Про скасування, визнання такими, що втратили чинність, та такими, що не застосовуються на території України, деяких актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади з пожежної безпеки, охорони праці та санітарного законодавства
Розпорядження Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2017 р. N 1022-р
Чинне з 01.03.2018 року
Рішення прийнято за результатами комплексного перегляду понад 1000 підзаконних актів у зазначеній сфері. Перегляд було здійснено за такими критеріями як адекватність, законність, доступність тексту акта для суб'єктів господарювання, наявність правових підстав для застосування акта в Україні.
Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів
Затверджений Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 24 березня 2016 року N 234
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 квітня 2016 р. за № 563/28693
Цей санітарний регламент визначає санітарно-епідеміологічні вимоги до дошкільних навчальних закладів усіх форм власності (створених у тому числі в житлових та нежитлових приміщеннях), виконання яких дозволяє створити нешкідливі умови розвитку, виховання, навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров'я дітей.
Державні санітарно-протиепідемічні правила і норми поводження з медичними відходами
Затверджені Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 08 червня 2015 року № 325 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 07 серпня 2015 р. за N 959/27404
Ці Правила встановлюють загальні вимоги до поводження з медичними відходами в закладах охорони здоров'я (далі - заклади) з метою попередження їх негативного впливу на життя, здоров'я населення та довкілля і визначають порядок збирання, перевезення, зберігання, сортування, оброблення (перероблення), утилізації, видалення, знезараження, захоронення, знищення медичних відходів.
Ці Правила поширюються на усі заклади незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, у тому числі фізичних осіб - підприємців, які в установленому порядку отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики (крім підприємств з виробництва фармацевтичної продукції та медичних відходів, що утворюються у побуті).
У посібнику викладені правові, нормативно-технічні та організаційні основи виробничої санітарії, фізіології та гігієни праці, показано їх соціальне та економічне значення. Посібник відображає сучасний стан нормативно-правового та технічного забезпечення, спрямованого на збереження життя, здоров'я і працездатності громадян України у процесі їх трудової діяльності, та останні досягнення в цій галузі. Навчальний посібник відповідає вимогам навчальної програми і призначений для вивчення нормативної дисципліни «Виробнича санітарія, гігієна та фізіологія праці» ОПП бакалавра за напрямом підготовки 6.170202 «Охорона праці» (кваліфікація 3152-інспектор з охорони праці).
Видання рекомендовано також студентам вищих навчальних закладів освіти для вивчення відповідних розділів і тем навчальних дисциплін „Охорона праці” і „Охорона праці у галузі” та при опрацюванні розділів безпеки деяких курсів з циклу технологічної та конструкторської підготовки за технічними спеціальностями і для використання інспекторами відповідних наглядових органів та інженерами з охорони праці підприємств.
«Дезінфекція, передстерилізаційне очищення та стерилізація медичних виробів в закладах охорони здоров’я»
Затверджені Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 11.08.2014 № 552 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
3 вересня 2014 р. за № 1067/25844
Ці Державні санітарні норми та правила встановлюють гігієнічні вимоги до приміщень при централізованій та децентралізованій організації стерилізації у закладах охорони здоров’я, визначають порядок проведення в них дезінфекції, передстерилізаційного очищення медичних виробів та їх стерилізації з метою профілактики внутрішньолікарняних інфекцій.
Ці Правила регламентують проведення дезінфекції, ПСО та стерилізації медичних виробів із застосуванням обладнання, приладів, устаткування, дезінфекційних та мийних засобів, тест-індикаторів для контролю, зареєстрованих в установленому порядку відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 3 липня 2006 року № 908 «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації) дезінфекційних засобів».
Ці Правила розроблені відповідно до Законів України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб», Указу Президента України від 6 квітня 2011 року № 400 «Про Положення про Державну санітарно-епідеміологічну службу України» та постанови Кабінету Міністрів України від 22 червня 1999 року № 1109 «Про затвердження Положення про державний санітарно-епідеміологічний нагляд в Україні».
Ці Правила є обов’язковими для всіх закладів незалежно від форми власності та відомчого підпорядкування, у складі яких є стерилізаційне відділення.
Постанова Державної санітарно-епідеміологічної служби України від 22 вересня 2014 року № 13 «Про забезпечення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів щодо профілактики грипу і гострих респіраторних вірусних інфекцій».
З метою ефективної протидії поширенню грипу та ГРВІ серед населення та координації діяльності органів виконавчої влади, підприємств, організацій, установ з питань проведення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів рекомендовано керівникам підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності:
розробити та органiзувати виконання регiональних, мiсцевих програм з питань захисту населення вiд захворювань на грип та ГРВІ в епiдемiчному сезонi 2014–2015 рокiв;
вирiшити питання фiнансування, матерiально-технiчного забезпечення проведення лiкувально-профiлактичних i протиепiдемiчних заходiв та робiт, направлених на лiквiдацiю можливих спалахiв цих захворювань та епiдемiї;
здiйснювати оперативний аналiз епiдемiчної ситуацiї в регiонi, контроль за її станом та проводити своєчасне коригування профiлактичних i протиепiдемiчних заходiв пiд час епiдемiчного сезону 2014–2015 рокiв;
розглянути питання щодо своєчасного проведення профілактичних щеплень та засобів неспецифічної профілактики грипу та ГРВІ серед працівників, у т. ч. військовослужбовців;
організувати роботу в зимовий період 2014 - 2015 років щодо дотримання необхідного температурного режиму та забезпечення працюючих на відкритому повітрі приміщеннями для обігріву і прийому їжі;
проводити необхідні протиепідемічні заходи у разі ускладнення епідемічної ситуації.
Інструкція зі збору, сортування, транспортування, зберігання, дезінфекції та прання білизни у закладах охорони здоров’я
Затверджено Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 30.04.2014 року № 293 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 травня 2014 р. за № 556/25333
Інструкція визначає порядок технології обробки як інфікованої, так і неінфікованої білизни і поширюється на всі пральні, розташовані у закладах охорони здоров’я державної і комунальної форм власності. Дія Інструкції поширюється на постільну білизну, ковдри, рушники, столову і кухонну білизну, натільну білизну тощо.
Ця Інструкція спрямована на зниження ризику виникнення і розповсюдження внутрішньолікарняних інфекцій за рахунок удосконалення організації білизняного режиму і впровадження сучасних технологій обробки текстильних виробів.