Охорона праці та пожежна безпека в Україні

П`ятниця, 26.04.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 18.188.168.28· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [337]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [295]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Що таке "роботи на висоті"?
[ ] 12.05.2011, 10:06

ЩО ТАКЕ «РОБОТИ НА ВИСОТІ»?

Базові терміни з питань охорони праці визначає ДСТУ 2293-99 «Охорона праці. Терміни та визначення. Основні поняття». Але деякі базові терміни залишились не визначеними. До таких можна віднести терміни «роботи на висоті» та «верхолазні роботи», які широко використовуються в нормативних документах Держгірпромнагляду, Мінрегіонбуду та Міністерства охорони здоров'я. Враховуючи те, що верхолазні роботи є окремим видом робіт на висоті, в нормативних документах може використовуватись термін «висотно-верхолазні роботи». Існуючі визначення термінів «роботи на висоті» та «верхолазні роботи» в нормативних документах наведено відповідно в табл. 1 і табл. 2.
Аналізуючи дані таблиць, автор спробував дати визначення цих понять.
Роботи на висоті - роботи, при виконанні яких працюючий перебуває на відстані менше ніж 2 м від межі неогороджених перепадів по вертикалі 1,3 м і більше від робочої поверхні (грунту, перекриття, робочого настилу), а також роботи на похилій робочій поверхні незалежно від відстані від межі перепадів по вертикалі та наявності огородження. Засобом захисту, що запобігає падінню з висоти, є
захисне огородження перепадів по вертикалі або перекриття робочим настилом внутрішніх прорізів робочої поверхні, а за неможливості його використання - запобіжний пояс. Під час роботи на горизонтальній робочій поверхні запобіжний пояс (у комплекті із страхувальною мотузкою) є допоміжним засобом захисту, а під час роботи на похилій робочій поверхні - основним засобом захисту. Запобіжний пояс повинен використовуватись на робочих настилах засобів виробництва, улаштованих на мобільних опорах (наприклад, будівельного автопідіймача, підвісної колиски), в яких внаслідок можливої несправності поверхня робочого настилу може стати похилою. Запобіжний пояс може не використовуватись під час проведення робіт на горизонтальному перекритті будівель та споруд за наявності нормативного захисного огородження перепадів по висоті або закриття робочим настилом внутрішніх прорізів цього перекриття, а також під час роботи на робочих настилах засобів виробництва, улаштованих на стаціонарних опорах (наприклад, стаціонарному будівельному підіймачі, риштованні).
Відповідно до додатка 3 (п. 7) Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту (НПАОП 0.00-4.01-08) до робіт, які потребують застосування захисних підвісних систем (засобів захисту від падіння з висоти), належать: роботи на риштованнях; монтажні роботи; роботи на щоглах, висотних спорудах, підвісних лініях електропередачі; роботи в кабінах кранів; роботи на високих стелажах складів з укладання та знімання устаткування; роботи на розташованих високо секціях бурильних вишок; роботи на висоті з використанням спеціальних страхувальних засобів; роботи в колодязях, шахтах, каналізаційних системах.
В європейських нормативних документах до робіт на висоті відносять роботи: на риштованнях і помостах; у кузові транспортного засобу; на стаціонарних платформах і в колисках; на сцені або естакаді (наприклад, під час концерту, зйомки); поруч з виїмками (котлованами, траншеями, колодязями), а також у разі використання для доступу на робоче місце опори або каната. До робіт на висоті не відносять переміщення по стаціонарних драбинах (сходових маршах).
Падінню з висоти запобігає тільки захисне (страхувальне) огородження, яке встановлюється відповідно до ГОСТ 12.4.059-89 «Ограждения предохранительные инвентарные. Общие технические условия» та закриття внутрішніх прорізів робочої поверхні суцільним робочим настилом (у разі використання дерев'яногонастилу його товщина повинна бути не менше 40 мм). Необхідно зауважити, що сигнальне огородження, що встановлюється на відстані не менше ніж 2 м від межі перепаду по висоті, не виконує захисних функцій.
Верхолазні роботи - роботи, які виконуються на висоті понад 5 м від робочої поверхні (грунту, перекриття або робочого настилу), на конструкціях або засобах виробництва (обладнанні, машинах, механізмах) з перебуванням працюючого безпосередньо на межі перепаду по висоті, а також роботи в безопорному просторі (з використанням промислового альпіністського спорядження). Єдиним засобом захисту, що запобігає падінню з висоти, є запобіжний пояс.
Існують такі вимоги щодо залучення працівників до робіт на висоті.
Відповідно до п. З додатка 1 (п. 67) НПАОП 0.00-4.05-03 передбачено отримання суб'єктом господарської діяльності від територіального органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці (Держгірпромнагляду) дозволу щодо спроможності виконання верхолазних робіт та робіт на висоті.
До робіт на висоті може залучатись особа, яка пройшла медичний огляд щодо придатності до виконання робіт на висоті та спеціальне навчання з безпечних прийомів праці (п. 1.3 НПАОП 0.00-1.15-07), при цьому

* Тут і далі у пояснювальній частині визначення слово «висота» замінено на «відстань по вертикалі», «перепад по висоті» -«перепад по вертикалі».
** Похила поверхня - поверхня, що має кут нахилу до горизонтальної площини 20° і більше, але відповідно до п. 6.10 ДБН В.2.2-9-99 «Громадські будинки і споруди. Основні положення» похилою поверхнею перекриття (наприклад, покрівлі) вважається поверхня з кутом нахилу понад 12°.

в додатку 7 НПАОП 45.2-7.02-80 вказано, що до робіт, відносно яких вимагаються «додаткові вимоги з техніки безпеки», відносяться тільки верхолазні роботи. Роботи на висоті виконуються за нарядом-допуском та з проведенням цільового інструктажу, обсяг і зміст якого залежить від виду виконуваної роботи (п. 1.7 НПАОП 0.00-1.15-07).
До самостійних верхолазних робіт допускається особа не молодше 18 років, яка має стаж верхолазних робіт не менше ніж 1 рік і тарифний розряд не нижче 3-го. Робітник, вперше допущений до верхолазних робіт, протягом одного року повинен працювати під безпосереднім наглядом досвідченого робітника, закріпленого наказом суб'єкта господарювання.
Організація робіт на висоті (номенклатура засобів виробництва та захисту, порядок їх використання) визначається організаційно-технологічною документацією (проектом виконання робіт, технологічними картами), прив'язаною до конкретних умов виробництва.
Під час ведення робіт на висоті повинен забезпечуватись постійний контроль за: додержанням заходів, передбачених організаційно-технологічною документацією; освітленістю робочих місць та проходів до них; правильністю використання засобів захисту; станом здоров'я залучених осіб; метеорологічними умовами (п. 1.5 НПАОП 0.00-1.15-07).
Керівники суб'єктів господарювання, які мають справу з організацією робіт на висоті, повинні витрачати достатню кількість коштів та часу з підготовки робочих місць для того, щоб забезпечити безпечні умови праці на висоті. Очевидним є також і те, що технологія виробництва повинна орієнтуватись на зменшення обсягів і тривалості робіт на висоті.


Таблиця 1
Визначення поняття «роботи на висоті» в нормативних документах

1 Роботи, що виконуються на висоті 1,3 м і більше від поверхні ґрунту, перекриття або робочого настилу, у тому числі з робочих платформ
підйомників і механізмів, а також на відстані менше 2 м від неогороджених перепадів на висоті 1,3 м і більше; основним засобом індивідуального захисту під час виконання робіт є запобіжний безлямковий або лямковий пояс
Розділ 2 Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті (НПАОП 0.00-1.15-07)

2 Роботи, що виконуються на висоті 1,3 м і більше від поверхні ґрунту, перекриттів або робочого настилу
Розділ 3 Правил безпечної роботи з інструментом та пристроями (НПАОП 0.00-1.30-01)
Роботи, під час яких робітник перебуває на висоті 1,3 м і більше від поверхні ґрунту, перекриття або робочого настилу і на відстані менше
2 м від межі перепаду по висоті. Ця робота повинна виконуватись з настилів риштовань, що мають огородження. У разі неможливості або недоцільності улаштування огороджень роботи повинні виконуватись з використанням запобіжного пояса і страхувального каната
П. 5.2.2 Правил безопасной работы с инструментом и приспособлениями (НАОП 1.1.10-1.04-85)

3 Роботи із засобів підмощування, що не мають огородження, під час проведення яких площина опори для ступнів ніг працівника перебуває на висоті 1,3 м і більше від поверхні ґрунту, перекриття або робочої площадки і відстань від межі перепаду по висоті при цьому менше 2 м. Під час проведення робіт на висоті обов'язковим є застосування запобіжного пояса
Розділ 2 Правил безпечної експлуатації тепломеханічного обладнання електростанцій і теплових мереж (НПАОП 40.1- 1.02-01)

4 Роботи, що виконуються на висоті 1,3 м і більше від поверхні ґрунту, перекриття або робочого настилу
П. 1 .2 Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів (НПАОП 40.1-1.21-98)

5 Усі роботи, які виконуються на висоті 1,5 м від поверхні ґрунту, покриття або робочого настилу, над якими здійснюються роботи з монтажних пристосувань чи безпосередньо з елементів конструкції, обладнання, машин, механізмів при їх установці, експлуатації, монтажу
Додаток 5 Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій (наказ Міністерства охорони здоров'я України від 21.05.2007 № 246)

6 Не визначено
СНиП Ш-4-80* Техника безопасности в строительстве (НПАОП 45.2-7.02-80)

7 Не визначено
Правила охорони праці при ремонті і реконструкції об'єктів житлово-комунального господарства (НПАОП 45.2-1.02-90)

8 Работы, при выполнении которых работник находится на расстоянии менее 2 м от неогражденных перепадов по высоте 1,3 м и более. При невозможности устройства ограждений работы должны выполняться с применением предохранительного пояса и страховочного каната
П. 1.1 Межотраслевых правил по охране труда при работе на высоте (ПОТ Р М-012-2000, Росія)

9 Работы, при которых работник находится на расстоянии менее 2 м от неогражденных перепадов по высоте 1,3 м и более
Розділ 1 Правил охраны труда при работе на высоте (Міністерство праці Республіки Беларусь від 28.04.2001 р. Л» 52)

Визначення поняття «верхолазні роботи» в нормативних документах

1 Роботи з монтажних пристосувань або безпосередньо з елементів конструкцій, обладнання, машин і механізмів, що виконуються працівником на висоті 5 м і вище від поверхні грунту, перекриття або робочого настилу. При цьому основним засобом запобігання падінню працівника з висоти є запобіжний пасок
П. 1.2 Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів (НПАОП 40.1-1.21-98)

2 Роботи з монтажних пристосувань або безпосередньо з елементів конструкцій, обладнання, машин і механізмів, що виконуються працівником на висоті 5 м і вище від поверхні ґрунту, перекриття або робочого настилу. При цьому основним засобом запобігання падінню працівника з висоти є запобіжний пояс
Розділ 3 Правил безпечної роботи з інструментом та пристроями (НПАОП 0.00-1.30-01)

Роботи, що виконуються на висоті 5 м і більше від поверхні фунту, перекриття або робочого настилу, над якими вони проводяться безпосередньо з тимчасових монтажних пристосувань, конструкцій або обладнання під час їх монтажу і ремонту. Основним засобом, що запобігає падінню з висоти, є запобіжний пояс
П. 6.4 Правил безопасной работы с инструментом и приспособлениями (НАОП 1.1.10-1.04-85)

3 Роботи, що виконуються безпосередньо з елементів конструкцій, обладнання або з монтажних пристосувань, тимчасових драбин, трапів, установлених на конструкціях, робочих платформ підйомників і механізмів, у безопорному просторі тощо на висоті 5 м і більше від поверхні грунту, перекриття або робочого настилу; основним засобом індивідуального захисту під час виконання верхолазних робіт є запобіжний лямковий пояс
Розділ 2.1 Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті (НПАОП 0.00-1.15-07)

4 Роботи безпосередньо з конструкцій (у тому числі із засобів підмощування, що не мають засобів захисту, за відстані від межі перепаду по висоті до 2 м), які виконуються на висоті 5 м і вище від поверхні грунту, перекриття або робочого настилу. При цьому основними засобами захисту працівника від падіння з висоти є запобіжний пояс і страхувальний канат
Розділ 2 Правил безпечної експлуатації тепломеханічного обладнання електростанцій і теплових мереж (НПАОП 40.1- 1.02-01)

5 Усі роботи, коли основним засобом забезпечення робітників від падіння з висоти в усі моменти роботи і пересування є запобіжний
пояс
Додаток 5 до Порядку проведення медичних опіядів працівників певних категорій (наказ Міністерства охорони здоров'я України від 21.05.2007 р. № 246)

6 Роботи, що виконуються на висоті 5 м і більше від поверхні грунту, перекриття або робочого настилу, над якими проводяться роботи безпосередньо з конструкцій при їх монтажу або ремонті; при цьому основним засобом захисту, що запобігає падінню працюючого з висоти, є запобіжний пояс
П. 1.9 СНиП Ш-4-80* Техника безопасности в строительстве (НПАОП 45.2- 7.02-80)

7 Роботи, що виконуються на висоті 5 м і більше від поверхні грунту, перекриття або робочого настилу, над якими проводяться роботи
безпосередньо з конструкцій при їх монтажу або ремонті; при цьому основним засобом захисту, що запобігає падінню працюючого з висоти, є запобіжний пояс
П. 6.1.7 Правил охорони праці при ремонті і реконструкції об'єктів житлово- комунального господарства (НПАОП 45.2-1.02-90)

8 Работы, выполняемые на высоте более 5 м от поверхности земли, перекрытия или рабочего настила, над которыми производятся работы непосредственно с конструкций или оборудования при их монтаже или ремонте; при этом основным средством, предохраняющим работников от падения, является предохранительный пояс
П. 1.1 Межотраслевых правил по охране труда при работе на высоте (ПОТ Р М-012-2000, Росія)

9 Работы, выполняемые на высоте более 5 м от поверхности земли, перекрытия или рабочего настила, над которыми производятся работы непосредственно с конструкций или оборудования при их монтаже или ремонте; при этом основным средством, предохраняющим работников от падения, является предохранительный пояс
Розділ 1 Правил охраны труда при работе на высоте (Міністерство праці Республіки Беларусь від 28.04.2001 р. № 52)



Микола Федоренко, головний державний інспектор теруправління Держгірпромнагляду по Київській області та м. Києву





Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda
Переглядів: 17583 | Завантажень: 1 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 1
avatar
0
1 Гость • 10:37, 02.09.2011
В ВУЗІ йде лекція з ОБЖ. Професор студентам в аудиторії:
- Ви - прораб на будівництві. На ваших очах з риштувань падає і розбивається насмерть робітник. Ваші перші дії?
студенти:
- Викликати швидку!
- Викликати міліцію!
- Повідомити родичам! і т.п.
професор:
- Надягніть на труп каску і страхувальний пояс, інакше міліція приїде за вами.
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 987

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.