Організація наглядової діяльності в галузі охорони праці
Автори: Ткачук К. Н., Филипчук В.Л., Зеркалов Д. В., Полукаров О. І., Полукаров Ю. О., Кружилко О. Є. / Рік: 2015 / Кількість стор.: 261 / Формат: pdf
Розглянуті структура і діяльність спеціально уповноважених центральних органів викона-вчої влади з нагляду за промисловою безпекою, охороною і гігієною праці, пожежної та радіа-ційної безпеки, аудит і громадський контроль за охороною праці. Викладені питання взаємодії органів охорони праці з іншими державними наглядовими органами, повноваження місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування у галузі охорони праці. Призначено для вивчення нормативної дисципліни «Організація наглядової діяльності в галузі охорони праці» ОПП бакалавра за напрямом підготовки 170202 «Охорона праці» квалі-фікація 3152-інспектор з охорони праці, вивчення відповідних розділів і тем навчальних дисци-плін „Основи охорона праці” і „Охорона праці у галузі”, а також – використання інспекторами відповідних наглядових органів і інженерами з охорони праці підприємств тастудентами вищих навчальних закладів освіти.
Методические рекомендации по безопасному проведению газосварочных работ
Рекомендации разработаны: Отраслевым учебно-методическим центром охраны труда Южной железной / Группа разработчиков: Баулин Д.Л. – ведущий инженер отраслевого учебно-методического центра охраны труда Южной железной дороги, Под редакцией: Кулибаба О.А. – руководитель сварочных работ на объектах поднадзорных Госгорпромнадзора. / Голд: 2015 / Кол-во стр.: 51 / Формат: pdf
В методических рекомендациях рассмотрены основные приемы безопасной работы и требования охраны труда при проведении работ с применением газовой сварки и резки на предприятиях железнодорожного транспорта. Методические рекомендации предназначены для работников, осуществляющих сварочные работы, а также для лиц ответственных за безопасное проведение сварочных работ в структурных подразделениях дороги.
Методичний посібник з організації нагляду та ведення документації на підприємствах, що експлуатують устаткування підвищеної небезпеки Розроблено: Службою охорони праці Південної залізниці та Галузевим навчально - методичним центром охорони праці у 2008 році , переглянуто у 2015 році / Група розробників: Даницький В.В. – заступник начальника служби охорони праці, Карпець С.І. - провідний інженер відділу нагляду, Баулін Д.Л. - провідний інженер Галузевого навчально - методичного центру охорони праці. Під керівництвом: Шевченко В.В. – начальник служби охорони праці залізниці. / Формат: pdf / Кількість стор.: 87
Правила безпеки та профілактика травматизму студентів на заняття з фізичного виховання та спорту
Укладачі: Оленєв Д.Г., Діденко С.А. / Київ: ДУТ / Рік: 2014 / Кількість стор: 50 / Формат: PDF
Методичні рекомендації для науково-педагогічних працівників і студентів усіх спеціальностей університету “Правила безпеки та профілактика травматизму студентів на заняттях з фізичного виховання та спорту” проаналізовані основні нормативно-правові акти з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності під час навчальних і позанавчальних занять з фізичного виховання й спорту у вищих навчальних закладах України.
Курс лекцій з дисципліни «Розслідування, облік і аналіз нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві»
(для студентів4 курсу денної форми навчання за напрямом підготовки 6.170202 – Охорона праці)
Автор: О. В. Третьяков, С. В. Нестеренко / Харків. нац. ун-т міськ. госп-ва ім. О. М. Бекетова / Рік: 2015 / Кількість стор. 426 с. / Формат: pdf
Беручи до уваги, що на цей момент в Україні не видано жодного підручника, чи навчального посібника з дисципліни Розслідування, облік і аналіз нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, запропоноване видання покликане забезпечити ефективного засвоєння основного матеріалу при мінімізації витрат часу у чіткій послідовності тем, що складають модулі дисципліни. Наявність у додатках необхідних правових та нормативно-технічних документів, на які спираються основні теми дисципліни, забезпечить також скорочення часу на засвоєння тем.
Пам’ятка з охорони праці для керівників цехів відокремлених підрозділів
методичні рекомендації Розроблено: Галузевим навчально-методичним центром охорони праці Південної залізниці / Розробники: Варюхіна О.В. (керівник розробки), Баулін Д.Л., Решетникова Г.Л. / Рік: 2014 / Формат: pdf
Пам’ятка містиць інформацію щодо проведення інструктажів з питань охорони праці, про ступеневий контроль за станом охорони праці, оформлення куточку промислової безпеки та охорони праці, переліку основних документів з охорони праці, які повинні бути у керівника відокремленого підрозділу
Інженерні рішення з безпеки праці на будівельному майданчику при реконструкції(курс лекцій)
Автор: Абракітов В.Е. / Формавт: PDF / Вид-во: Харківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова / Рік: 2014 / Кількість стор: 109 с. / Розмір: 2,16 мб
Для слухачів спеціальності „Промислове та цивільне будівництво"
Автори: В.І. Голінько, С.І. Чеберячко, М.В. Шибка, О.О. Яворська / Вид-во: М-во освіти і науки України; Нац. гірн. ун-т. / Рік: 2014 / Кількість стор.: 230 / Формат: pdf
Розглянуто показники важкості та напруженості трудового процесу. Наведено класифікацію робіт у промисловості та гігієнічну класифікацію праці.
Дано характеристику основних шкідливих чинників виробничого середовища, що впливають на умови праці. Наведено вимоги нормативно-правових актів до умов праці та заходи з їх поліпшення за факторами виробничого середовища. Викладено методику ергономічного аналізу умов праці та атестації робочих місць за умовами праці.
Підручник призначений для студентів спеціальності «Розробка родовищ та видобування корисних копалин», спеціалізації «Охорона праці в гірничому виробництві» та за змістом відповідає програмі дисципліни “Моніторинг умов праці”.
Може бути корисним студентам інших спеціальностей при самостійній роботі з дисциплін «Основи охорони праці» та «Охорона праці в галузі», а також широкому колу читачів, які цікавляться питаннями поліпшення умов праці на робочому місці.
Посібник призначено для студентів усіх форм навчання за напрямом Гірництво при виконанні практичного заняття та самостійної роботи за програмою нормативної дисципліни «Охорона праці в галузі» та при вивченні інших дисциплін, пов’язаних з опануванням професійних функцій і задач спеціалістів і магістрів.
Наведено вимоги нормативно-правових актів щодо складання плану ліквідації аварій, змісту та форми його оперативної частини, типові правила поведінки працівників при аваріях, порядок виконання практичної роботи.
Автори: П. Д. Пилипенко, О.І. Жолнович, 3.Я. Козак [та ін.]; за ред. П. Д. Пилипенка. / Рік: 2013 / Кількість стор.: 272 / Формат: PDF
Навчальний посібник підготовлено на основі Типової навчальної програми нормативної дисципліни «Охорона праці в галузі», що була ухвалена Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України для всіх спеціальностей за освітньо-кваліфікаційними рівнями «спеціаліст» та «магістр». Матеріал посібника максимально наближено до умов охорони праці осіб, трудова діяльність яких відбувається у галузі юриспруденції (суддів, прокурорських працівників, адвокатів, нотаріусів тощо).
Буде корисним для студентів та аспірантів юридичних спеціальностей вищих навчальних закладів, а також для викладачів, які читають курс охорони праці, та працівників прокуратури, суду, нотаріату, адвокатів і інших осіб, що зайняті у сфері юриспруденції.
Автор: Голінько В.І. / Формат: PDF / Рік: 2014 / Кільість стор.: 271 / Підготовлено до друку та видрукувано у Державному ВНЗ «Національний гірничий університет»
Розглянуто загальні законодавчі й організаційно-правові питання, санітарно-гігієнічні, технічні та профілактичні заходи та засоби щодо збереження працездатності та здоров’я людини у процесі її трудової діяльності, які складають основу охорони праці в Україні. Підручник відповідає програмі нормативної дисципліни «Основи охорони праці» й призначений для студентів вищих навчальних закладів усіх спеціальностей.
Изложена система управления охраной труда, дана характеристика опасных и вредных производственных факторов и методов защиты от них. Приведены рекомендации по безопасному проведению процессов, предупреждению травматизма, пожаров, взрывов. Описаны достижения в области механизации, автоматизации, роботизации трудоемких и опасных процессов.
Для инженерно-технических работников предприятий резиновой промышленности, специалистов научно-исследовательских и проектных институтов. Может быть полезна студентам вузов и техникумов соответствующих специальностей.