Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Субота, 12.07.2025
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 216.73.216.162· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [337]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [295]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Где найти актуальную ссылку?

Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Травматизм на виробництві в Україні: національний профіль протягом 2009-2013 років.
[ Викачати з сервера (387.0 Kb) ] 25.06.2014, 20:18

Травматизм на виробництві в Україні: національний профіль протягом 2009-2013 років.  

Інформаційно-аналітична профспілкова доповідь / Доповідь підготовлена департаментом охорони праці апарату ФПУ з використанням інформації профспілкових організацій та офіційних джерел державної статистики. / Рік: 2014

Призначена для використання профспілковими організаціями під час колективних переговорів, навчання технічних інспекторів, профактиву і працівників підприємств з охорони праці, а також підготовки цільових заходів з попередження нещасних випадків на виробництві та здійснення громадського контролю за станом охорони праці.


Рівні виробничого травматизму і професійної захворюваності є основними показниками стану охорони праці  в тій чи іншій сфері економічної діяльності, регіоні і в цілому в державі. Нинішній його стан в державі профспілки оцінюють як критичний. Не дивлячись на щорічну оптимістичну динаміку зниження кількості нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, за даними Держгірпромнагляду, рівень травматизму на виробництві  в Україні,  згідно  даних Держкомстату, залишається високим.
    Серед багатьох факторів,  які зумовлюють такий стан, можна виділити такі основні:
1.    Незадовільні  умови  праці що не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам, у яких станом на 31.12.2013 в Україні працювало   1 млн. 186,7 тис. працівників, що становить 29,5% працівників, охоплених державним статистичним спостереженням відносно умов праці.
Важливо відмітити, що на роботах з важкими і шкідливими умовами праці у 2013 році  працювало 252,6 тис. жінок. Це негативно позначається на стані їх здоров’я, викликає порушення перебігу вагітності, вади розвитку плоду та  патологію серед народжених, що призводить до погіршення  демографічної ситуації в Україні.
Дані статистичних спостережень за останні 9 років показують, що при зменшенні майже на 420 тис. штатних працівників на підприємствах, де проводяться зазначені спостереження.  питома вага працівників, які працюють в умовах що не відповідають санітарно-гігієнічним нормам,   стабільно зростає.
Разом з тим, кількість  працівників, зайнятих в умовах, що не відповідають санітарно-гігієнічним нормам, становить: у добувній промисловості 71,3% від  загальної кількості працюючих; на виробництві коксу та продуктів нафтопереробки – 59,0%; готових металевих виробів, крім машин і устаткування – 52,8%; на виробництві хімічних речовин і хімічної продукції – 41,0%; в промисловості – 35,8%; у постачанні електроенергії, газу, пару та кондиційованого повітря – 33,0%.
Особливо складна ситуація з умовами праці відмічається на підприємствах приватної форми власності, малого та середнього бізнесу та індивідуальної зайнятості, більшість з яких не охоплені державним статистичним спостереженням щодо умов праці.
Зайнятість працівників в незадовільних умовах праці супроводжується істотними недоліками у проведенні атестації робочих місць за умовами праці, що було виявлено представниками членських організацій Федерації професійних спілок України (ФПУ) під час проведення у 2010-2012 роках Всеукраїнської профспілкової акції «Атестацію робочих місць – під контроль профспілок».
Це призводить до порушення соціальних прав зазначених працівників, особливо щодо надання їм пільг і компенсацій, передбачених статтею 7 Закону України «Про охорону праці» та статтею 168 Кодексу законів про працю України.
Недотримання роботодавцями Порядку, термінів і методики проведення атестації робочих місць за умовами праці, особливо хронометражу робочого часу зайнятості у важких і шкідливих умовах праці, та проведення санітарно-гігієнічних досліджень важких і шкідливих виробничих факторів, вкрай негативно впливає на підтвердження працівникам права на пенсійне забезпечення за віком на пільгових умовах, та на розмір надбавок і доплат.
2. Надзвичайно великі обсяги тіньової занятості – близько 4,8 млн. працівників, які працюють без офіційного оформлення трудових відносин з роботодавцем.
Це сектор, який не охоплений ні державним наглядом у сфері праці та охорони праці, ні відповідним державним статистичним спостереженням. Саме в ньому відбувається масове приховування нещасних випадків на виробництві, в результаті чого Україна має чи не найгірше у світі співвідношення кількості загиблих на виробництві до загальної кількості  потерпілих  від нещасних випадків на виробництві (в середньому за останні роки 1 до 10), в той час коли в країнах Євросоюзу цей показник  коливається 1 до 150 - 1 до 1000.
Це означає, що понад 4 мільйони працівників не можуть бути захищені системою охорони праці, тисячі потерпілих і членів їх сімей (у разі смерті працівника внаслідок травми чи професійного захворювання) не отримують належного відшкодування заподіяної шкоди в результаті зазначених випадків, а дійсний стан  виробничого травматизму не знає ніхто. За оцінками Світового банку, який здійснював в Україні  відповідні дослідження,  рівень травматизму на українських підприємствах  вищий від офіційних статистичних даних в десятки разів.
3. Наявність значних недоліків у: виконанні державної політики (законодавства) з охорони праці; формуванні державної системи управління охороною праці як в окремих галузях економіки  так і в адміністративно-територіальних одиницях (далі – АТО) України; запровадженні економічних методів стимулювання роботодавців щодо попередження настання нещасних випадків на виробництві; виконанні центральними органами виконавчої влади і роботодавцями вимог законодавства з охорони праці та фінансуванні заходів і засобів з охорони праці, перелік яких, передбачений постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2003 р.  № 994.           
Події на шахтах Донецької і Луганської областей у 2011 році, аварія на підприємстві «Стирол» (м. Горлівка Донецької області) у 2013 році показали, що для попередження виникнення нещасних випадків на виробництві та зниження рівня виробничого травматизму потрібно вживати більш дієві, спеціальні, цілеспрямовані заходи, основані на ретельному аналізі його рівнів, причин настання  нещасних випадків на виробництві та видів подій, що призводять  до травмування і загибелі працівників.
    У інформаційно-аналітичній профспілковій доповіді, яка стала результатом цього аналізу, наведені дані про національну ситуацію (профіль) одного з найважливіших показників стану охорони праці – травматизму на виробництві в Україні за 2009-2013 роки.

ЗМІСТ

Вступ
1. ПРО ЗАГАЛЬНУ ХАРАКТЕРИСТИКУ ТРАВМАТИЗМУ НА ВИРОБНИЦТВІ
2. ПРО НЕЩАСНІ ВИПАДКИ НА ВИРОБНИЦТВІ ТА ПРОБЛЕМИ У ЇХ РОЗСЛІДУВАННІ
2.1. Про показники  віднесення  нещасних випадків без смертельного наслідку до таких, що пов’язані з виробництвом
2.2.  Про показники    віднесення  нещасних випадків на виробництві, які закінчились  смертельним наслідком, до таких,    що    пов’язані  виробництвом,
2.3. Основні недоліки у розслідуванні нещасних випадків на виробництві
2.4. Про групові нещасні випадки
3. ПРО ОСНОВНІ ВИДИ ПОДІЙ, ЩО ПРИЗВОДЯТЬ ДО ТРАВМУВАННЯ І ЗАГИБЕЛІ ПРАЦІВНИКІВ
3.1. Розподіл  потерпілих від нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом,  за основними видами подій, які призводять до травмування працівників
3.2. Розподіл загиблих від нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, зі смертельним наслідком, за основними видами подій, які призводять до загибелі  працівників.
4. ПРО ПРИЧИНИ НАСТАННЯ НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ, ПОВ’ЯЗАНИХ З  ВИРОБНИЦТВОМ
4.1. Розподіл потерпілих від нещасних випадків, пов’язаних з  виробництвом, за основними видами  причин травмування працівників
4.2. Розподіл загиблих від нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, зі смертельним наслідком, за основними причинами загибелі працівників
5. ПОКАЗНИКИ ЧАСТОТИ І ВАЖКОСТІ ТРАВМУВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ ТА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ НАСЛІДКИ ВИРОБНИЧОГО ТРАВМАТИЗМУ В УКРАЇНІ
5.1. Показник частоти травмування працівників за коефіцієнтом частоти травматизму на 1000 працюючих (Кч)
5.2. Показник частоти смертельного травмування (загибелі) працівників на 100000 працюючих (Кчс)
5.3. Показники тяжкості травмування працівників під час настання нещасних випадків на виробництві
5.4. Про соціально-економічні  наслідки  виробничого травматизму
6.   СТАН ВИРОБНИЧОГО ТРАВМАТИЗМУ СЕРЕД ПРАЦІВНИКІВ ПІДПРИЄМСТВ ОКРЕМИХ ВИДІВ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
6.1. Про нещасні випадки, виявлені серед працівників  підприємств різних видів   економічної діяльності, та їх віднесення до таких, що пов’язані з виробництвом
6.1. Про нещасні випадки зі смертельним наслідком,  виявлені серед працівників  підприємств різних видів   економічної діяльності, та їх віднесення до таких, що пов’язані з виробництвом
6.2. Співвідношення кількості нещасних випадків зі смертельним наслідком до загального числа нещасних випадків серед працівників підприємств окремих видів економічної діяльності (Кв)
6.3. Розподіл  потерпілих та загиблих в результаті настання нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом,  за основними видами подій, що призвели до травмування та загибелі працівників
6.4. Про роль окремих причин у травмуванні працівників різних галузей при настанні нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, без смертельного наслідку.
6.5. Про роль окремих причин у загибелі  працівників різних галузей при настанні нещасних випадків, пров’язаних з виробництвом, зі смертельним наслідком
6.6. Про рівні частоти  та  тяжкості  травмування працівників різних видів економічної діяльності України в результаті настання нещасних випадків на виробництві
ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ

Загальна характеристика виробничого травматизму в Україні протягом 2009-2013 років

 





Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda | Теги: травматизм на виробництві
Переглядів: 2342 | Завантажень: 108 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2025
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 900

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
атестація робочих місць журнал акт протокол правила xtybt jhfyt nhelf? положение про об положення Інструкції з охорони праці 15.11.2005 N 606 S2014 інструкція Закон Инструктаж положение водители інструктаж навчання 1 група електробезпеки первая помощь электробезопасность скачать скачать книгу Охрана труда Инструкции учебник книга інструкції мультфильм видео анекдоты инструкция кран робота Вантаж грейфер Стріла Амортизатор верёвка юмор Прикол атестація шиномонтаж Готель Порядок ЕОМ освіта безпека дорожнього руху tpjgfcyjcnm ldbtyzv ST/SG/AC.10/1/Rev.12 (Vol.1) Баня Техника безопасности Видео урок автомобили торговля DNAOP gjcfljdf sycnherwsz? sytyth tythutn інженер енергетик інженер з безпеки руху інженер з цивільної оборони БЕЗКОШТОВНО бесплатно інструктаж з охорона праці лекции плакаты приказ безпека Скачати кодекс Лекції метро авария автомобиль пожар Книги 7-тнв гімнастика лифт электроустановки гост відео Правила пожарной безопасности Кіно кино Пособие банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура харчова промисловість пиротехника строительство Гражданская Оборона плакат постер ДТП Стекольные работы литература водитель цирк СИЗ зоопарк погрузка автослесарь Животные АЗС аптечка скринсейвер коментар комментарий взрыв презентация связь ртуть обработка металла холодильники медицина здравоохранение ppt художник воздух шум учебный фильм архивы эвакуация тренировка памятка Питание игра їдкі речовини офис ЭЛЕКТРООБОРУДОВАНИЕ ПУЭ презентація Сельское хозяйство eчебник евакуація розрахунок ЦО ЦЗ Пожарная безопасность безопасность Сварка аптеки бомбы інженерне обладнання будинків і спо сп общежитие психология образование Машиностроение Сборник вопросы и ответы Молот первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты Библиотекарь газ пчеловодство Театр справочник видеоурок видео-урок ppt-презентація PowerPoint Стрес Програми пляж методичні рекомендації аптека жкх уборка снега вибрация ДСП PowerPoint - презентация PowerPoint-презентація глаза біологія Кон PowerPoint презентация спирт радиация випромінювання ультразвук спорт АУДИТ МЕТАЛУРГІЯ ppt - презентация інструктаж ppt ергономіка холодильные установки методика учебное пособие безопасность движения PowerPoint - презентація статистика стенд сходи очки фільм туризм 313 засоби захисту голови флот электромонтер pptx-презентація вентиляция контроль компьютер бассейн Малая механизация трактор больницы «фаза-нуль» PowerPoint - презентация PowerPoint ppt - презентація История історія вагон вокзал трамвай Пропаганда діти Respirator Protection Factor RPD баллоны єдина державна система цивільного з титан Cтан виробничого травматизму Cтан травматизму Бензол PowerPoint-презентация інструктаж з пожежної безпеки 1 группа по электробезопасности обж Чрезвычайные ситуации кліпарт ДНЗ школа Выставки землетрясение Судна PPTX ожог PowerPoint - слайды Концепт VSD ідентифікація об'єктів підвищеної н дизайн НС билеты вопросы 50 Гц Гармонизация ведро бункер Вебінар вебинар байк басейн EN EN 54 безопасность на воде реанімація PowerPoint - презентации Turn Gym Fire Человеческий фактор OHSAS 1 група з електробезпеки 35 кВ до 750 кВ Водостоки библиотека музей OHSAS 18001:2007 Power Point - презентация : PPTX-презентация видеолекция pptx-презентация Power Point - презентація Bronto S112HLA SCYLIFT Chevrolet Corvette Stingray Bulldog Red Rhino LF5G Magirus Magirus TAF 20 Elide fire ball Kärcher Ztylus Stinger Car Charger Emergenc Dr web не загружается активатор ска інструктаж з охорони праці інструктаж з питань охорони праці
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.