Охорона праці та пожежна безпека в Україні

П`ятниця, 26.04.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.129.211.87· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [337]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [295]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Щорічно Україна через нещасні випадки на виробництві втрачає 30 мільярдів гривень (В. Маціяшко)
[ ] 24.07.2012, 13:11

Щорічно Україна через нещасні випадки на виробництві втрачає 30 мільярдів гривень
заступник керівника Департаменту охорони праці Федерації профспілок України Валентина Маціяшка
Україна має одні з найгірших показників з охорони праці. Рівень виробничого травматизму залишається одним з найвищих в Європі, а травматизм зі смертельними наслідками за останні 2 роки навіть зріс. Якщо у світі лише кожен трьохсотий випадок виробничого травматизму є смертельним, то в Україні - кожен 20. Що ж відбувається в сфері охорони праці і як змінити ситуацію на краще? Про це «ГолосUA" попросив розповісти заступника керівника Департаменту охорони праці Федерації профспілок України Валентина Маціяшка.


- Як би ви охарактеризували ситуацію зі створенням безпечних умов праці в умовах, коли, як мовиться, музику замовляє великий капітал?

- На сьогоднішній день стан охорони праці в Україні надзвичайно тривожний. Ми стурбовані ставленням до цієї проблеми з боку роботодавців. Сумна статистика: кількість прихованих нещасних випадків на виробництві вже досягло 25%. Чому це відбувається? Тому що приймають на роботу з порушеннями законодавства, а в разі нещасного випадку проводять неякісне розслідування. На даний момент спостерігається зростання травматизму по всіх галузях, особливо у вугільній промисловості, АПК і низці інших. Ми спільно з вченими, експертами створили робочу групу, яка напрацювала практичні рекомендації щодо удосконалення роботи з проведення розслідувань нещасних випадків на виробництві.

- Відшкодування шкоди - це вже наслідок нещасного випадку. А скільки повинні витрачати власники «заводів, газет, пароплавів» грошей на охорону праці, щоб їх мінімізувати?

- В Інституті промислової безпеки та охорони праці підрахували, співвідношення між коштами на охорону праці та коштами на розвиток виробництва повинно бути, як мінімум, 1:4. У цьому разі буде більше соціального захисту, менше - травматизму, сліз, похоронів. І менше виплат з Фонду соціального страхування від нещасних випадків. А вони зараз складаютьпонад 4 мільярди гривень, які витрачають на компенсації після нещасних випадків. І ще один момент. Сьогодні майже 50 відсотків нещасних випадків на виробництві намагаються не пов'язувати з самим виробництвом, а списують на побутові травми поза робочим процесом. Федерація профспілок України запропонувала конкретні заходи щодо зменшення цих показників. Зокрема, ми вимагаємо, щоб роботодавець давав інформацію про потерпілого у профспілковій комітет незалежно чи є він членом профспілок чи ні.

- Напевно не дуже просто змусити олігархів розщедритися на охорону праці людей, які працюють на них?

- Ми намагаємося доводити роботодавцям, що збитки від нещасних випадків у десятки разів будуть більші для тих, хто намагається «заощадити» на охороні праці. До речі, зараз в Інституті промислової безпеки та охорони праці розробляється програма підрахунку економічних наслідків від нехтування охороною праці. Ми б хотіли, щоб на ці розрахунки звернув увагу уряд і більш жорстко контролював дотримання норм охорони праці на підприємствах усіх видів власності.

- Чи є різниця з ситуацією з охорони праці за радянських часів і сьогоднішнє?

- Так, і можу точно висловитися на користь радянського періоду. Здійснювалося потужне державне фінансування системи охорони праці. Тоді тільки профспілки мали півтори тисячі технічних інспекторів. У них були дуже широкі повноваження, аж до закриття підприємств. А сьогодні профспілки можуть контролювати тільки там, де є члени профспілок. Це, звичайно ж, звужує і зменшує їх вплив на ситуацію. Профспілки вже третій рік домагаються, щоб на розширеному засіданні Кабміну обговорили питання про ситуацію з охороною праці в країні. На цю тему вже проходили парламентські слухання в листопаді 2011 року. Зрозуміло, що раніше економіка була повністю державною, більшість працюючих були членами профспілки. А тепер приватний капітал, особливо великий, прагне диктувати свої умови всьому народу. При цьому третина економіки працює в тіні. І якщо взяти загальну кількість прихованих нещасних випадків на виробництві, то більшість з них якраз і випадає на цей тіньовий сектор. А в результаті, як показують дослідження, Україна щорічно через нещасних випадків, травматизму і аварій на виробництві втрачає 30 мільярдів гривень. Це приблизно 3 відсотки ВВП нашої держави.


Джерело: ua.golosua.com





Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda
Переглядів: 1394 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 894

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.