Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Субота, 04.05.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.139.72.78· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [337]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [295]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Техніка безпеки при роботі з ручним електричним дрилом
[ ] 25.05.2011, 16:26

Техніка безпеки при роботі з ручним електричним дрилом



Ручна електрична дриль є підкласом електричних інструментів, і тому при роботі з нею потрібно дотримуватися всіх тих правил, які стосуються категорії електроінструментів в цілому. Крім того, можна виділити ряд вимог, які відрізняються своєю специфікою, властивою електродрилі. Правил техніки безпеки потрібно дотримуватися протягом усього циклу роботи з дрилом, які складаються з кількох етапів:

    Підготовка до роботи
    Виконання роботи
    Завершальний етап

1. Підготовка до роботи з дрилем.

Як ви яхту назвете - так вона і попливе! Всі пам'ятають цю мультяшну фразу, так що перефразуємо її в нашому контексті: чим більшу увагу Ви приділите підготовці до роботи з дрилем, тим безпечніше вона буде (робота або дриль - вибирайте самі:)).

1.1. Перш ніж взятися за інструмент, необхідно розібратися з робочою поверхнею. Якщо це деталь, в якій потрібно просвердлити декілька отворів або обробити спеціальною насадкою, то таку деталь потрібно уважно вивчити на предмет наявності поруч з місцем свердління цвяхів, металевих скоб і т.п. Чим вони небезпечні? Уявіть, що Ви свердлите отвір у дерев'яному бруску пір'яним свердлом. Якщо свердло зустріне на своєму шляху цвях, то його неодмінно заклинить з усіма витікаючими звідси наслідками - сильним ривком інструменту, можливим пошкодженням електродвигуна дрилі, не кажучи вже про емоційної реакції працівника.

1.2. Переконавшись, що на робочій поверхні, а також в її надрах усе «чисто», надійно закріпіть деталь в лещатах або струбцинами, і ні в якому разі не тримайте під час роботи оброблювану деталь в руках - вона може завдати Вам травми різного ступеня тяжкості.

1.3. Якщо передбачається свердлити стіну, стелю або подібні поверхні, то тут можуть бути свої «підводні камені» у вигляді прихованої проводки. Прихована проводка - дуже небезпечна штука. Коли металеве свердло, вклинюючись в кладочний матеріал перебиває електричний кабель, яких знаходиться під напругою, між нулем і фазою такого кабелю через свердло або бур відбувається коротке замикання. Наслідки короткого замикання можуть бути самими різними - від пошкодження оснащення дрилі до виходу з ладу обладнання, яке було запитане на перебиту ліню електромережі. Трагікомічних випадків теж вистачає. Наприклад, коротке замикання супроводжується гучним хлопком і яскравим спалахом, від яких навіть самі досвідчені професіонали можуть звалитися, скажімо з драбини або «козлика».
Якщо навіть короткого замикання і не відбудеться, а дриль переб'є тільки один з проводів, то у випадку з «фазою» є велика небезпека ураження електричним струмом працівника, який свердлитьь, особливо якщо дриль оснащена металевим корпусом редуктора. Якщо в цей час людина буде ще й торкається до заземлених предметів - тоді справа може скінчитися зовсім плачевно.
Висновок - перед свердлінням поверхонь, де хоча б з найменшої часткою ймовірності може знаходитись прихована проводка або інші небезпечні комунікації, необхідно переконатися в їх відсутності за допомогою спеціальних приладів.

1.4. Перед тим, як натиснути на вмикач і почати роботу, переконайтеся що оснащення в патроні закріплене досить надійно. Не надійно закріплене свердло при високих обертах дрилі може вилетіти  з патрона, що дуже травмобезпечно.

1.5. Щасливі власники моделей електричних дрилей, оснащених швидкозажимним патроном, можуть цей пункт пропустити. Він стосується зубчата-венчатих патронів і особливо ключів до них. Можливо, це правило звучить дещо комічно, але тим не менше - після установки оснащення не забудьте зняти з патрона ключ затиску свердла. Мало задоволення, коли в момент пуску двигуна з досить високою швидкістю в вас або оточуючих летить досить важкий шматок металу.

2. Виконання роботи.

2.1. При роботі з твердими поверхнями і в'язкими матеріалами тримаєте дриль двома руками, особливо використовуючи потужні моделі. У разі заклинювання оснащення в матеріалі дриль і оснащення «поміняються місцями» і крутитися почне сам інструмент. Зазвичай, це відбувається несподівано для людини і сильний ривок дрилі може стати причиною вивиху. У цьому випадку велика потужність дрилі замість того, щоб бути помічником стане небезпечним супротивником майстра.

2.2. Не перевантажуйте дриль сильним натиском - це підвищує ймовірність заклинювання оснащення в матеріалі.

2.3. Будьте вкрай обережні при використанні додаткових насадок. Якщо насадки для шліфування й полірування більш-менш безпечні, то застосування дрилі з дисками від циркулярних або дискових пил - дуже небезпечне заняття, причому, не тільки для здоров'я, але і для ЖИТТЯ.

2.4. При свердлінні над головою в обов'язковому порядку використовувати захисні окуляри або маску, щоб уникнути попадання стружки або бетонного шламу в очі. Адже крім того, що в очі може потрапити абразивна пил, втративши рівновагу, працівник може впасти з драбини, сходень і т.п.

2.5. Якщо ваш інструмент обладнаний кнопкою фіксації вимикача, то потрібно уважно поставитися до цього зручного функціоналу. Якщо при включеній дрилі та натиснутій кнопці фіксатора виникла необхідність пересунути опору, на якій стоїть майстер, або по іншому закріпити в лещатах деталь, то візьміть собі за правило виключати інструмент. Ні в якому разі не кладіть його включеним на будь-яку поверхню, навіть якщо це здається цілком безпечним. Дриль має досить високі обороти, і від двигуна йдуть сильні потоки повітря, які на слизькій або похилій поверхні можуть призвести до руху дрилі. Як буде себе вести працюючий інструмент після падіння, коли його оснащення стикнеться з підлогою та іншими елементами приміщення? Він буде хаотично стрибати по кімнаті, і в цьому випадку дриль ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ ловити руками - потрібно знеструмити і дочекатися повної зупинки двигуна.

3. Завершення роботи.

3.1. При знятті руки з курка вимикача двигун дрилі не зупиняється миттєво, а продовжує, нехай навіть із зменшенням швидкості, обертатися. У такому стані інструмент не можна класти на будь-які поверхні з причин, викладених в п. 2.5.

3.2. Навіть після остаточної зупинки двигуна не слід деякий час торкатися до оснащення - можливі опіки. При свердлінні твердих порід деревини або металу виникають великі сили тертя, що сприяють нагріванню оснащення до високої температури.






Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda
Переглядів: 3819 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 987

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.