Охорона праці та пожежна безпека в Україні

П`ятниця, 15.11.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 18.117.78.87· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [337]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [295]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Где найти актуальную ссылку?

Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Дещо про навчання персоналу з питань пожежної безпеки
[ ] 14.10.2010, 22:13


Дещо про навчання персоналу з питань пожежної безпеки



ПРОТИПОЖЕЖНІ ІНСТРУКТАЖІ

Протипожежний інструктаж - потрібна і важлива справа. Якщо він звичайно проводитися правильно, а не полягає у підписанні журналу, при прочитанні якої-небудь інструкції розробленої на одному папірці. А найчастіше і без прочитання оної.
На Заході (інформація для тих хто вважає, що протипожежний інструктаж не іще ніж пережиток радянський часів) навчання заходам пожежної безпеки проводитися так само з усім персоналом.
У нашій країні , як було сказано вище протипожежний інструктаж - це насамперед підпис у журналі. Це неправильно. Інструктаж повинен бути реальним. Неважливо, який він, за нормативною класифікацією «вступний», «первинний», «повторний»  чи якийсь «третинний» - важливо наступне:
1. Інструктаж повинен пробуджувати в працівнику якого навчають інстинкт самозбереження, вселяти думку що пожежа - може торкнутися його безпосередньо.
2. Інструктаж повинен прищепити почуття відповідальності - дати зрозуміти, що за порушенням вимог пожежної безпеки піде покарання
3. Інструктаж повинен дати знання про те, як не допустити виникнення пожежі та ураження людей небезпечними факторами пожежі.
4 . Інструктаж повинен включати в себе питання правильної поведінки при пожежі, а саме - інформацію про правильні дії при виявленні пожежі, правильний вихід з приміщення в умовах пожежі, питання гасіння пожежі первинними засобами пожежогасіння тощо)
Проведення протипожежних інструктажів регламентоване НАПБ Б.02.005-2003 Типове положення про інструктажі, спеціальне навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки на підприємствах.

ПОЖЕЖНО-ТЕХНІЧНИЙ МІНІМУМ

Метою проведення пожежно-технічного мінімуму є підвищення  загальних пожежно-технічних знань працюючих,  навчання їх  правилам  пожежної  безпеки  з  урахуванням пожежонебезпечних особливостей виробництва, більш глибоке ознайомлення з протипожежними  заходами  та  діями  в  разі  виникнення   пожежі; напрацювання навичок використання наявних засобів пожежогасіння.
Пожежно-технічний мінімум - це вид навчання, який, в ідеалі, повинен забезпечити працівникам достатньо знань для безпечного виконання робіт із підвищеною пожежною небезпекою.
Попереднє спеціальне навчання проходять особи, яких приймають на роботу з підвищеною пожежною небезпекою: електрогазозварювальники; особи, які мають брати безпосередню участь у виробничому процесі в приміщеннях категорій за вибухопожежною та пожежною небезпекою А, Б і В (відповідно до ОНТП 24-86); особи, які мають виконувати роботи на устаткуванні, обладнанні, апаратах, де перебувають в обігу легкозаймисті та горючі рідини, горючі гази, речовини та матеріали, здатні вибухати або горіти в результаті взаємодії з водою, киснем повітря та один з одним; працівники складського господарства, де зберігаються пожежонебезпечні матеріали і речовини; електрики, які працюють з електроустановками у вибухонебезпечних та пожежонебезпечних зонах; інші категорії працівників, діяльність яких потребує більш глибоких знань з питань пожежної безпеки та навичок на випадок виникнення пожежі.
Проведення спеціального навчання (пожежно-технічного мінімуму) регламентоване НАПБ Б.02.005-2003 Типове положення про інструктажі, спеціальне навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки на підприємствах

ТРЕНІНГ ЧЕРГОВИХ СЛУЖБ ПІДПРИЄМСТВА

Цей вид навчання організують для співробітників здійснюють цілодобову охорону підприємства. Справа в тому, що практично на будь-якому підприємстві є не тільки співробітники з якими досить провести інструктаж, але і співробітники, які можуть виконувати спеціальні функції під час пожежі (наприклад обстеження місця спрацьовування пожежної сигналізації, запуск системи оповіщення та управління евакуацією (у тому випадку якщо нормами допускається її дистанційний запуск і інші функції)
Такий тренінг необхідно проводити якомога частіше, в ідеалі - щотижня з кожною зміною. При цьому конкретний його зміст безпосередньо залежить від об'єкта, на якому він проводитиметься.

НАВЧАЛЬНА ЕВАКУАЦІЯ

З натяжкою, але цю форму навчання можна назвати вищою формою навчання персоналу на об'єкті. Взагалі, якщо говорити нормативно правильно, то цей захід називається «відпрацювання планів евакуації». При цьому весь персонал підприємства за сигналом оповіщення направляється на місце збору після евакуації. Під час цього процесу і перевіряється, як спрацювали чергові та спеціальні служби (які проходили тренінг чергових служб), як спрацював відповідальний за забезпечення пожежної безпеки, наскільки якісно персонал знає куди і як виходити, тобто всі види навчання передують навчальній евакуації, і її успішне проведення означає що і всі інші види навчання проведені якісно.
При цьому у персоналу формується звичка правильної евакуації з будівлі, визначаються «слабкі» і «вузькі» місця (закриті на ключ евакуаційні виходи, захаращені підходи) у будинку як правило задіюються всі інженерні системи, які забезпечують ефективність того чи іншого виду протипожежного захисту, робляться висновки, вносяться коректування в плани роботи відповідних служб підприємства.
Згідно правил пожежної безпеки в Україні на об'єктах з масовим перебуванням людей (50 і більше чоловік) практичні тренування по відпрацюванню планів евакуації повинні проводитися не рідше одного разу на півріччя.







Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda
Переглядів: 1531 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 899

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.