Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Четвер, 03.07.2025
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 216.73.216.217· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [337]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [295]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Где найти актуальную ссылку?

Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Щодо пожежно-технічного мінімуму
[ ] 26.01.2013, 15:39

Щодо пожежно-технічного мінімуму

Метою пожежно-технічного мінімуму є підвищення загальних пожежно-технічних знань працівників, навчання їх правил пожежної безпеки з урахуванням пожежонебезпечних особливостей виробництва, глибше ознайомлення з протипожежними заходами та діями в разі пожежі, напрацювання навичок використання наявних засобів пожежогасіння.
Згідно З п. 3.1. НАПБ Б. 02.005-2003, пожежно-технічний мінімум проходять особи, яких приймають на роботу з підвищеною пожежною небезпекою, а саме:
- електрогазозварювальники;
- особи, які мають брати безпосередню участь у виробничому процесі в приміщеннях категорій А, Б і В за вибухопожежною та пожежною небезпекою;
- особи, які мають виконувати роботи на устаткуванні, обладнанні, апаратах, де перебувають в обігу легкозаймисті матеріали, здатні вибухати або горіти внаслідок взаємодії з водою, киснем повітря та один із одним;
- працівники складів для зберігання пожежонебезпечних матеріалів і речовин;
-  електрики, які працюють із електроустановками у вибухо- та пожежонебезпечних зонах;
-  інші категорії працівників, діяльність яких потребує глибших знань із питань пожежної безпеки та навичок у разі пожежі.
Особи, які організовують навчання з пожежно-технічного мінімуму, повинні підготувати наказ керівника підприємства про порядок, форму, місце його проведення, а також конкретний перелік робіт та спеціальностей, з яких проводять заняття. При цьому слід враховувати специфіку виробництва, характер та вид робіт, вимоги міжгалузевих і галузевих нормативних актів.
На підприємстві належить розробити програму проведення пожежно-технічного мінімуму, яку має затвердити керівник. Бажано ознайомитися з програмою занять, наведеною в додатку 3 до «Типового положення про інструктажі, спеціальне навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки на підприємства, в установах та організаціях України».         


                            Додаток  3
                                      до Типового положення про
                                      інструктажі, спеціальне
                                      навчання та перевірку знань
                                      з питань пожежної безпеки
                                      на підприємствах, в
                                      установах та організаціях
                                      України
 

РЕКОМЕНДОВАНА ПРОГРАМА
проведення занять з пожежно-технічного мінімуму

 

    Під час  розробки  конкретних  програм  з  пожежно-технічного мінімуму  необхідно  враховувати  специфіку  виробництва,  пожежну небезпеку   речовин  і  матеріалів,  що  застосовуються,  та  інші чинники, які впливають на стан пожежної безпеки підприємства.
     Вивчаючи теми  пожежно-технічного мінімуму,  слід інформувати тих,  хто навчається,  про найбільш характерні випадки  пожеж,  що мали місце на підприємстві.
   Для кращого  засвоєння  матеріалу  бажано  використовувати  з навчальною метою різні навчальні експонати,  фотознімки,  плакати, макети, технічні засоби навчання тощо.

ТЕМА 1 (2-4 години)
Заходи пожежної безпеки на об'єкті

     Стисла характеристика  виробництва (об'єкта) та його пожежної небезпеки. Основні  положення Закону України "Про пожежну безпеку".  Загальнооб'єктові правила,  інструкції, положення та накази  з  питань пожежної безпеки.  Відповідальність за порушення правил пожежної безпеки.
    Основні причини   пожеж:   несправність   обладнання,   іскри електрогазозварювальних  робіт  та необережне поводження з вогнем, несправність  електроустановок,  порушення   правил   користування інструментами і електронагрівальними приладами тощо.
     Вимоги щодо  утримання  території,  протипожежних   розривів, джерел протипожежного водопостачання.
     Дії робітників і фахівців у разі  виявлення  порушень  правил пожежної  безпеки.  Місцезнаходження та порядок виклику об'єктової пожежної охорони,  а в разі її відсутності -  найближчої  пожежної частини.   Порядок  організації,  мета  та  завдання  добровільної пожежної дружини.

ТЕМА 2 (2-4 години)
Заходи пожежної безпеки на робочому місці

     Характеристика пожежної небезпеки агрегатів та установок,  що розміщені у приміщенні (споруді). Дії персоналу у випадку порушень режиму роботи установок, машин і агрегатів. Протипожежний режим на робочому   місці.   Правила   пожежної  безпеки,  встановлені  для працівників даного приміщення, дільниці або споруди.
     Можливі причини   виникнення  пожеж.  Дії  персоналу  в  разі загрози виникнення пожежі,  аварії чи  вибуху;  правила  вимкнення установок та агрегатів, порядок зняття напруги з електроустановок, виклику аварійної допомоги тощо.
     Заходи пожежної безпеки, яких необхідно дотримуватися, стаючи до роботи,  у процесі  роботи  та  після  її  закінчення  з  метою запобігання виникненню пожеж.

ТЕМА 3 (1 година)
Сповіщення про пожежу та виклик пожежної охорони

     Установлений на  підприємстві  порядок  (система)  сповіщення людей про пожежу.
    Засоби зв'язку, сигналізації, які є на об'єкті та на робочому місці,   розміщення   найближчих   апаратів  телефонного  зв'язку, сповіщувачів пожежної сигналізації, пристроїв для подання звукових сигналів   пожежної   тривоги,   систем  сповіщення  та  керування евакуацією  людей.  Порядок  використання  цих  засобів   у   разі виникнення пожежі.

ТЕМА 4 (2 години)
Засоби пожежогасіння, протипожежне устаткування та інвентар, порядок їх використання під час пожежі

     Призначення та місцезнаходження існуючих на  об'єкті  засобів пожежогасіння,    протипожежного    устаткування    та   інвентарю (вогнегасники,  внутрішні пожежні крани,  діжки з водою,  ящики  з піском, стаціонарні установки пожежогасіння тощо).
     Загальні поняття  про  пожежну  сигналізацію,  спринклерне  і дренчерне обладнання та інші  остановки  пожежогасіння (вуглекислотні, пінні, порошкові тощо).
     Порядок утримання  існуючих  на об'єкті засобів пожежогасіння (у літніх та зимових  умовах).  Правила  використання  вогнегасних засобів, протипожежного інвентарю та обладнання.

ТЕМА 5 (2 години)
Дії під час пожежі

     Дії в разі виявлення  на  робочому  місці  або  на  території об'єкта  задимлення  чи  пожежі.  Порядок  повідомлення про пожежу аварійно-рятувальних і пожежних  підрозділів  та  інших  аварійних служб.   Організація  зустрічі  аварійно-рятувальних  та  пожежних підрозділів.  Відключення  у   разі   необхідності   устаткування, комунікацій, електроустановок та вентиляції.
   Гасіння пожежі існуючими на об'єкті  засобами  пожежогасіння; порядок включення стаціонарних установок пожежогасіння,  евакуації людей та матеріальних цінностей.
     Дії після    прибуття    аварійно-рятувальних   та   пожежних підрозділів (надання допомоги у прокладанні рукавних ліній, участь в  евакуації  матеріальних  цінностей  та виконанні інших робіт за розпорядженням керівника пожежогасіння).
Обов'язки членів добровільної пожежної дружини за табелем бойової обслуги.

ДОДАТКОВА ТЕМА 6 (1-2 години)
Заходи пожежної безпеки в побуті

     Основні причини  виникнення  пожеж   у   житлових   будинках:
необережне  поводження з вогнем,  використання факелів та паяльних ламп  для  відігрівання  замерзлих  труб  центрального   опалення, водопостачання   чи   каналізації.   Несправності  та  неправильна експлуатація  приладів  газопостачання,  опалення   та   побутових споживачів електроенергії.
     Пожежна небезпека хімічних речовин, предметів побутової хімії та аерозольних препаратів.
   Запобігання пожежам від основних  причин.  Порядок  утримання житлових і підсобних приміщень, індивідуальних гаражів.
     Виклик пожежної  охорони  і   поведінка   громадян   у   разі виникнення пожежі.
    Тема 6 є додатковою до програми пожежно-технічного мінімуму і вивчається  у  зв'язку  з  тим,  що  основна  кількість  пожеж  із загибеллю людей відбувається в побуті.



Необхідно зазначити, що програми спеціального навчання з пожежно-технічного мінімуму обов'язково погоджуються із органами ДПН.
Заняття зазвичай проводять груповим методом з урахуванням фаху працівників. Для цього адміністрація може запрошувати (на договірній основі) професіоналів з інших підприємств, установ та організацій.
Якщо неможливо провести заняття з пожежно-технічного мінімуму безпосередньо на підприємстві, можна використати задля цього споріднені за технологією підприємства (на договірних умовах).
Спеціальні навчання з пожежно-технічного мінімуму також проводять у навчальних закладах, на підприємствах та в організаціях з відповідною матеріальною базою та фахівцями за погодженням з центральним органом державного пожежного нагляду. Результати спеціального навчання фіксують на підприємстві (у навчальному закладі), де їх проводили.
Після закінчення спеціального навчання комісія, створена за наказом керівника, яку очолює його заступник (головний інженер), приймає заліки. Результати оформляють протоколом. Особам, які успішно засвоїли дисципліни, видають посвідчення. Ті, хто проходив спеціальне навчання на інших підприємствах (у навчальних закладах), складають заліки за місцем навчання.

Від спеціального навчання з пожежно-технічного мінімуму можуть буди звільнені:

За п. 3.10. НАПБ Б.02.005-2003, особи, які за попереднім місцем роботи вже проходили таке навчання (відповідно до спеціальності або виду роботи, на яку їх приймають) і мають відповідне посвідчення. При цьому строк останньої перевірки їхніх знань не повинен перевищувати рік.
Працівники, які проходять попереднє спеціальне навчання (пожежно-технічний мінімум) на підприємстві, можуть бути звільнені від вступного та первинного протипожежних інструктажів. Тих же, кого з цією метою направляють до інших підприємств або навчальних закладів, від таких інструктажів не звільняють.






Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda | Теги: ПТМ, НАПБ Б.02.005-2003, пожарно-технический минимум, пожежно-технічний мінімум
Переглядів: 3727 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2025
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 992

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
атестація робочих місць журнал акт протокол правила xtybt jhfyt nhelf? положение про об положення Інструкції з охорони праці 15.11.2005 N 606 S2014 інструкція Закон Инструктаж положение водители інструктаж навчання 1 група електробезпеки первая помощь электробезопасность скачать скачать книгу Охрана труда Инструкции учебник книга інструкції мультфильм видео анекдоты инструкция кран робота Вантаж грейфер Стріла Амортизатор верёвка юмор Прикол атестація шиномонтаж Готель Порядок ЕОМ освіта безпека дорожнього руху tpjgfcyjcnm ldbtyzv ST/SG/AC.10/1/Rev.12 (Vol.1) Баня Техника безопасности Видео урок автомобили торговля DNAOP gjcfljdf sycnherwsz? sytyth tythutn інженер енергетик інженер з безпеки руху інженер з цивільної оборони БЕЗКОШТОВНО бесплатно інструктаж з охорона праці лекции плакаты приказ безпека Скачати кодекс Лекції метро авария автомобиль пожар Книги 7-тнв гімнастика лифт электроустановки гост відео Правила пожарной безопасности Кіно кино Пособие банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура харчова промисловість пиротехника строительство Гражданская Оборона плакат постер ДТП Стекольные работы литература водитель цирк СИЗ зоопарк погрузка автослесарь Животные АЗС аптечка скринсейвер коментар комментарий взрыв презентация связь ртуть обработка металла холодильники медицина здравоохранение ppt художник воздух шум учебный фильм архивы эвакуация тренировка памятка Питание игра їдкі речовини офис ЭЛЕКТРООБОРУДОВАНИЕ ПУЭ презентація Сельское хозяйство eчебник евакуація розрахунок ЦО ЦЗ Пожарная безопасность безопасность Сварка аптеки бомбы інженерне обладнання будинків і спо сп общежитие психология образование Машиностроение Сборник вопросы и ответы Молот первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты Библиотекарь газ пчеловодство Театр справочник видеоурок видео-урок ppt-презентація PowerPoint Стрес Програми пляж методичні рекомендації аптека жкх уборка снега вибрация ДСП PowerPoint - презентация PowerPoint-презентація глаза біологія Кон PowerPoint презентация спирт радиация випромінювання ультразвук спорт АУДИТ МЕТАЛУРГІЯ ppt - презентация інструктаж ppt ергономіка холодильные установки методика учебное пособие безопасность движения PowerPoint - презентація статистика стенд сходи очки фільм туризм 313 засоби захисту голови флот электромонтер pptx-презентація вентиляция контроль компьютер бассейн Малая механизация трактор больницы «фаза-нуль» PowerPoint - презентация PowerPoint ppt - презентація История історія вагон вокзал трамвай Пропаганда діти Respirator Protection Factor RPD баллоны єдина державна система цивільного з титан Cтан виробничого травматизму Cтан травматизму Бензол PowerPoint-презентация інструктаж з пожежної безпеки 1 группа по электробезопасности обж Чрезвычайные ситуации кліпарт ДНЗ школа Выставки землетрясение Судна PPTX ожог PowerPoint - слайды Концепт VSD ідентифікація об'єктів підвищеної н дизайн НС билеты вопросы 50 Гц Гармонизация ведро бункер Вебінар вебинар байк басейн EN EN 54 безопасность на воде реанімація PowerPoint - презентации Turn Gym Fire Человеческий фактор OHSAS 1 група з електробезпеки 35 кВ до 750 кВ Водостоки библиотека музей OHSAS 18001:2007 Power Point - презентация : PPTX-презентация видеолекция pptx-презентация Power Point - презентація Bronto S112HLA SCYLIFT Chevrolet Corvette Stingray Bulldog Red Rhino LF5G Magirus Magirus TAF 20 Elide fire ball Kärcher Ztylus Stinger Car Charger Emergenc Dr web не загружается активатор ска інструктаж з охорони праці інструктаж з питань охорони праці
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.