Керб Л. П. Основи охорони праці: Навч. посібник. — К.: КНЕУ, 2003. — 215 с.
Розглядаються основні теоретичні й практичні аспекти охорони праці. Висвітлюється сутність умов та охорони праці на виробництві, їх оцінка. Особлива увага приділяється аналізу і профілактиці професійних захворювань та виробничого травматизму. Розкриваються економічні аспекти охорони праці. Для викладачів, студентів економічних факультетів вузів, практичних працівників.
Предмет охраны труда. термины и определения. Задачи охраны труда. Опасный производственный фактор Вредный производственный фактор (ВПФ). Производственная санитария – это система. Техника безопасности. Пожарная и взрывная безопасность. Правовые и организационные вопросы охраны труда. ССБТ. Надзор и контроль за соблюдением законодательства по охране труда. ГОСПРОМАТОМНАДЗОР..........
Жидецький В. Ц., Джигирей В. С, Мельников О. В. Основи охорони праці. Підручник. — Вид. 5-те, доповнене. — Львів: Афіша, 2000. — 350 с.
Підручник розкриває складну систему правових, соціально-економічних, організаційно-технічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження здоров'я і працездатності людини в процесі праці. В ньому подано сучасні дані щодо законодавчої та нормативної бази в галузі охорони праці. Викладено основні поняття та визначення, що стосуються вказаної галузі, розглянуто шкідливі та небезпечні фактори виробничого середовища І трудового процесу, вплив останніх на здоров'я та працездатність людини, висвітлено основні заходи та засоби, спрямовані на створення безпечних та нешкідливих умов праці. Підручник містить також основні відомості з питань пожежної безпеки. Для студентів вищих навчальних закладів. Може бути корисним викладачам, спеціалістам з охорони праці, а також керівникам,,інженерно-технічним працівникам промислових підприємств та інших об'єктів господарської діяльності.
Н.В. Соловьев, Н.А. Стрельчук, П.И. Ермилов, Б.Л. Канер. Охрана труда в химической промышленности. — М.: Химия, 1966. — 527 с.
В книге приведены основные положения законодательства по охране труда, даются общие условия безопасности технологических процессов химической и нефтехимической промышленности, эксплуатации оборудования, ремонтных и транспортных работ, безопасности работ в лабораториях и на опытных установках; освещаются вопросы гигиены труда, токсикологии, охраны атмосферного воздуха и водоемов от промышленных выбросов; рассматриваются вопросы профилактики и тушения пожаров.
ПРАКТИЧНИЙ КОМЕНТАР ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ ПРО ОХОРОНУ ПРАЦІ
Цей Закон визначає основні положення щодо реалізації конституційного права працівників на охорону їх життя і здоров’я у процесі трудової діяльності, на належні, безпечні і здорові умови праці, регулює за участю відповідних органів державної влади відносини між роботодавцем працівником з питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища і встановлює єдиний порядок організації охорони праці в Україні.
Стаття 1. Визначення понять і термінів Охорона праці – це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров’я і працездатності людини у процесі трудової діяльності. Роботодавець – власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган, незалежно від форм власності, виду діяльності, господарювання, і фізична особа, яка використовує найману працю. Працівник – особа, яка працює на підприємстві, в організації, установі та виконує обов’язки або функції згідно з трудовим договором (контрактом). Коментар до ст. 1 Ця стаття дає загальне визначення поняття "о............................