Затверджена Наказом Міністерства внутрішніх справ України 10 липня 2017 року N 579 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01 серпня 2017 р. за N 938/30806
Методика установлює загальні вимоги до розроблення документів щодо планування заходів з евакуації населення та матеріальних і культурних цінностей із зон надзвичайних ситуацій.
Порядок повідомної реєстрації інспекційних відвідувань та рішень інспектора праці про відвідування роботодавця
Затверджено Наказом Державної служби України з питань праці 22.06.2017 року № 76
Цей Порядок визначає процедуру повідомної реєстрації інспекційних відвідувань та рішень інспектора праці про відвідування роботодавця, передбачене пунктом 33 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295
ДБН В.2.6-161:2017 Дерев'яні конструкції. Основні положення.
Затверджено та надано чинності Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 06.06.2017 р. № 140, чинні з першого числа місяця, що настає через 90 днів з дня їх опублікування в офіційному друкованому виданні Міністерства "Інформаційний бюлетень Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України"
На заміну ДБН В.2.6-161:2010 "Дерев’яні конструкції. Основні положення"
У даних Нормах наведено загальні положення щодо проектування дерев'яних конструкцій будівель та споруд.
У цих Нормах застосовуються основні правила та положення ДБН В. 1.2-14 "Загальні принципи забезпечення надійності та конструктивної безпеки будівель, споруд, будівельних конструкцій та основ" та ДСТУ EN 1995-1-1:2010 "Єврокод 5: Проектування дерев'яних конструкцій - Частина 1-1: Загальні правила і правила для будівель".
Дані Норми застосовують при проектуванні об'єктів будівництва з цільної (круглі лісоматеріали, пиломатеріали), клеєної деревини (монолітний матеріал, створений склеюванням шарів дощок по висоті по пласті чи комбіновано), клеєного шпону, фанери та інших матеріалів на основі деревини.
Норми не розповсюджуються на проектування дерев'яних конструкцій гідротехнічних споруд та дерев’яних мостів.
Дерев’яні конструкції в умовах постійного або періодичного тривалого нагріву допускається застосовувати, якщо температура навколишнього повітря не перевищує 50 °С для конструкцій з цільної деревини та 30 °С для конструкцій з клеєної деревини.
Типове положення про підрозділ з питань цивільного захисту суб’єкта господарювання
Затверджено Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 20.04.2017 року № 325 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 травня 2017 р. за № 626/30494
З метою організації заходів цивільного захисту суб’єктом господарювання, віднесеним до відповідної категорії цивільного захисту, його керівником утворюється підрозділ з питань цивільного захисту, який є самостійним структурним підрозділом суб’єкта господарювання, а у випадках, передбачених Кодексом цивільного захисту України призначається особа з питань цивільного захисту.
Підрозділ з питань цивільного захисту підпорядкований та підзвітний безпосередньо керівникові суб’єкта господарювання. У разі якщо суб’єкт господарювання перебуває у сфері управління центрального органу виконавчої влади, районної, районної у м. Києві державної адміністрації, виконавчого органу міської, селищної, сільської рад, підрозділ з питань цивільного захисту суб’єкта господарювання також підзвітний цим органам.
Підрозділ з питань цивільного захисту є об’єктовим постійно діючим органом управління цивільного захисту, до повноважень якого належать питання організації, здійснення та контролю заходів цивільного захисту.
Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю;
Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю.
Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 р. № 295 "Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”
Документом запроваджено нові підходи у відносинах держави та бізнесу, згідно з якими головними пріоритетами інспекторів визначені профілактична робота та консультування роботодавців. Порядком передбачено, що роботодавці можуть ініціювати проведення державними інспекторами регулярних інформаційно-роз'яснювальних кампаній щодо найбільш ефективних способів дотримання норм законодавства про працю, захисту і поновлення трудових прав працівників. Запроваджується також можливість проведення за бажанням роботодавця так званого "аудиту" трудового законодавства, а заходи впливу пропонується застосувати лише у випадку, якщо роботодавець відмовляється усувати порушення законодавства про працю. Разом з тим, порядок визначає механізм виявлення неоформлених працівників.
Про внесення зміни до статті 41 Закону України «Про дорожній рух» щодо пріоритетності транспортних засобів, які рухаються по колу
Сьогодні, 28 квітня, в Україні вступив в дію закон, в якому доопрацьовано правила руху автомобілів по колу. Відтак перевагу в русі на перехрестях, де є круговий рух, матимуть транспортні засобі, які вже рухаються в кільці.
Зазначено, що Кабінет Міністрів України упродовж місяця з дня набрання чинності закону унормує всі відповідні нормативно-правові акти.
ДСТУ-Н Б В.1.2-18:2016 Настанова щодо обстеження будівель і споруд для визначення та оцінки їх технічного стану
Розроблено: ДП "Науково-дослідний інститут будівельного виробництва", ТК 309 “Будтехнології", ПК 1 "Технологія будівельного виробництва" / Надання чинності: наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 02.07.2016 р. № 213 / Чинний з 2017-04-01 / Формат: pdf
Цей стандарт встановлює вимоги до обстеження будинків, будівель, споруд, лінійних об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури для визначення та оцінки їх технічного стану з урахуванням положень "Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об'єктів будівництва", затвердженого Кабінетом Міністрів України на виконання статті 39-2 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".
Стандарт поширюється на проведення обстежень об'єктів для діагностування їх технічного стану та на моніторинг технічного стану під час використання за призначенням, а також (за потреби) в періоди нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту, технічного переоснащення, консервації та ліквідації.