Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Неділя, 22.09.2019
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 18.206.194.83· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [337]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [295]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Травматизм на виробництві в Україні: національний профіль протягом 2009-2013 років.
[ Викачати з сервера (387.0 Kb) ] 25.06.2014, 20:18

Травматизм на виробництві в Україні: національний профіль протягом 2009-2013 років.  

Інформаційно-аналітична профспілкова доповідь / Доповідь підготовлена департаментом охорони праці апарату ФПУ з використанням інформації профспілкових організацій та офіційних джерел державної статистики. / Рік: 2014

Призначена для використання профспілковими організаціями під час колективних переговорів, навчання технічних інспекторів, профактиву і працівників підприємств з охорони праці, а також підготовки цільових заходів з попередження нещасних випадків на виробництві та здійснення громадського контролю за станом охорони праці.


Рівні виробничого травматизму і професійної захворюваності є основними показниками стану охорони праці  в тій чи іншій сфері економічної діяльності, регіоні і в цілому в державі. Нинішній його стан в державі профспілки оцінюють як критичний. Не дивлячись на щорічну оптимістичну динаміку зниження кількості нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, за даними Держгірпромнагляду, рівень травматизму на виробництві  в Україні,  згідно  даних Держкомстату, залишається високим.
    Серед багатьох факторів,  які зумовлюють такий стан, можна виділити такі основні:
1.    Незадовільні  умови  праці що не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам, у яких станом на 31.12.2013 в Україні працювало   1 млн. 186,7 тис. працівників, що становить 29,5% працівників, охоплених державним статистичним спостереженням відносно умов праці.
Важливо відмітити, що на роботах з важкими і шкідливими умовами праці у 2013 році  працювало 252,6 тис. жінок. Це негативно позначається на стані їх здоров’я, викликає порушення перебігу вагітності, вади розвитку плоду та  патологію серед народжених, що призводить до погіршення  демографічної ситуації в Україні.
Дані статистичних спостережень за останні 9 років показують, що при зменшенні майже на 420 тис. штатних працівників на підприємствах, де проводяться зазначені спостереження.  питома вага працівників, які працюють в умовах що не відповідають санітарно-гігієнічним нормам,   стабільно зростає.
Разом з тим, кількість  працівників, зайнятих в умовах, що не відповідають санітарно-гігієнічним нормам, становить: у добувній промисловості 71,3% від  загальної кількості працюючих; на виробництві коксу та продуктів нафтопереробки – 59,0%; готових металевих виробів, крім машин і устаткування – 52,8%; на виробництві хімічних речовин і хімічної продукції – 41,0%; в промисловості – 35,8%; у постачанні електроенергії, газу, пару та кондиційованого повітря – 33,0%.
Особливо складна ситуація з умовами праці відмічається на підприємствах приватної форми власності, малого та середнього бізнесу та індивідуальної зайнятості, більшість з яких не охоплені державним статистичним спостереженням щодо умов праці.
Зайнятість працівників в незадовільних умовах праці супроводжується істотними недоліками у проведенні атестації робочих місць за умовами праці, що було виявлено представниками членських організацій Федерації професійних спілок України (ФПУ) під час проведення у 2010-2012 роках Всеукраїнської профспілкової акції «Атестацію робочих місць – під контроль профспілок».
Це призводить до порушення соціальних прав зазначених працівників, особливо щодо надання їм пільг і компенсацій, передбачених статтею 7 Закону України «Про охорону праці» та статтею 168 Кодексу законів про працю України.
Недотримання роботодавцями Порядку, термінів і методики проведення атестації робочих місць за умовами праці, особливо хронометражу робочого часу зайнятості у важких і шкідливих умовах праці, та проведення санітарно-гігієнічних досліджень важких і шкідливих виробничих факторів, вкрай негативно впливає на підтвердження працівникам права на пенсійне забезпечення за віком на пільгових умовах, та на розмір надбавок і доплат.
2. Надзвичайно великі обсяги тіньової занятості – близько 4,8 млн. працівників, які працюють без офіційного оформлення трудових відносин з роботодавцем.
Це сектор, який не охоплений ні державним наглядом у сфері праці та охорони праці, ні відповідним державним статистичним спостереженням. Саме в ньому відбувається масове приховування нещасних випадків на виробництві, в результаті чого Україна має чи не найгірше у світі співвідношення кількості загиблих на виробництві до загальної кількості  потерпілих  від нещасних випадків на виробництві (в середньому за останні роки 1 до 10), в той час коли в країнах Євросоюзу цей показник  коливається 1 до 150 - 1 до 1000.
Це означає, що понад 4 мільйони працівників не можуть бути захищені системою охорони праці, тисячі потерпілих і членів їх сімей (у разі смерті працівника внаслідок травми чи професійного захворювання) не отримують належного відшкодування заподіяної шкоди в результаті зазначених випадків, а дійсний стан  виробничого травматизму не знає ніхто. За оцінками Світового банку, який здійснював в Україні  відповідні дослідження,  рівень травматизму на українських підприємствах  вищий від офіційних статистичних даних в десятки разів.
3. Наявність значних недоліків у: виконанні державної політики (законодавства) з охорони праці; формуванні державної системи управління охороною праці як в окремих галузях економіки  так і в адміністративно-територіальних одиницях (далі – АТО) України; запровадженні економічних методів стимулювання роботодавців щодо попередження настання нещасних випадків на виробництві; виконанні центральними органами виконавчої влади і роботодавцями вимог законодавства з охорони праці та фінансуванні заходів і засобів з охорони праці, перелік яких, передбачений постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2003 р.  № 994.           
Події на шахтах Донецької і Луганської областей у 2011 році, аварія на підприємстві «Стирол» (м. Горлівка Донецької області) у 2013 році показали, що для попередження виникнення нещасних випадків на виробництві та зниження рівня виробничого травматизму потрібно вживати більш дієві, спеціальні, цілеспрямовані заходи, основані на ретельному аналізі його рівнів, причин настання  нещасних випадків на виробництві та видів подій, що призводять  до травмування і загибелі працівників.
    У інформаційно-аналітичній профспілковій доповіді, яка стала результатом цього аналізу, наведені дані про національну ситуацію (профіль) одного з найважливіших показників стану охорони праці – травматизму на виробництві в Україні за 2009-2013 роки.

ЗМІСТ

Вступ
1. ПРО ЗАГАЛЬНУ ХАРАКТЕРИСТИКУ ТРАВМАТИЗМУ НА ВИРОБНИЦТВІ
2. ПРО НЕЩАСНІ ВИПАДКИ НА ВИРОБНИЦТВІ ТА ПРОБЛЕМИ У ЇХ РОЗСЛІДУВАННІ
2.1. Про показники  віднесення  нещасних випадків без смертельного наслідку до таких, що пов’язані з виробництвом
2.2.  Про показники    віднесення  нещасних випадків на виробництві, які закінчились  смертельним наслідком, до таких,    що    пов’язані  виробництвом,
2.3. Основні недоліки у розслідуванні нещасних випадків на виробництві
2.4. Про групові нещасні випадки
3. ПРО ОСНОВНІ ВИДИ ПОДІЙ, ЩО ПРИЗВОДЯТЬ ДО ТРАВМУВАННЯ І ЗАГИБЕЛІ ПРАЦІВНИКІВ
3.1. Розподіл  потерпілих від нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом,  за основними видами подій, які призводять до травмування працівників
3.2. Розподіл загиблих від нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, зі смертельним наслідком, за основними видами подій, які призводять до загибелі  працівників.
4. ПРО ПРИЧИНИ НАСТАННЯ НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ, ПОВ’ЯЗАНИХ З  ВИРОБНИЦТВОМ
4.1. Розподіл потерпілих від нещасних випадків, пов’язаних з  виробництвом, за основними видами  причин травмування працівників
4.2. Розподіл загиблих від нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, зі смертельним наслідком, за основними причинами загибелі працівників
5. ПОКАЗНИКИ ЧАСТОТИ І ВАЖКОСТІ ТРАВМУВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ ТА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ НАСЛІДКИ ВИРОБНИЧОГО ТРАВМАТИЗМУ В УКРАЇНІ
5.1. Показник частоти травмування працівників за коефіцієнтом частоти травматизму на 1000 працюючих (Кч)
5.2. Показник частоти смертельного травмування (загибелі) працівників на 100000 працюючих (Кчс)
5.3. Показники тяжкості травмування працівників під час настання нещасних випадків на виробництві
5.4. Про соціально-економічні  наслідки  виробничого травматизму
6.   СТАН ВИРОБНИЧОГО ТРАВМАТИЗМУ СЕРЕД ПРАЦІВНИКІВ ПІДПРИЄМСТВ ОКРЕМИХ ВИДІВ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
6.1. Про нещасні випадки, виявлені серед працівників  підприємств різних видів   економічної діяльності, та їх віднесення до таких, що пов’язані з виробництвом
6.1. Про нещасні випадки зі смертельним наслідком,  виявлені серед працівників  підприємств різних видів   економічної діяльності, та їх віднесення до таких, що пов’язані з виробництвом
6.2. Співвідношення кількості нещасних випадків зі смертельним наслідком до загального числа нещасних випадків серед працівників підприємств окремих видів економічної діяльності (Кв)
6.3. Розподіл  потерпілих та загиблих в результаті настання нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом,  за основними видами подій, що призвели до травмування та загибелі працівників
6.4. Про роль окремих причин у травмуванні працівників різних галузей при настанні нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, без смертельного наслідку.
6.5. Про роль окремих причин у загибелі  працівників різних галузей при настанні нещасних випадків, пров’язаних з виробництвом, зі смертельним наслідком
6.6. Про рівні частоти  та  тяжкості  травмування працівників різних видів економічної діяльності України в результаті настання нещасних випадків на виробництві
ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ

Загальна характеристика виробничого травматизму в Україні протягом 2009-2013 років

 

Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda | Теги: травматизм на виробництві
Переглядів: 1898 | Завантажень: 87 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2019
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 923

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.