Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Четвер, 25.04.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.149.243.32· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [337]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [295]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 12
Гостей: 12
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Захисні каски: що треба знати спеціалісту з охорони праці
[ ] 29.10.2011, 22:47
В

Захисні каски: що треба знати спеціалісту з охорони праці

Автор: Віктор Єрофеєв, начальник служби охорони праці Т0В «Промислові засоби індивідуального захисту»
Захисні каски — найбільш розповсюджені засоби захисту працівників від травмування голови. Дізнайтеся, на що слід звертати увагу під час придбання захисних касок, який строк їх експлуатації та як перевіряють придатність захисних касок.

Захисні каски: що треба знати спеціалісту з охорони праці

Для запобігання чи зменшення наслідків дії на голову працівника небезпечних і шкідливих факторів (механічного впливу, електричного струму, води або агресивних речовин) працівники повинні використовувати захисні каски, які мають відповідати вимогам державних стандартів та нормативно-технічної документації на конкретний вид касок Так, загальні технічні вимоги до захисних касок наведено у ГОСТ 12А128-83, вимоги до будівельних касок — ГОСТ 12.4.087-84, до шахтарських касок — ГОСТ 12.4.091-80, захисних протиударних та промислових касок — ДСТУ ЕN 397-2001, ДСТУ ЕN 812:2005, пожежних касок — ДСТУ ЕN 443:2006. Нормативні вимоги щодо експлуатації захисних касок містяться у різних нормативних документах, зокрема, у Правилах експлуатації електрозахисних засобів, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 5 червня 2001 р. № 253, Правилах охорони праці під час виконання робіт на висоті, затверджених наказом Держгірпромнагляду від 27 березня 2007 р. № 62, тощо.
Під час придбання захисних касок слід звернути увагу на наявність супроводжувальної документації (керівництво з експлуатації, паспорт сертифікат або декларація), а також на відсутність пошкоджень касок, наявність маркування та їх укомплектованість.
Захисні каски повинні мати впресоване або влите маркування на корпусі (внутрішньому оснащенні) та інформаційні дані, що визначені у технічних умовах виробника та державних стандартах: назва або ідентифікаційна позначка виробника; рік, квартал (місяць) випуску; розмір або діапазон розмірів; номер стандарту (наприклад, ЕМ 397) та тип каски (як правило, на касках закордонного виробництва).
Нормативними документами не передбачено нанесення на захисні каски інвентарних номерів.
Каски мають зберігати свої захисні властивості протягом установленого строку експлуатації, який визначено документами з експлуатації виробника на конкретний тип каски. Корпус каски не повинен деформуватися та змінювати свою міцність внаслідок дії на нього хімічно агресивних речовин та води.
Згідно з ГОСТ 12.4.128-83 гарантійний строк експлуатації захисних касок становить не менше 2 років з дня виготовлення, якщо споживач дотримувався встановлених у документації умов транспортування, зберігання та експлуатації Строк придатності касок із поліетилену низького тиску від дня їх виготовлення до вилучення з експлуатації має бути не більше ніж: З роки — на відкритому повітрі в умовах холодного та спекотного клімату; 3,5 роки — на відкритому повітрі в умовах помірного клімату; 4 роки — у гарячих цехах металургійного виробництва. Строк придатності касок зі склопластику в опалюваних приміщеннях металургійного виробництва —- не більше 3 років.

Захисні каски не піддають періодичним експлуатаційним випробуванням, але їх придатність перевіряють перед кожним застосуванням шляхом візуального огляду.
Візуальний огляд захисних касок проводять з метою виявлення дефектів, а також для контролю їх стану протягом усього строку експлуатації відповідно до вимог документів з експлуатації, встановлених виробником.

Придатна до використання каска має суцільний корпус з козирком або полями і внутрішнє оснащення (амортизатор і несучу стрічку). Внутрішнє оснащення і підборідний пасок — з'ємні, мають пристрій для кріплення до корпусу каски. Підборідний пасок регулюється по довжині, а спосіб його кріплення забезпечує можливість його швидкого роз'єднання. Конструкція каски дозволяє максимальне регулювання внутрішнього оснащення всередині корпусу каски та не перешкоджає носінню інших 313, наприклад, захисних окулярів.
Не допускається застосовувати пошкоджені захисні каски, що мають тріщини і вм'ятини на корпусі, порушення цілісності внутрішнього оснащення. Каски з пошкодженнями заміняють на нові, оскільки вони не підлягають ремонту.
За необхідності протягом експлуатації захисних касок можна проводити їхнє санітарне оброблення, зануривши у 3-5%-вий розчин хлораміну або 3%-вий розчин хлорного вапна на 30-60 хвилин, а потім промити у холодній воді та висушити природним способом.
Залежно від умов експлуатації захисні каски укомплектовують утеплювальним підшоломником, водозахисною пелериною, протишумними навушниками, захисним щитком, світильником.






Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda | Теги: 313 засоби захисту голови, експлуатація, засоби індивідуального захисту, захисна каска, перевірка придатності
Переглядів: 11177 | Завантажень: 1 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 3
avatar
0
1 Ігор • 17:36, 01.11.2011
Це стаття з журналу "Довідник спеціаліста з охорони праці". До речі, рекомендую цей журнал усім спеціалістам з охорони праці, адже "Довіднику спеціаліста з охорони праці" можна знайти відповіді на усі питання та проблемні ситуації, які виникають у роботі.
avatar
avatar
0
3 ohranatruda • 17:37, 10.05.2014
Не є таємницею те, що використанням засобів індивідуального захисту нехтують багато працівників. І на першому місці в числі особливо нелюбимих в народі ЗІЗ захисна каска. Скільки скарг щодня отримують інженери з охорони праці на те, що і незручно, і втомлюється голова, і жарко і т.д. і т.п. А між тим, захисна каска може врятувати людині життя при нещасному випадку на виробництві. Ось лише кілька прикладів.
На працівника, який перебував на землі, з висоти 7 -го поверху впала алюмінієва конструкція вагою близько 30 кг. Працівник отримав серйозні пошкодження голови і обличчя, але залишився живий. За словами лікарів, він не вижив би, якби не була його голова захищена каскою.
При будівництві торгового центру стався обвал щойно встановленої цементної платформи на 35 - річного працівника, що виконував роботи по штукатурці стін на першому поверсі будівлі. Завдяки тому, що працівник був у захисній касці він не отримав серйозних ушкоджень.
24 -річний працівник виконував електромонтажні роботи на вежі на висоті близько 50 метрів, коли на нього з висоти 70 метрів впала частина конструкції вежі. Працівник отримав травму спини, але за словами лікарів, залишився живий тільки завдяки тому, що був у захисній касці.
Працівнику необхідно було виконати зварювальні роботи на висоті близько 10 м. В порушення вимог охорони праці він не використав страхуючу прив'язь. Піднявшись на місце проведення робіт і розміщуючи обладнання, він втратив рівновагу і впав, отримавши важку травму голови. Але залишився живий знову ж тільки тому, що був у захисній касці.
І зовсім дивовижний, і навіть курйозний, випадок стався в одній з азіатських країн. На будівельному майданчику працівник впав у необгороджену яму глибиною близько 20 метрів і на нього обрушився грунт. Завдяки захисній касці в ямі, засипаній ґрунтом, утворилася повітряна подушка, яка дозволила йому дихати, поки колеги і рятувальники його відкопували. На операцію порятунку було витрачено близько 30 хвилин, які могли б коштувати працівнику життя, не будь на ньому захисної каски.
Це всього лише кілька прикладів того, як використання захисної каски рятує життя людям, але таких прикладів безліч. Можливо, усвідомлюючи те, що нещасний випадок може рано чи пізно статися і ймовірність його ніколи не дорівнюватиме нулю, а також те, що захисні каски несуть реальну захисну функцію, наші працівники охочіше б їх використали. А роль інженера з охорони праці в даному випадку - довести дану інформацію до персоналу і їхніх безпосередніх керівників.
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 987

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.