НАПБ Б.02.011-2014
Типове положення про відомчу пожежну охорону Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 9 січня 2014 р. № 5
Відомча пожежна охорона утворюється суб’єктом господарювання, який належить до сфери управління міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, за погодженням з таким міністерством, органом та складається з державних пожежно-рятувальних підрозділів (частин), кількість яких визначається суб’єктом господарювання.
Відомча пожежна охорона утворюється для виконання завдань, передбачених Кодексом цивільного захисту України, з метою захисту життя і здоров’я людей, державної власності від пожеж і підтримання належного рівня пожежної безпеки на об’єктах, що належать суб’єктові господарювання.
Основними завданнями відомчої пожежної охорони є забезпечення пожежної безпеки, запобігання виникненню пожеж та нещасних випадків під час пожеж, гасіння пожеж, рятування населення, а також надання допомоги у ліквідації наслідків інших надзвичайних ситуацій.
Критерії утворення державних пожежно-рятувальних
підрозділів (частин) Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту в
адміністративно-територіальних одиницях; Перелік суб’єктів
господарювання, де утворюються державні пожежно-рятувальні підрозділи
(частини) Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту.
Затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 27 листопада 2013 р. № 874
Цей нормативний акт покликаний захистити населення і території від
наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та
вдосконалити управління у сфері пожежної безпеки. Постановою встановлено, що нормативи прибуття державних пожежно-рятувальних підрозділів до місця виклику не мають перевищувати:
на території міст — 10 хв.;
у населених пунктах за межами міста — 20 хв.
З урахуванням метеорологічних умов, сезонних особливостей та стану
доріг нормативи прибуття можуть бути перевищені, але не більше ніж на 5
хв.
Правила надання технічних умов до інженерного забезпечення об’єкта будівництва щодо пожежної та техногенної безпеки Затверджені Наказом Міністерства оборони України від 14.11.2013 року № 771 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22 листопада 2013 р. за № 1988/24520
Ці Правила визначають порядок надання технічних умов до інженерного
забезпечення об’єкта будівництва щодо пожежної та техногенної безпеки
для проектування об’єктів будівництва, їх склад і зміст. Фізична чи юридична особа, яка має намір отримати технічні умови до
інженерного забезпечення об’єкта будівництва щодо пожежної та
техногенної безпеки для забудови земельної ділянки, що перебуває в її
власності або користуванні, дотримується вимог цих Правил.
Одним із шляхів забезпечення пожежної безпеки є створення добровільної пожежної охорони в державі, формування суспільної свідомості і активної позиції громадян у сфері пожежної безпеки, залучення їх до діяльності з попередження і гасіння пожеж.
Досвід Європейських країн свідчить, що добровільними пожежними формуваннями ліквідовується 30-40% пожеж на початковій стадії, а в Україні – лише 3,5-4%. Порядок функціонування добровільної пожежної охорони розроблено на основі європейських стандартів та з урахуванням досвіду іноземних держав та країн СНД. Цим Порядком визначається механізм створення добровільних пожежних дружин (команд), реєстрації, завдання, функції, структура, умови здійснення діяльності, фінансове й матеріально-технічне забезпечення, права і обов’язки членів добровільної пожежної охорони.
Протипожежний захист енергетичних підприємств, окремих об'єктів та енергоагрегатів. Інструкція з проектування і експлуатації
Затверджено Наказом Міністерства палива та енергетики України від 13.10.2004 № 643 / Узгоджена Державним департаментом пожежної безпеки МНС України (лист від 14.07.2003 №17/1/2092) / Замінює НАПБ 05.028-2000 Інструкція з проектування протипожежного захисту енергетичних підприємств Мінпаливенерго України
Вимоги цієї Інструкції обов'язкові під час проектування та експлуатації будівель, споруд теплових і гідравлічних електростанцій, районних котелень (станцій) теплопостачання, стаціонарних газотурбінних і дизельних електростанцій та підстанцій високої напруги на підприємствах, установах та в організаціях електроенергетичної галузі України.
Ця Інструкція не поширюється на проектування пересувних електростанцій, а також тимчасових будівель і споруд енергетичних підприємств.
Правила експлуатації та типові норми забезпечення шахтними вогнегасниками Затверджені Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 11.02.2013 року № 48 Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 28 березня 2013 р. за № 512/23044 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Ці Правила визначають порядок застосування, зберігання і перевірки
технічного стану вогнегасників, їх технічного обслуговування при
експлуатації, а також типові норми забезпечення шахтними вогнегасниками
поверхневих і підземних об’єктів вугільних шахт, вуглезбагачувальних та
вуглебрикетних фабрик. Ці Правила встановлюють загальні
технічні вимоги до експлуатації переносних шахтних вогнегасників, маса яких не перевищує 20 кг, що призначені для гасіння
пожеж різних класів у шахтних виробках та наземних спорудах вугільних
підприємств, та норми забезпечення ними об’єктів вугільних підприємств. Ці Правила поширюються на підприємства,
установи, організації та об’єднання вугільної промисловості України
незалежно від їх форми власності.
Втратив чинність згідно з Наказом Міненерговугілля України від 05.07.2013 року № 438 (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11 липня 2013 р. за N 1172/23704)
НАПБ В.01.061-2011 (СОУ-Н МЕВ 41.0-21677681-60:2012) Противопожарная защита машзалов электростанций.
Протипожежний захист машзалів електростанцій. Правила проектування та експлуатації протипожежного устаткування
Цей нормативний документ «Протипожежний захист машзалів електростанцій. Правила проектування та експлуатації протипожежного устаткування» поширюється та є обов'язковим для державних підприємств, що належать до сфери управління Міненерговугілля України та господарських товариств, щодо яких Міненерговугілля України здійснює керування корпоративними правами держави і здійснюють проектування, будівництво, реконструкцію і експлуатацію електростанцій.
Правила встановлюють єдині технічні вимоги щодо проектування, будівництва, реконструкції, технічного переоснащення, капітального ремонту і експлуатації електростанцій Міненерговугілля України.
Інструкція з гасіння пожеж на енергетичних об'єктах України
Затверджена Наказ Міністерства енергетики та вугільної промисловості України 22.12.2011 N 863 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10 січня 2012 р. за N 13/20326
Ця Інструкція розроблена відповідно до Закону України "Про пожежну безпеку", Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій від 19.10.2004 N 126, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 04.11.2004 за N 1410/10009, Правил пожежної безпеки в компаніях, на підприємствах та в організаціях енергетичної галузі України, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 26.07.2005 N 343, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 19.10.2005 за N 1230/11510 (далі - НАПБ В.01.034-2005/111).
Ця Інструкція встановлює особливості гасіння пожеж в електроустановках, що знаходяться під напругою, та вимоги щодо розроблення, затвердження і коригування оперативних планів і карток пожежогасіння з урахуванням специфіки енергетичних об'єктів України.
Вимоги цієї Інструкції поширюються на енергетичні об'єкти незалежно від їхнього підпорядкування і форм власності.
Порядок спільних дій органів внутрішніх справ, Державної інспекції техногенної безпеки України та Міністерства надзвичайних ситуацій України під час проведення огляду місця пожежі, виявлення, припинення, попередження та розслідування кримінальних правопорушень, пов'язаних з пожежами
Затверджено Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства надзвичайних ситуацій України від 30.11.2012 № 1106/1377 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2012 р. за № 2220/22532
Цей Порядок визначає завдання, функції, права та обов’язки підрозділів органів внутрішніх справ, Державної інспекції техногенної безпеки України та Міністерства надзвичайних ситуацій України під час проведення огляду місця пожежі, виявлення, припинення, попередження та розслідування кримінальних правопорушень, пов'язаних з пожежами.
Правила пожежної безпеки для місць розміщення евакуйованого населення Затверджені Наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 05.11.2012 № 1301 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23 листопада 2012 р. за № 1967/22279
Ці Правила поширюються на населені пункти, тимчасові поселення, будинки
(споруди), морські і річкові судна, залізничні вагони (далі - об'єкти),
що використовуються для розміщення евакуйованого населення (далі -
евакуйовані).Правила є обов'язковими для виконання органами виконавчої влади,
органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами,
організаціями (незалежно від їх виду діяльності та форм власності) і
громадянами. Не застосовуються в Україні, НАПБ Б.01.001-90 "Правила пожарной безопасности для мест
рассредоточения эвакуированного населения", затверджені Головним
управлінням пожежної охорони МВС СРСР 02 квітня 1990 року.
Правила пожежної безпеки для спортивних будинків та споруд Затверджені Наказом МНС України від 08.10.2012 № 1243 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26 жовтня 2012 р. за № 1803/22115 / Формат: docx
Ці Правила встановлюють вимоги щодо забезпечення пожежної безпеки, яких необхідно дотримуватися під час експлуатації спортивних будинків та споруд, а також під час проведення спортивних заходів міжнародного, державного та регіонального рівнів, і є обов'язковими для всіх суб'єктів господарювання незалежно від форм власності та інших осіб, які беруть у них безпосередню участь.
Вимоги щодо оснащення спортивних будинків та споруд первинними засобами пожежогасіння
Додаток 2 до Правил пожежної безпеки для спортивних будинків та споруд, затверджених
Наказом МНС України від 08.10.2012 № 1243, Зареєстрованих в
Міністерстві юстиції України 26 жовтня 2012 р. за № 1803/22115
Зміни до деяких нормативно-правових актів Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи з питань пожежної безпеки Затверджені Наказом МНС України від 10.09.2012 № 1185 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 2 жовтня 2012 р. за № 1672/21984
Наказом МНС України від 10.09.2012 № 1185 визначено таким, що втратив чинність, наказ Міністерства України з
питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від
наслідків Чорнобильської катастрофи від 22 серпня 2005 року № 161 "Про
затвердження Переліку однотипних за призначенням об'єктів, які
підлягають обладнанню автоматичними установками пожежогасіння
та пожежної сигналізації", зареєстрований у Міністерстві
юстиції України 5 вересня 2005 року за № 990/11270 (із змінами), та внесено зміни до Правил охорони праці у цехах кінцевого складання літальних апаратів, Правил охорони праці на міському електричному транспорті, Правил охорони праці для працівників берегових рибообробних підприємств, Правил безпеки праці на складах палива залізниць, Правил пожежної безпеки для культових споруд пов'язані з з вимогами ДБН В.2.5-56:2010 "Інженерне обладнання будинків і споруд. Системи протипожежного захисту"
Методичні рекомендації щодо порядку надання платних послуг підрозділами Держтехногенбезпеки України Затверджено Наказом Держтехногенбезпеки України №209 від 28.09.2012 р. "Про затвердження методичних рекомендацій щодо порядку надання платних послуг"
Платні послуги надаються за письмовими заявами (запитами, тощо) юридичних і фізичних осіб. Платна
послуга надається після укладення із замовником послуги договору, у
якому зазначається: найменування підприємства, установи, організації
та/або прізвища, ім'я, по батькові, місця знаходження (місця
проживання) та вид платної послуги, ціна договору (послуги), яка
формується на підставі розрахунок (калькуляція) вартості послуг, а також
інші додаткові відомості.