Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Вівторок, 21.05.2019
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 54.227.76.35· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [336]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [294]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Вимоги пожежної безпеки при експлуатації підприємства в зимовий період
[ ] 15.10.2014, 22:09

Вимоги пожежної безпеки при експлуатації підприємства в зимовий період

З настанням зимового періоду значно посилюється небезпека виникнення пожеж. У цей період інтенсивно експлуатуються різноманітні опалювальні прилади, підвищується навантаження на електромережі, виникають труднощі із забезпеченням надійного водопостачання у випадку пожежі, при виїзді пожежної техніки по слизькій та не прибраній від снігу дорозі тощо.

Як показує статистика, протягом осені 2013 року та зими поточного року виникло більше 55% пожеж від загальної їх річної кількості, а загибель людей становить майже 70 % від загальної кількості жертв вогню.

Найбільш поширеною причиною таких надзвичайних ситуацій є необережне поводження з вогнем (60 % від усіх причин), кожна п'ята виникає через порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок. Немало пожеж буває з причини порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та використанні печей.

Готуючи об’єкти господарювання до роботи в зимових умовах 2014-2015 років керівники всіх рівнів зобов’язані:

• Силами адміністрації, пожежно-технічних комісій, добровільних пожежних дружин і команд здійснити перевірку стану пожежної безпеки виробничих, складських та інших допоміжних приміщень, перевірити стан їх готовності до експлуатації; вилучити саморобні пожежонебезпечні та несправні електронагрівальні прилади; заборонити використання відкритого вогню для відігрівання водогінних та опалювальних систем.

• Наказами керівників об’єктів визначити відповідальних за дотримання протипожежного режиму та забезпечення справності приладів опалення, електроустановок, технологічного обладнання; налагодити регулярний огляд приміщень після завершення робіт.

• Провести протипожежні інструктажі з робітниками та службовцями, насамперед із тими, які зайняті на роботах з підвищеною пожежною небезпекою та відповідальними за експлуатацію опалювальних систем та електронагрівальних установок; для проведення протипожежної пропаганди використати всі наявні засоби масової інформації.

• Переглянути і поповнити склад бойового обслуговування добровільних пожежних дружин і команд; забезпечити справність пожежної та пристосованої до гасіння пожеж техніки, що перебуває в них на озброєнні; закріпити за членами ДПД дільниці, установки й приміщення для повсякденного нагляду за дотриманням у них протипожежного режиму.

• Здійснити перевірку технічного стану розміщених на об’єктах установок пожежної автоматики, внутрішнього і зовнішнього протипожежного водогону, інших джерел водопостачання та підготувати їх до безперебійної експлуатації взимку; перенести вогнегасники з відкритих місць у приміщення, що обігріваються; розмістити інформацію про місце їх установлення на пожежних щитах та стендах.

• У виробничих, складських, адміністративних та інших приміщеннях перевірити справність засобів виклику пожежної допомоги, за необхідності поновити або відремонтувати їх; передбачити можливість використання цих засобів для передачі повідомлень про пожежу будь-якої пори.

• Перевірити й, за необхідності, відремонтувати теплогенерувальні та калориферні установки, печі, інші опалювальні прилади; постійно контролювати правильність їх утримання та експлуатації, своєчасне та якісне виконання ремонтів; визначити режим і тривалість топлення печей.

Керівники дитячих дошкільних установ, навчальних, лікувальних, культурно-освітніх і видовищних закладів, готелів та інших об’єктів з масовим перебуванням людей зобов’язані практично відпрацювати з підлеглими дії згідно з планами евакуації людей у разі виникнення пожежі.

Цілком зрозуміло, що зимовий пожежонебезпечний період є особливо нелегким для сільської місцевості.

З реформуванням аграрного сектора економіки ситуація в ньому докорінно змінилася. На основі колективних сільськогосподарських підприємств утворилися приватні (приватно-орендні) підприємства, сільські (фермерські) господарські товариства, сільськогосподарські кооперативи та інші суб’єкти господарювання, засновані на приватній власності.

Питання, що колись вирішувалися централізовано, тепер кожен мусить вирішувати сам. На жаль, це не завжди збігається з вимогами пожежної безпеки. Значну' загрозу сьогодні становить зберігання пайовиками (власниками) грубих кормів (сіна, соломи) у дворах та на горищах житлових будинків, замість скирт, що розміщувались у полі. Значно погіршився протипожежний стан фермерських приміщень. На порозі зима, а певна кількість будівель стоїть без вікон та без дверей. У разі пожежі, за певних проблем із водопостачанням та браку' протипожежного обладнання, гасити їх буде надзвичайно складно.

Особливу увагу необхідно звернути на різноманітні обігрівальні прилади. Поміж електротехнічних виробів ця продукція має найвищі показники ризиків для безпеки здоров’я та життя громадян. Нині ринок електричних приладів насичений різноманітними електрообігрівачами, доступними, мабуть, кожному пересічному громадянинові. їх широко використовують для обігрівання дач, осель, офісів та виробничих приміщень. Але не менше стало саморобних електроприладів та приладів сумнівної якості, які продають на стихійних ринках. Зазвичай вони не відповідають вимогам пожежної безпеки, а наслідки їхньої експлуатації -опіки, каліцтва та травми. Вибираючи обігрівач, поцікавлюся у продавця, чи є в нього підтвердження того, що ця продукція сертифікована в Україні. Сертифікат є доказом, що прилад дозволено експлуатували.

Загоряння можуть виникнути і тоді, коли працюють безпечні, з першого погляду' електронагрівальні прилади. Таке буває в разі порушення правил експлуатації або коли прилади використовують не за призначенням. На робочому - стані електромережі негативно позначається й додаткове навантаження. Електричне замикання в мережі, начебто не дуже й небезпечно, сигналізує про ймовірну загрозу пошкодження електропроводів. Зазвичай коротке замикання й виникає саме через пошкодження ізоляції. Якщо його не усунути, невдовзі може статися лихо.

Як відомо, донедавна пожежі у віддалених селах гасили команди пожежно-сторожової охорони колективних сільськогосподарських підприємств. Останніми роками боєздатність підрозділів пожежної охорони на селі відчутно знизилася. Ця проблема щороку загострюється з настанням зими.

За останні роки кількість підрозділів пожежної охорони, що цілодобово чергують у сільській місцевості значно зменшилася, зменшилась кількість пожежних депо, забезпечення їх телефонним зв’язком.

Із настанням холодної пори слід ужити заходів щодо утеплення пожежних депо та пожежних гідрантів, установлення відповідних покажчиків водойм тощо. Необхідно, насамперед, потурбуватися і про приведення у належний стан пожежної та пристосованої дія пожежогасіння техніки, зважаючи на умови її експлуатації взимку.

Крім того, слід широко розгорнути роз’яснювальну роботу з населенням щодо запобігання пожежам. Особливо це стосується сільської місцевості, де поширене пічне опалення.

Бажано провести додатковий протипожежний інструктаж з особами, які працюють на тепло генерувальних приладах.

Члени ДПД і ПТК мають активно сприяли адміністрації підприємств у наведенні належного порядку на територіях об’єктів, підготовці проїздів та під'їздів до джерел протипожежного водопостачання та обладнання. Важливо також нагадані про небезпеку відігрівання замерзлих водогінних труб відкритим вогнем.

Валентин Стоецький, начальник відділу пожежно - профілактичної роботи ДПТ України

Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda
Переглядів: 1056 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2019
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 840

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.