Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Четвер, 03.07.2025
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 216.73.216.217· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [337]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [295]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Где найти актуальную ссылку?

Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Виробничий травматизм в Україні: стан і причини
[ ] 20.01.2011, 18:10

Виробничий травматизм в Україні: стан і причини

Автори: Щур Н. Б., Нечипорук Ю. Г. / Джерло: Науковий часопис НПУ імені М. П. Драгоманова
У статті проаналізовані статистичні дані виробничого травматизму і профзахворювань за 2009–2010 рр. Розглянуті проблеми, основні чинники і причини виробничого травматизму характерні для України на сучасному етапі її соціально-економічного розвитку.


Додержання конституційних прав громадян на безпечні та здорові умови праці є головним принципом державної політики в галузі охорони праці. Відповідно до цього принципу в Україні побудовано систему державного нагляду за охороною праці, а головним завданням Держгірпромнагляду залишається комплексне управління охороною праці та забезпечення ефективного державного нагляду за додержанням законодавства про охорону праці [1].
Проблема створення безпечних і нешкідливих умов праці в Україні існувала завжди.
Щорічно майже 17 тисяч осіб стають інвалідами внаслідок травм і профзахворювань. Чисельність пенсіонерів по трудовому каліцтву у 2010 році перевищила 100 тисяч, а пенсіонерів у зв’язку з втратою годувальника внаслідок нещасного випадку – 29 тисяч осіб. Загальна сума витрат на фінансування пільгових професійних пенсій, пенсій по трудовому каліцтву, відшкодування шкоди потерпілим на виробництві та пов’язаних з ними інших витрат, сьогодні становить від 10 до 15 відсотків фонду оплати праці в промисловості, а в окремих галузях і регіонах – від 15 до 30 відсотків. Особливо гостро ці проблеми відчуваються на підприємствах галузей з високим рівнем професійного ризику. За даними Держкомстату, кожен четвертий працівник працює в умовах впливу шкідливих виробничих факторів, рівні яких перевищують гранично допустимі. Основною причиною такої ситуації є недодержання вимог Законів "Про охорону праці” та "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, які встановлюють відповідальність роботодавця за
забезпечення здорових і безпечних умов праці. Викликає занепокоєння стан охорони праці та забезпечення соціальних гарантій на підприємствах недержавного сектору економіки, який все збільшується. Тут порушення правил безпеки носять масовий характер, допускається приховування нещасних випадків, свавілля роботодавців в додержанні тривалості робочого часу, відпочинку, ухилення від виплат і компенсацій за заподіяну шкоду від нещасних випадків. Пріоритети в роботі з охорони праці, як і раніше, спрямовані не на здійснення профілактичних заходів щодо зниження професійних ризиків, а їх матеріальній компенсації, витрати на яку неухильно зростають. Виплати потерпілим на виробництві через Фонд щорічно збільшуються на 12-20%, або на суму близько 200 млн. грн., і вже досягли майже 1,8 млрд. грн. У значній мірі це пов’язано з нестраховим характером механізму соціального  захисту від професійних ризиків, а також із відсутністю органічного зв’язку між системами охорони праці і соціального страхування. Це стосується таких галузей як: вугільна, гірничорудна, нафтогазобудування, будівництво, хімія, металургія і т.і. Міжнародна статистика свідчить, що в наш час травматизм може бути прирівнений д епідемії [2]. Ризик отримати виробничу травму або набути професійне захворювання в Україні у 5-8 разів вищий, аніж у розвинутих країнах. За станом охорони праці Україна посідає 90 – 92 – ге місце у світі.
Згідно статистичних даних у 2009 р. в Україні, загальна кількість травмованих на виробництві – 12370 осіб, у тому числі зі смертельними наслідками 675 осіб.
Профзахворювання виявлено у 6 420 осіб з них 412 померло. У 2010 році загальна кількість виробничих нещасних випадків, у тому числі смертельних, зменшилась порівняно з 2009 роком у загальному на 5%. Зокрема, нещасних випадків сталося на 672 менше, смертельних –
на 31. У 14 областях кількість нещасних випадків зі смертельними наслідками зменшилась.
Однак збільшилась кількість загиблих на підприємствах АР Крим, Луганської, Дніпропетровської, Полтавської, Закарпатської, Львівської, Миколаївської, Запорізької, Тернопільської областей.
За даними Держсанепідемслужби більше 70% підприємств України не відповідають санітарним правилам. Особливо незадовільний санітарний стан відмічається на середніх, малих підприємствах та підприємствах приватної форми власності, які явно недостатньо охоплені державним санітарним наглядом.
Аналіз причин виробничого травматизму свідчить, що від 33 до 47% нещасних випадків відбуваються внаслідок наявності небезпечних та шкідливих виробничих чинників.
Небезпечний виробничий чинник – виробничий чинник, дія якого за певних умов може призвести до травм або іншого раптового погіршення здоров’я працівників [3].
Шкідливий (виробничий) чинник – виробничий чинник, вплив якого на працівника за певних умов, може призвести до захворювання, зниження працездатності й (або) негативного впливу на здоров’я нащадків [3].
Розглянемо основні чинники, що суттєво впливають на виробничий травматизм в Україні.
Організаційні: відсутність або неякісне проведення навчання з питань охорони праці; відсутність контролю; порушення вимог інструкцій, правил, норм, стандартів; невиконання заходів щодо охорони праці; порушення технологічних регламентів, правил експлуатації устаткування, транспортних засобів, інструменту; порушення норм і правил планово-попереджувального ремонту устаткування; недостатній технічний нагляд за небезпечними роботами; використання устаткування, механізмів та інструменту не за призначенням, порушення виробничої дисципліни.
Технічні: несправність виробничого устаткування, механізмів, інструменту недосконалість технологічних процесів; конструктивні недоліки устаткування; недосконалість або відсутність захисних загороджень, запобіжних пристроїв, засобів сигналізації та блокування; зношеність устаткування (у деяких галузях до 90%).
Санітарно-гігієнічні: підвищений (вище ГДК) вміст в повітрі робочих зон шкідливих  речовин; недостатнє чи нераціональне освітлення; підвищені рівні шуму, вібрації, інфра та ультразвуку; незадовільні мікрокліматичні умови; наявність різноманітних випромінювань вище допустимих значень; порушення правил особистої гігієни.
Економічні: неритмічність роботи; прагнення до виконання надурочних робіт; недоліки в побутових умовах, у забезпеченні дитячими закладами; порушення термінів отримання заробітної плати тощо.
Психофізіологічні: помилкові дії працівника внаслідок втоми, надмірної важкості і напруженості роботи, монотонності праці, хворобливого стану, необережності; невідповідність психофізіологічних чи антропометричних даних працівника техніці, що використовується або роботі, що виконується; незадоволення роботою; несприятливий психологічний клімат у колективі.
Однією з основних причин незадовільного стану охорони праці в Україні залишається "людський фактор”, на який сьогодні припадає близько 75-80% усіх нещасних випадків на  виробництві [4]. Нині працівник не знає або не усвідомлює своєї відповідальності за особисту та колективну безпеку, ціну власної помилки під час виконання виробничих завдань. А питанням мотивації щодо її посилення не приділяється належної уваги.

Використана література:
1. Науково-виробничий журнал "Охорона праці”. – № 12. – К., 2010.
2. Гогіташвілі Г. Г., Лапін В. М. – Основи охорони праці : навч. посіб. – 4-те вид., випр. і доп. – К. :
Знання, 2008. – 302 с.
3. ДСТУ 2293 – 99 Охорона праці. Терміни та визначення основних понять.
4. Крушельницька Я. В. Фізіологія і психологія праці. – К., 2000.
5. Науково-виробничий журнал "Охорона праці”. – № 2. – К., 2011.






Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda | Теги: аналіз травматизму, стан травматизму, травмитизм, виробичий травматизм
Переглядів: 3775 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2025
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 992

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
атестація робочих місць журнал акт протокол правила xtybt jhfyt nhelf? положение про об положення Інструкції з охорони праці 15.11.2005 N 606 S2014 інструкція Закон Инструктаж положение водители інструктаж навчання 1 група електробезпеки первая помощь электробезопасность скачать скачать книгу Охрана труда Инструкции учебник книга інструкції мультфильм видео анекдоты инструкция кран робота Вантаж грейфер Стріла Амортизатор верёвка юмор Прикол атестація шиномонтаж Готель Порядок ЕОМ освіта безпека дорожнього руху tpjgfcyjcnm ldbtyzv ST/SG/AC.10/1/Rev.12 (Vol.1) Баня Техника безопасности Видео урок автомобили торговля DNAOP gjcfljdf sycnherwsz? sytyth tythutn інженер енергетик інженер з безпеки руху інженер з цивільної оборони БЕЗКОШТОВНО бесплатно інструктаж з охорона праці лекции плакаты приказ безпека Скачати кодекс Лекції метро авария автомобиль пожар Книги 7-тнв гімнастика лифт электроустановки гост відео Правила пожарной безопасности Кіно кино Пособие банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура харчова промисловість пиротехника строительство Гражданская Оборона плакат постер ДТП Стекольные работы литература водитель цирк СИЗ зоопарк погрузка автослесарь Животные АЗС аптечка скринсейвер коментар комментарий взрыв презентация связь ртуть обработка металла холодильники медицина здравоохранение ppt художник воздух шум учебный фильм архивы эвакуация тренировка памятка Питание игра їдкі речовини офис ЭЛЕКТРООБОРУДОВАНИЕ ПУЭ презентація Сельское хозяйство eчебник евакуація розрахунок ЦО ЦЗ Пожарная безопасность безопасность Сварка аптеки бомбы інженерне обладнання будинків і спо сп общежитие психология образование Машиностроение Сборник вопросы и ответы Молот первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты Библиотекарь газ пчеловодство Театр справочник видеоурок видео-урок ppt-презентація PowerPoint Стрес Програми пляж методичні рекомендації аптека жкх уборка снега вибрация ДСП PowerPoint - презентация PowerPoint-презентація глаза біологія Кон PowerPoint презентация спирт радиация випромінювання ультразвук спорт АУДИТ МЕТАЛУРГІЯ ppt - презентация інструктаж ppt ергономіка холодильные установки методика учебное пособие безопасность движения PowerPoint - презентація статистика стенд сходи очки фільм туризм 313 засоби захисту голови флот электромонтер pptx-презентація вентиляция контроль компьютер бассейн Малая механизация трактор больницы «фаза-нуль» PowerPoint - презентация PowerPoint ppt - презентація История історія вагон вокзал трамвай Пропаганда діти Respirator Protection Factor RPD баллоны єдина державна система цивільного з титан Cтан виробничого травматизму Cтан травматизму Бензол PowerPoint-презентация інструктаж з пожежної безпеки 1 группа по электробезопасности обж Чрезвычайные ситуации кліпарт ДНЗ школа Выставки землетрясение Судна PPTX ожог PowerPoint - слайды Концепт VSD ідентифікація об'єктів підвищеної н дизайн НС билеты вопросы 50 Гц Гармонизация ведро бункер Вебінар вебинар байк басейн EN EN 54 безопасность на воде реанімація PowerPoint - презентации Turn Gym Fire Человеческий фактор OHSAS 1 група з електробезпеки 35 кВ до 750 кВ Водостоки библиотека музей OHSAS 18001:2007 Power Point - презентация : PPTX-презентация видеолекция pptx-презентация Power Point - презентація Bronto S112HLA SCYLIFT Chevrolet Corvette Stingray Bulldog Red Rhino LF5G Magirus Magirus TAF 20 Elide fire ball Kärcher Ztylus Stinger Car Charger Emergenc Dr web не загружается активатор ска інструктаж з охорони праці інструктаж з питань охорони праці
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.