак правила з охорони праці в таких випадках вимагають допускати до навантажувальних робіт навчених працівників, які мають відповідне посвідчення. У місці здійснення таких робіт повинен бути присутнім старший співробітник, призначений наказом роботодавця. Підприємство порушило вимоги складування будматеріалів, що не забезпечила їх стійкість при зберіганні. У результаті одна з плит, що стояла на ребрі, при спробі відігнути металеву петлю втратила стійкість і впала на працівника.

Нещасний випадок розслідувала комісія, яка встановила, що причиною травми стало недбале ставлення керівництва підприємства до вимог охорони праці. Роботодавець не встановив способи навантаження і переміщення вантажу, не визначив заходи страховки і захисні огородження на кордонам небезпечних зон, не здійснював контроль за охороною праці при вантаженні. Матеріали розслідування нещасного випадку на виробництві комісія направила в прокуратуру для порушення кримінальної справи щодо керівника державного підприємства «Промінь» (ст. 44 Закону України «Про охорону праці»).

Що можна виправити?

Наказом доручити розробку програми інструктажу керівникам виробничих і структурних підрозділів (начальникам, майстрам, механікам, технологам та іншим спеціалістам) на підставі діючих правил і норм охорони праці, типових інструкцій з охорони праці з урахуванням конкретних виробничих умов. Потім цю програму необхідно узгодити зі службою охорони праці (спеціалістом з охорони праці) і затвердити у керівника підприємства.

Щоб попередити порушення, які можуть призвести до нещасного випадку на виробництві, необхідно розробити повний інструктаж з охорони праці при виконанні небезпечних видів робіт і не допускати до їх виконання ненавчених співробітників. Також можна застосовувати контролюючу техніку при виконанні небезпечних робіт, наприклад, обладнати приміщення або території, де проводяться роботи, видеокамерами, щоб можна було судити про подію на основі фіксованих подій.

Порушення 8. Роботодавець пропускає терміни проведення повторного інструктажу.

З практики перевірок

Держінспектор перевірив роботу автогаражного господарства в м. Сміла та виявив, що керівництво підприємства не проводило з водіями повторний інструктаж, не включав в робочий час водіїв час проведення медичного огляду перед виїздом в рейс і не організував атестацію робочих місць за умовами праці. Директору автогаралсу видали припис усунути порушення.

Що можна виправити?

Повторний інструктаж проводиться не рідше одного разу на півріччя. Галузевими та міжгалузевими нормативними правовими актами з безпеки і охорони праці може бути встановлено квартальну періодичність проведення повторного інструктажу при здійсненні небезпечних робіт.

Повторний інструктаж проводиться за програмою первинного інструктажу на робочому місці в повному обсязі. Інструктаж може бути доповнений наступними питаннями: ознайомлення з наказами, розпорядженнями, вказівками керівництва підприємства з питань охорони праці; опрацювання окремих положень інструкції, по яких є порушення; пояснення і показ (при необхідності) правильних, безпечних методів і прийомів роботи.

Порада: прагніть до того, щоб інструкції з охорони праці були на руках у кожного працівника, а також на робочих місцях, у місцях відпочинку, роздягальнях і т. п.

Порушення 9. Немає наказів, що регламентують заходи з навчання та перевірку охорони праці.

Порушення 10. Немає інструкцій з охорони праці.

Що можна виправити?

У першу чергу потрібно видати наказ про розробку інструкцій з охорони праці. Це буде основний документ, на підставі якого можна затверджувати наступні накази:

• про наявність Переліку робіт і професій, за якими повинні розроблятися інструкції з охорони праці (виходячи з наявності професій і видів робіт);

• про наявність Переліку інструкцій з охорони праці, що діють в організації;

• про введення в дію інструкцій з охорони праці;

• про продовження терміну дії інструкцій з охорони праці, наявність та порядок ведення журналу обліку інструкцій з охорони праці, наявності та порядку ведення журналів обліку видачі інструкцій з охорони праці в структурних підрозділах, наявності інструкцій з охорони праці в структурних підрозділах.

Для розробки локальних інструкцій використовують міжгалузеві (галузеві) типові інструкції з охорони праці (за їх відсутності - міжгалузеві або галузеві правила з охорони праці), вимоги безпеки, викладені в експлуатаційній та ремонтній документації виготовлювачів обладнання, а також у технологічній документації організації. Природно необхідно враховувати специфіку конкретного підприємства.

Наказом по організації можна доручити розробку програми інструктажу керівникам виробничих підрозділів - начальникам, майстрам, механікам, технологам та іншим фахівцям. Потім цю програму необхідно узгодити зі службою охорони праці (спеціалістом з охорони праці) і затвердити у керівника підприємства.

Порушення 11. Керівники та спеціалісти не проходять перевірку знань з охорони праці.

Порушення 12. Не створені спеціальні комісії з перевірки знань охорони праці.

Що можна виправити?

Необхідно скласти список керівних працівників і спеціалістів виробничих підрозділів, які зобов'язані проходити перевірку знань з охорони праці, і вказати в ньому періодичність проведення перевірки. Цей список затверджує керівник організації. Потім необхідно скласти графік перевірки знань з охорони праці та затвердити у керівника підприємства. Всі співробітники, які проходять перевірку знань з охорони праці, повинні ознайомитися з цим графіком.

Нагадаємо, що проведенню перевірки повинна передувати спеціальна підготовка працівників, згаданих у списку, з найбільш важливих питань охорони праці. Навчання можна проводити, наприклад, у формі короткострокових семінарів, бесід або консультації!. Головне - попередньо скласти навчальний план і програму навчання, а потім розробити перелік контрольних питань для перевірки. Крім того, необхідно створити постійно діючу екзаменаційну комісію та затвердити її склад наказом керівника.

Володимир ГНАТОВСЬКИЙ, спеціаліст з охорони праці, к. т. н.

Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda
Переглядів: 956 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2019
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 923

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.