Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Четвер, 28.03.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 44.212.50.220· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [337]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [295]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Засоби індивідуального захисту органів зору та обличчя
[ ] 30.06.2011, 08:54

Засоби індивідуального захисту органів зору та обличчя.
В статті надано відповіді на наступні питання: Які є типи окулярів та їх призначення за стандартами? Як розшифровують марки окулярів? Які вимоги пред’являються до всіх типів окулярів? Які окуляри можна застосовувати працівникам будівельних професій? Які заходи існують для одночасного захисту очей і обличчя?

Засоби індивідуального захисту органів зору та обличчя.

Засоби захисту очей і обличчя призначені для захисту від дії твердих часток, бризок рідини і розплавленого металу, пилу, їдких газів і різних видів випромінювання.

Конструктивно, вони можуть виконуватися у вигляді окулярів, щитків або масок різних конструкцій, забезпечених безколірним склом або спеціальними світлофільтрами різних марок.

Які є типи окулярів та їх призначення за стандартами?

Типи захисних окулярів та їх призначення:

О - відкриті захисні окуляри без світлофільтра (безколірне скло) захищають очі спереду і з боків від твердих часток, а з світлофільтром — спереду і боків від засліплюючої яскравості видимого випромінювання й інфрачервоного випромінювання, радіохвиль.

ОД—подвійні відкриті захисні окуляри з світофільтрами і без них. Застосування їх аналогічне окулярам типу О.

ЗП - закриті захисні окуляри з прямою вентиляцією, з безколірним склом, захищають спереду, з боків, зверху і знизу від твердих часток, а з світлофільтром - спереду, з боків, зверху і знизу від засліплюючої яскравості видимого випромінювання.

ЗПД - подвійні закриті захисні окуляри з прямою вентиляцією. Захисні властивості і призначення їх аналогічне окулярам типу ЗП.

ЗН - закриті захисні окуляри з непрямою вентиляцією. Без світлофільтра, захищають спереду, з боків, зверху і знизу від пилу, бризок неїдких рідин при поєднанні їх з твердими частками. Окуляри з світлофільтрами, захищають від ультрафіолетового випромінювання, радіохвиль, пилу і твердих часток.

Г—герметичні захисні окуляри. Без світлофільтра (з безколірним склом), захищають спереду і з боків, зверху і з низу від їдких газів, рідин при поєднанні їх з пилом і твердими часточками. При обладнанні їх світлофільтром, захищають від ультрафіолетового випромінювання, засліплюючої яскравості видимого випромінювання, інфрачервоного випромінювання і при поєднанні їх з їдкими газами і рідинами.

ГД - подвійні герметичні захисні окуляри. Призначення їх аналогічне призначенню окулярів типу Г.

Л - захисний лорнет. Обладнаний лише світлофільтром і захищає від засліплюючої яскравості видимого та інфрачервоного випромінювання (при короткочасній роботі).

К - козирковий захисний пристрій, який має світлофільтр, що захищає від засліплюючої яскравості видимого та інфрачервоного випромінювання (при роботі в головному уборі).

Н - насадні захисні окуляри. Без світлофільтра, захищають від твердих часток, з світлофільтром - від засліплюючої яскравості видимого випромінювання.

Як розшифровують марки окулярів?

Захисні окуляри випускають відповідно до ГОСТ 12.4.003-80 і ГОСТ 12.4.013-85 різних марок і призначень.

Для замовлення і застосування окулярів необхідно правильно визначити умовні позначення. Наприклад, окуляри 02 - У76 (ГОСТ 12.4.013-85) означає: О — відкриті окуляри; 2 - модель; 76 - міжцентрова відстань; У - зі зміцненим склом.

При необхідності захисту очей працюючих у коригуючих окулярах використовують насадні захисні окуляри з безкольоровими скельцями або скельцями — світлофільтрами. Вони позначаються буквою "Н".

Які вимоги пред’являються до всіх типів окулярів?

Для забезпечення необхідної ефективності при захисті очей до всіх типів окулярів ставляться вимоги за наступними показниками:

розміри окулярного скельця;

міжцентрова відстань поля зору;

загальне світлопропускання, яке залежить від запотівання окулярного скла;

маса.

Матеріали, що використовуються для виготовлення оправ окулярів, скло, фіксуючі пристрої мають бути нешкідливими для здоров’я. Крім цього вимоги ставляться до ударної міцності окулярів. Окуляри з одношаровими скельцями мають витримувати поодинокі удари з кінетичною енергією не менше 0,6 Дж, а захисні окуляри з безколірними тришаровими безосколковими скельцями, мають витримувати удари з кінетичною енергією не менше 1,2 Дж. До захисних окулярів також ставляться вимоги щодо пилонепроникності.

Крім цих, загальних вимог, до деяких видів окулярів передбачають спеціальні вимоги. Наприклад, до окулярів призначених для захисту від випромінювань НВЧ - діапазону (окуляри ОРЗ-5), ставляться вимоги до питомого поверхневого опору металізованого шару скла.

Які окуляри можна застосовувати працівникам будівельних професій ?

ЗП1-80 - окуляри захисні з прямою вентиляцією, захищають очі з боків, зверху і знизу від твердих часток. Рекомендуються трактористам, машиністам (їх помічникам ), слюсарям-ремонтникам.

ЗП2-80 - окуляри з непрямою вентиляцією, мають суцільне органічне скло, неголовний пристрій. Рекомендуються трактористам-машиністам та їх помічникам, машиністам-електрикам насосних станцій, вантажникам вантажів, що пилять, генераторникам, перекачувальникам стічної і дренажної води на поля зрошення.

ЗПЗ-80 - окуляри призначені для захисту очей від дрібних твердих часток при роботі з піском, цементом та іншими матеріалами, а також від бризок рідин. Рекомендуються трактористам-машиністам БММ, вантажникам порошкоподібних вантажів, операторам котельних установок, робітникам при гасінні вапна і приготуванні вапняного розчину.

ЗН4-72 - окуляри захисні закриті з вентиляційним клапаном і наголовною еластичною стрічкою. Призначені механізаторам, будівельникам, верстатникам.

ЗН8-72 - окуляри з непрямою вентиляцією. Призначені для захисту очей від пилу, вітру, дрібних часток твердих матеріалів, а також бризок неагресивних рідин. Рекомендуються слюсарям-жерстянникам, заточувальникам інструменту.

02-76,08-У76 і 03-76 - захисні відкриті майже однакової конструкції, захищають очі від твердих часток у комплекті з світлофільтрами (В 1, В2, ВЗ) різної густини. Призначені для роботи на відкритих майданчиках при яскравому сонячному освітленні, при електрозварюванні в цехах і на відкритих майданчиках, і для газозварників.

Окуляри ЗН-8-72 з світлофільтрами Г1, Г2, ГЗ використовуються для захисту від бризок металу і ультрафіолетового випромінювання при виконанні газозварювальних і електрозварювальних робіт. На кожному фільтрі наноситься значення коефіцієнта світлопропускання.

Окуляри укомплектовані світлофільтрами Д1, Д2, ДЗ рекомендуються для захисту від бризок розплавленого металу, інфрачервоного випромінювання, а з світлофільтрами ПІ, П2, ПЗ - для роботи з температурами 1200 - 1800 °С.

Окуляри ОПЗ-5 з металізованим склом призначені для захисту очей від електромагнітних випромінювань. Внутрішня поверхня скла має екранізуюче покриття для захисту від електромагнітних хвиль радіочастотного діапазону. Рекомендуються працівникам, що обслуговують високочастотну апаратуру і генератори, що мають випромінювання у діапазоні метрових та міліметрових хвиль.

Які заходи існують для одночасного захисту очей і обличчя?

При роботах, які вимагають одночасного захисту очей і обличчя використовуються захисні щитки.

До захисних щитків різного призначення ставиться комплекс вимог, які рекомендують розміри, масу, коефіцієнт світлопропускання прозорих елементів щитка, стійкість до кліматичних чинників, а також вимоги до їх захисних характеристик.

Так, щитки для електрозварників мають виключати проникнення УФ-випромінювання в середину щитка, матеріал корпусу має бути стійким до іскор і бризок розплавленого металу, поверхня наголовника має бути електричноізольована від деталей його кріплення.







Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda | Теги: захисні окуляри, Ефросинина. Литературное чтение. Р/
Переглядів: 1915 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 894

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.