Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Вівторок, 20.08.2019
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 35.173.234.237· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [336]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [295]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Вимоги пожежної безпеки під час основних сільськогосподарських робіт
[ ] 18.04.2010, 18:27


Вимоги пожежної безпеки під час основних сільськогосподарських робіт


Збирання зернових; заготівля, зберігання грубих кормів, скиртування; зерносклади, зерносушарні; приготування та зберігання вітамінного трав'яного борошна, первинна обробка льону, коноплі, хмелю та інших технічних культур.

Збирання зернових


До початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також бути оснащені справними іскрогасниками, обладнані первинними засобами пожежогасіння (комбайни та трактори - двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами). Трактористи, комбайнери, їх помічники та інші особи, задіяні на роботах із збирання врожаю, повинні пройти протипожежний інструктаж.
Корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом, що торкається землі.
Збиральну техніку слід регулярно перевіряти на щільність з'єднання вихлопної труби з патрубком випускного колектора та колектора з блоком двигуна. У разі появи ознак пробивання прокладок роботу слід припинити до їх заміни.
Під час роботи комбайна з підбирачем слід стежити, щоб пружинні зубці підбирача не потрапляли всередину кожуха барабана. Тоді потрібно негайно зупинити комбайн і звільнити зубці.
Забороняється сіяти колоскові культури на смугах відчуження залізниць та шосейних доріг. Копиці скошеної на цих смугах трави необхідно розміщувати не ближче 30 м від хлібних масивів.
Перед дозріванням колоскових (у період воскової стиглості) хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових та торф'яних масивів, степової смуги, автомобільних шляхів та залізниць мають бути обкошені (із прибиранням скошеного) й оборані смугою не менше 4 м завширшки.
У період воскової стиглості збіжжя (перед косовицею) хлібні масиви слід розбити на ділянки площею не більше 50 га. Між ділянками слід робити прокоси не менше 8 м завширшки. Скошений хліб з прокосів слід негайно прибирати. Посередині прокосів робиться проорана смуга не менше 4 м завширшки.
Тимчасові польові стани необхідно розміщувати не ближче 100 м від хлібних масивів, токів, скирт тощо. Площадки польових станів та зернотоків оборюються смугою не менше 4 м завширшки.
Безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай» слід мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі.
У разі групового методу збирання до складу збирально-транспортних загонів слід включати спеціалізовані автомобілі з насосами (авторідинорозкидачі, водороздавачітаін.), пристосовані для гасіння пожеж зернових.
У період збирання забороняється спалювання стерні» післяжнивних залишків та розведення багать на полях.
Зернотоки слід розміщувати від будівель та споруд не ближче 50 м, а від хлібних масивів - не ближче 100 м. Площадка для току повинна бути очищена від рослинного покриву.

Заготівля, зберігання грубих кормів. Скиртування

Під час роботи трактора з тросово-рамочною волокушею її трос або ланцюг повинен бути такої довжини, щоб солома знаходилася на відстані не ближче 5 м від трактора. На гаку троса слід установлювати обмежувач, що перешкоджає ковзанню кільця по тросу.
 
Під час. роботи трактора в агрегаті зі стогокладом випускний колектор та випускна труба двигуна повинні бути захищені від потрапляння соломи і перебувати під постійним наглядом.
Площа основи однієї скирти не повинна перевищувати 300 м2, а штабеля пресованого сіна чи соломи - 500 м2.
Біля штабеля пресованого сіна чи соломи слід мати два гаки завдовжки не менше висоти штабеля.
Скирти на відстані 5 м від основи повинні бути проорані захисними смугами не менше 4 м завширшки.
Протипожежні розриви між скиртами, штабелями мають бути не менше 20 м.
Відстань від скирт, штабелів грубих кормів повинна бути не менше 15 м до ліній електропередач, 20 м - до доріг, 50 м - до будівель та споруд.
Скирти, штабелі дозволяється розміщувати попарно, при цьому розриви між скиртами, штабелями в одній парі мають бути не менше 6 м, а між сусідніми парами - не менше 30 м. Протипожежні розриви між двома парами повинні бути проорані смугою не менше 4 м завширшки на відстані 5 м від основи скирти, штабеля.
Трактори та автомобілі, що працюють на механічному навантаженні та транспортуванні соломи та сіна, слід обладнати іскрогасниками.
Для запобігання загоранню кормів від безпосереднього зіткнення з вихлопними трубами, колекторами або глушниками автомобілі та трактори-тягачі, зайняті на вантажно-розвантажувальних роботах, не повинні під'їжджати до скирт, штабелів ближче 3 м.
Під час навантаження кормів безпосередньо в кузов автомобіля його двигун має бути заглушений. Перед виїздом слід ретельно оглянути місце стоянки і прибрати солому, сіно поблизу вихлопної труби.
Сіно слід складувати в конічні копиці або під навіси.
Розриви між копицями із сіном, що має підвищену вологість, повинні становити не менше 20 м. У копицях сіна з підвищеною вологістю, схильного до самозагорання, слід впродовж 60 днів після скиртування здійснювати температурний контроль за допомогою ртутних термометрів, що вставляють у металеві труби і розміщують у копиці на різній глибині. Якщо температура перевищує 50 °С, копицю слід розібрати та просушити.
Площа відсіків будівель (навісів) для зберігання грубих кормів між протипожежними стінами не повинна перевищувати 1000 м2, а кількість кормів - 200 тонн.
У разі зберігання запасу грубих кормів у прибудовах (вбудованих приміщеннях) вони мають бути відділені від будівель ферм
Стоянки туристів (автотуристів), пасіки допускається розміщувати не ближче 100 м від хлібних масивів. Полювання в хлібних масивах та поблизу них забороняється.
Не дозволяється:
•    робота тракторів, самохідних шасі, автомобілів та іншої збиральної техніки без капотів або з відкритими капотами (для запобігання потраплянню соломи на випускний колектор двигуна). На комбайнах та інших машинах з двигунами внутрішнього згорання, що не мають капотів, випускний колектор повинен бути захищений металевим щитком, що закриває його вздовж усієї довжини зверху та збоку;
•    застосування паяльних ламп для випалювання пилу радіаторів двигунів;
•    заправляння збиральної техніки у хлібних масивах;
•    заправляння машин у нічний час у польових умовах.
Трактори, комбайни та інші самохідні машини, обладнані електричним пуском двигуна, повинні мати вимикач для відключення акумулятора від споживача струму. Клеми акумулятора, стартера дистанційного електромагнітного пускача та генератора повинні бути захищені від потрапляння на них струмопровідних предметів, їх електропроводка має бути справною та надійно закріпленою.
Радіатори двигунів, вали бітерів, соломонабивачів, транспортерів, підбирачів, шнеки та інші вузли й деталі збиральних машин повинні своєчасно очищуватись від пилу, соломи та зерна.
У польових умовах заправляння паливом збиральної техніки повинно здійснюватися за межами поля, (не ближче 30 м) паливо-заправниками, коли заглушені двигуни.
У разі тимчасового зберігання (стоянок) тракторів, комбайнів, автомобілів та інших самохідних машин у польових умовах слід розмішувати їх на очищених від стерні та сухої трави площадках, віддалених від скирт соломи, сіна, токів, хлібних масивів на відстань не менше 100 м, а від будівель - не менше 50 м. Ці площадки мають бути оборані смугою не менше 4 м завширшки.

Ремонт збиральних машин і агрегатів за потреби допускається не ближче 30 м від хлібних масивів та інших посівів протипожежними перегородками першого типу й перекриттями третього типу. Прибудови чи вбудовані приміщення повинні мати виходи безпосередньо назовні.
Штучне сушіння сіна слід здійснювати агрегатами (установками) заводського виготовлення.
Під час досушування грубих кормів у закритих приміщеннях вентилятори повинні встановлюватися із зовнішнього боку будівель (споруд) на відстані не менше 1 м від негорючих стін (перегородок) і не ближче 2,5 м від горючих обгороджувальних конструкцій. Повітроводи мають бути виконані з негорючих матеріалів.
Місця встановлення вентиляторів повинні бути обгороджені. Повітрозабірний отвір вентилятора слід захищати від потраплян¬ня горючих матеріалів (сіна, соломи тощо) металевою сіткою з чарунками не більше 25 мм х 25 мм.
Пускова електроапаратура повинна знаходитись у місцях, що дозволяють спостерігати за процесом запуску вентиляторів, на окремо розташованій опорі і на відстані не менше 5 м від будівель (споруд).
Під час досушування грубих кормів під навісом (у скирті) вентилятор повинен встановлюватися на відстані не менше 2,5 м від навісу (скирти). Провід (кабель), що живить електродвигун, слід прокладати в землі. Повітровод має бути виконаний з негорючого матеріалу.
На закритих складах (навісах) грубих кормів загальний електричний вимикач повинен розміщуватися поза будівлями (навісами) на негорючій стіні, а для будівель (навісів) з горючих матеріалів - на окремо розміщеній опорі і бути вміщеним у шафу або нішу, які після закінчення робіт пломбуються.
Установлення електровимикачів усередині складів (навісів) не дозволяється.
Стоянка автомобілів, тракторів та інших транспортних засобів на території складів грубих кормів забороняється.
Місця постійного складування грубих кормів мають бути об-городжені та обладнані блискавкозахистом.

Зерносклади, зерносушарні

Щороку перед початком збирання врожаю зерносклади та зерносушарні повинні перевірятися власником на відповідність вимогам пожежної безпеки. Виявлені недоліки у їх протипожежному стані слід усувати до початку сушіння та приймання зерна.
Зерносклади слід розміщувати в окремих розташованих будівлях. Ворота в них повинні відчинятися назовні та нічим не захаращуватися.
 У разі завантаження складів зерном насипом відстань від верху насипу до горючих конструкцій покриття, а також світильників та електропроводів має бути не менше 0,5 м.
У місцях транспортування зерна через отвори в протипожежних перепонах слід установлювати захисні пристрої (протипожежні клапани та інше).
Під час експлуатації зерноскладів та зерносушарень не дозволяється:
•    зберігати вкупі із зерном пожежо небезпечні відношенні матеріали, а також будь-яке устаткування;
•    застосовувати всередині складських приміщень зерноочисні та інші машини з двигунами внутрішнього згорання;
» застосовувати електропобутові та саморобні електронагрівщ прилади;
•    працювати на пересувних механізмах коли зачинені ворота з обох боків складу;
•    засипати зерно вище рівня транспортерної стрічки та допускати тертя стрічки об конструкції транспортера;
•    розпалювати сушарки, що працюють на твердому паливі, за допомогою ЛЗР та ГР, а ті, що працюють на рідкому паливі, за допомогою смолоскипів;
•    залишати без нагляду працюючі зерносушарки;
•    працювати на сушарках з несправними: приладами контролю температури і автоматики, відключення подавання палива в разі згасання факела в топці; системою електрозапалювання.
Відстань між складом зерна та пересувним сушильним агрегатом має бути не менше 10 м.
Будова топок сушарок повинна виключати вилітання іскор. Димові труби слід обладнувати іскрогасниками, а в місцях їх проходження через горючі конструкції слід влаштовувати протипожежні переділки.
Сушильна камера сушарок шахтного та жалюзійного типів повинна заповнюватися зерном таким чином, щоб над сушильними коробами або жалюзями був шар зерна не менше 0,4 м завтовшки.
Сушильні агрегати, що працюють на рідкому паливі, повинні бути обладнані приладами контролю теплоносія та автоматики безпеки, що забезпечують відключення подавання палива в разі згасання факела в топці, підвищення температури та падіння тиску повітря перед форсункою.
Під час роботи сушарки повинен здійснюватися контроль за температурою зерна шляхом відбирання проб за кожні дві години.
 Для запобігання утворенню застійних ділянок очищення завантажувально-розвантажувальних механізмів сушарки від пилу та зерна слід проводити через кожну добу її роботи.
Під час вентилювання зерна в зерноскладах вентилятори слід установлювати на відстані не менше 2,5 м від горючих стін, а повітроводи мають виготовлятися з негорючих матеріалів.
Дерев'яні конструкції (опори, галереї тощо) всередині зерноскладів, очисних та робочих башт повинні бути оброблені вогнезахисною речовиною.

Приготування та зберігання вітамінного трав'яного борошна

Агрегати для приготування вітамінного трав'яного борошна повинні бути встановлені під навісом або в приміщеннях. Горючі конструкції навісів та приміщень мають бути оброблені вогнезахисними речовинами.
Агрегати повинні мати Справні прилади контролю температурного режиму та автоматику безпеки, що відключає подавання палива в разі обриву полум'я форсунки.
Протипожежні розриви від пункту приготування трав'яного борошна до будівель, споруд, цистерн з пально-мастильними матеріалами повинні бути не менше 50 м, а до відкритих складів грубих кормів - не менше 150 м.
Витратний паливний бак слід установлювати поза приміщенням агрегату на відстані не мейше 2 м від зовнішньої стіни з негорючих матеріалів (без отворів). Паливопроводи повинні виготовлятися з металевих труб і мати не менше двох вентилів: перший - біля агрегату, а другий - біля паливного бака.
Щоб уникнути забивання циклона сухою масою та для запобігання її загорання в сушильному барабані, зелена маса повинна подрібнюватися до 30 мм завдовжки і безперервно подаватися в агрегат.
У разі виявлення горіння продукту в сушильному барабані слід останній до пожежі вихід продукту в кількості 150 кг та перший після ліквідації пожежі вихід продукту в кількості не менше ніж 200 кг не складувати в загальному сховищі, а розмішати окремо в безпечному місці та тримати під наглядом не менше 48 годин.
Приготоване й завантажене в мішки борошно слід витримати під навісом не менше 48 годин для зниження його температури.
Вітамінне трав'яне борошно слід зберігати в окремо розміщеному складі або в ізольованому від інших приміщень протипожежними стінами й перекриттями відсікові, що має самостійний вихід та надійну вентиляцію. Не дозволяється потрапляння вологи у склад, зберігання борошна навалом, а також разом з іншими речовинами та матеріалами.
Мішки з борошном слід складати в штабелі заввишки не більше 2 м, по два мішки в ряду. Проходи між рядами мають бути не менше 1 м завширшки, а вздовж стін - 0,8 м.
Щоб уникнути самозагорання борошна, що зберігається, слід періодично контролювати його температуру.

Первинна обробка льону, коноплі, хмелю та інших технічних культур

Приміщення для обробки льону, коноплі, хмелю та інших технічних культур мають бути ізольовані від машинного відділення. Вихлопні труби двигунів внутрішнього згорання слід обладнувати іскрогасниками. У разі виведення труб через горючі конструкції повинні влаштовуватися протипожежні переділки розміром не менше 0,25 м.
Зберігання сировини (соломки, трести) може здійснюватися в копицях, шохах (під навісами), закритих складах, а волокна та клоччя - лише в закритих складах.
Забороняється:
•    зберігання та обмолочування технічних культур на території ферм, ремонтних майстерень, гаражів тощо;
•    в'їзд автомашин, тракторів до виробничих приміщень, складів продукції та шохів (автомашини повинні зупинятися на відстані не ближче 5 м, а трактори - не ближче 10 м від зазначених будівель, скирт та шохів);
•    влаштування пічного опалення у м'яльно-тіпальному цеху.
Автомобілі, трактори та інші самохідні машини, що в'їжджають на територію пункту обробки технічних культур, повинні бути обладнані справними іскрогасниками.   
Транспортні засоби, коли вони під'їжджають до скирт (шохів), мають бути повернуті до них боком, протилежним напрямку виходу відпрацьованих газів з вихлопних систем двигунів.
На території пункту обробки технічних культур місця для паління слід розмішати не ближче ЗО м від виробничих будівель та місць складування готової продукції.
Дахи будівель первинної обробки льону та інших технічних культур мають виготовлятися з негорючих матеріалів.
Природне сушіння трести, хмелю слід здійснювати на спеціально відведених ділянках, штучне сушіння трести, хмелю - лише в спеціальних сушарнях, клунях (стодолах).
Сушарні, розміщені у виробничих будівлях, повинні бути відділені від інших приміщень протипожежними перегородками першого типу.
Горючі конструкції будівель сушарень та сушильних камер, що розміщені окремо, повинні бути поштукатурені з обох боків.
Стаціонарні сушарні, якщо вони використовуються для сушіння, повинні відповідати таким умовам:
•    склепіння та внутрішні поверхні стінок топки печі та циклона виготовляють з обпаленої цегли, а іззовні піч штукатурять та білять вапном;
•    повітроводи ззовні захищають шаром негорючої теплоізоляції (не менше 50 мм), а в місцях з'єднань встановлюють прокладки з негорючих теплоізоляційних матеріалів;
•    температуру теплоносія в корпусі вентилятора контролюють термометром у металевій оправі;
•    на початку підземного розподільного каналу встановлюють іскрогасник;
•    стінки каналів виготовляють з цегли, канали зверху перекривають залізобетонними плитами або іншими негорючими конструкціями;
•    у місці проходження димової труби через обрешітку покрівлі
влаштовують переділку розміром не менше 0,5 м.
Конструкція печей, що влаштовують у клунях для сушіння льонотрести, хмелю, повинна виключати потрапляння іскор усередину приміщення.
У клунях та сушарнях улаштування над піччю колосників для укладання льону або хмелю забороняється. Відстань від печі до горючих конструкцій повинна бути не менше 1 м. Колосники з боку печі повинні мати огорожу заввишки до перекриття.
У сушарнях та клунях слід дотримуватися таких вимог:
•    температура теплоносія під час сушіння льонотрести має бути не більше 80 °С, а під час сушіння головок льону - не більше 50 °С;
•    у топці печі повинно забезпечуватися повне згорання палива, у димових газах не повинно бути іскор та незгорілих часток палива;
•    вентилятор слід вмикати не раніше ніж через годину після початку топлення. Не можна допускати появи в сушильних камерах теплоносія з ознаками диму;
•    після однієї зміни роботи сушарки слід видалити золу з топкового простору, осадкових камер, циклона-іскрогасника та камери змішування. Димові труби слід очищати не рідше ніж через 10 днів роботи сушарки;
•    очищення лотків та сушильних камер від опалої трести та різних відходів слід здійснювати щоразу перед завантаженням нової трести для сушіння. Зберігання запасу трести та льоноволокна в приміщенні сушарні забороняється;
•    після завантаження трести в клуню слід прибрати опалі стебла та стебла, що звисають з колосників, старанно очистити від трести піч, стіни, підлогу. Складувати тресту впритул до будівлі сушарні забороняється.
Приміщення м'яльно-тіпального агрегату повинно мати вентиляцію. Біля кожного тіпального агрегату повинні бути влаштовані зонти. Верстати слід з усіх боків закривати знімними й відкидними щитами, що не допускають поширення пилу приміщенням.
Вентиляційні труби слід обладнувати засувками (шиберами), що встановлюють перед вентиляторами та за ними. До вентиляторів має бути забезпечений вільний доступ обслуговуючого персоналу.
Кількість трести, що є у виробничому приміщенні, не повинна перевищувати змінної потреби. Складуватися вона повинна в штабелі на відстані не менше 3 м від машин. Готову продукцію з приміщень слід прибирати на склад не рідше двох разів за зміну.
Щодня після закінчення робочого дня приміщення м'яльно-тіпального цеху повинно бути старанно прибране від волокна, пилу та костриці, а верстати, стіни та внутрішні поверхні покриття цеху обметені, збірники костриці очищені.
У сушарнях тютюну стелажі та етажерки повинні бути виго¬товлені з негорючих матеріалів. У вогневих сушарках над жаровими трубами слід улаштовувати металеві козирки, що захищають їх від потрапляння тютюну.
Зовнішнє освітлення тютюнових сараїв та сушарень слід ула-штовувати за допомогою прожекторів, установлених на негорючих опорах за межами приміщень.


Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda | Теги: сільськогосподарські підприємства
Переглядів: 1303 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2019
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 922

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.