Державні санітарні норми та правила «Влаштування, обладнання, утримання дошкільних навчальних закладів та організації життєдіяльності дітей»
Затверджено Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 01.08.2013 року № 678 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 9 серпня 2013 р. за № 1370/23902
Санітарні правила розроблені з метою охорони здоров’я дітей дошкільного віку під час їх перебування у дошкільних навчальних закладах незалежно від форми власності.
Ці Державні санітарні норми та правила визначають санітарно-епідеміологічні вимоги до умов і організації навчання, виховання, проживання, харчування, медичного забезпечення дітей у дошкільних навчальних закладах незалежно від форми власності.
Санітарні правила є обов’язковими для виконання усіма юридичними та фізичними особами, діяльність яких пов’язана з проектуванням, будівництвом, реконструкцією, експлуатацією та утриманням дошкільних навчальних закладів.
Державні санітарні норми та правила «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу»
Затверджені Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 08.04.2014 року № 248 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 6 травня 2014 р. за № 472/25249
Ці Державні санітарні норми та правила «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу» (Гігієнічна класифікація праці) спрямовані на гігієнічну оцінку умов та характеру праці на робочих місцях працівників та застосовуються на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності у випадках, передбачених законодавством.
ДСаНПіН 2.3-185-2013 Гігієнічні вимоги до улаштування, утримання і режиму спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів) для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, та навчально-реабілітаційних центрів Затверджені Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 20.02.2013 року № 144 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 березня 2013 р. за № 410/22942
Ці Державні санітарні норми та правила (далі - Санітарні правила) визначають санітарно-епідеміологічні вимоги до умов і організації навчання, виховання, проживання, харчування, корекційно-розвиткової роботи, реабілітації, медичного забезпечення дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, у спеціальних загальноосвітніх школах (школах-інтернатах) та навчально-реабілітаційних центрах незалежно від форм власності та відомчої належності. Санітарні правила є обов`язкові для юридичних та фізичних осіб, діяльність яких пов’язана з проектуванням, будівництвом, реконструкцією, експлуатацією та утриманням спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів) для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, та навчально-реабілітаційних центрів (далі - спеціальні школи (школи-інтернати) та Центри).
ДсаНПіН 2.3-183-2013 Санітарно-протиепідемічні вимоги до закладів охорони здоров'я, що надають первинну медичну (медико-санітарну) допомогу Затверджені Наказом Міністерства охорони здоров’я України 02.04.2013 № 259 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 8 квітня 2013 р. за № 570/23102
Ці Державні санітарні норми і правила встановлюють
санітарно-протиепідемічні вимоги до розміщення, облаштування, обладнання
та експлуатації закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну
(медико-санітарну) допомогу. ДсаНПіН 2.3-183-2013поширюється на заклади охорони здоров’я, що надають первинну
медичну (медико-санітарну) допомогу, незалежно від форми власності та
підпорядкування.
Методика розрахунку розподілу рівнів електромагнітного поля
Затверджена Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29.11.2013 року № 1040 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 грудня 2013 р. за № 2130/24662
Ця Методика встановлює єдиний порядок проведення розрахунків розподілу рівнів електромагнітного поля референс-центрами електромагнітних полів та інших фізичних факторів. Для розрахунку розподілу рівнів електромагнітного поля застосовуються ця Методика та методичні вказівки, визначені в пункті 1.6.12 глави 1.6 розділу 1 Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 01 серпня 1996 року № 239, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 29 серпня 1996 року за № 488/1513. Розрахунки розподілу рівнів електромагнітного поля оформлюються відповідно до пункту 4 Порядку видачі дозволу на проведення діагностичних, експериментальних, випробувальних, вимірювальних робіт на підприємствах, в установах та організаціях, діяльність яких пов’язана з використанням джерел неіонізуючого випромінювання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2013 року № 761. За результатами розрахунку розподілу рівнів електромагнітного поля референс-центри електромагнітних полів та інших фізичних факторів надають рекомендації щодо зміни технічної конфігурації радіотехнічного об’єкта з метою приведення електромагнітної ситуації на прилеглій території у відповідність до вимог Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 01 серпня 1996 року № 239, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 29 серпня 1996 року за № 488/1513.
ДСанПіН 5.5.6.012-98 Державні санітарні правила і норми безпеки іграшок та ігор для здоров’я дітей
Затверджені Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 30.12.1998 року № 12
ДСанПiН поширюються на асортимент iграшок та iгор для дiтей i пiдлiткiв i встановлюють вимоги та норми безпеки для здоров’я, а також порядок проведення державної санiтарно-гiгiєнiчної експертизи на етапах розробки, виробництва, зберiгання, реалiзацiї i методiв дослiджень.
Державнi санiтарно-гiгiєнiчнi правила i норми, гiгiєнiчнi нормативи розповсюджуються на iграшки та iгри для дiтей вiкових груп: дiтей раннього вiку (вiд 0 до 1 року), ясельного вiку (вiд 1 до 3-х рокiв), дiтей дошкiльного вiку (вiд 3 до 6 рокiв), молодшого (вiд 7 (6) до 10 рокiв) i середнього (вiд 11 до 14 рокiв) шкiльного вiку.
1.2. Державнi санiтарно-гiгiєнiчнi правила та норми безпеки для здоров’я дiтей та пiдлiткiв (далi по тексту — Правила) iграшок та iгор, в тому числi шаржованих iграшок i сувенiрiв, предметiв дитячої творчостi, iгрового ужитку встановлюють гiгiєнiчнi вимоги до:
- вiтчизняних та iмпортованих матерiалiв, якi використовуються в виробництвi iграшок (iгор);
- складу та змiсту нормативної документацiї, умов та якостi виготовлення вiтчизняних iграшок (iгор);
- безпечностi для здоров’я дiтей та пiдлiткiв iграшок (iгор) вiтчизняного виробництва та iмпортованих;
- пакування, транспортування, зберiгання вiтчизняних та iмпортованих iграшок (iгор);
- умов реалiзацiї вiтчизняних та iмпортованих iграшок (iгор).
З введенням в дiю цих Правил втрачає силу СанПiН № 2-125-4148-68 «Санiтарно-гiгiєнiчнi правила i норми виробництва i реалiзацiї iгор та iграшок» .
Державні санітарні норми та правила "Гігієнічні вимоги до улаштування,
утримання і режиму спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів)
для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового
розвитку, та навчально-реабілітаційних центрів" Затверджені Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 20.02.2013 року № 144 / Наказ зареєстровано в Мін’юсті 14.03.2013 за № 410/22942, набрав чинності 05.04.2013 року
Ці Санітарні правила визначають санітарно-епідеміологічні вимоги до умов і організації навчання, виховання, проживання, харчування, корекційно-розвиткової роботи, реабілітації, медичного забезпечення дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, у спеціальних загальноосвітніх школах (школах-інтернатах) та навчально-реабілітаційних центрах незалежно від форм власності та відомчої належності. Вважаються такими, що не застосовуються на території України, «Санитарные правила устройства, оборудования, содержания и режима специальных общеобразовательных школ-интернатов для детей, имеющих недостатки в физическом и умственном развитии», затверджені Головним державним санітарним лікарем СРСР від 06.03.1986 № 4076-86.
Значення гігієнічних нормативів та регламентів застосування хімічних речовин у повітрі робочої зони
Постанова Державної санітарно-епідеміологічної служби України від 17.06.2013 р. № 15
Постановою затверджено рекомендовані Комітетом з питань гігієнічного регламентування Державної санітарно-епідеміологічної служби України значення гігієнічних нормативів і регламентів застосування хімічних речовин у повітрі робочої зони:
Гранично допустиму концентрацію (ГДК) галію металічного - 3,0 мг/м³, пари + аерозоль, 3 клас небезпечності;
Орієнтовно безпечний рівень впливу (ОБРВ) трис-[N-(2,3-диметилфеніл)антралат]алюмінію гідрату (антралю) - 1,0 мг/м³, аерозоль.
Гігієнічну регламентацію застосування каталізатора LYNX (магній титан хлорид, компаунд з дибутилфталатом) здійснювати не потрібно. Контроль за вмістом каталізатора LYNX (магній титан хлорид, компаунд з дибутилфталатом) у повітрі робочої зони проводити за продуктами трансформації - магнію оксиду (ГДК - 4,0 мг/м³, аерозоль, 4 клас небезпечності) і гідрохлориду (ГДК - 5,0 мг/м³, пара "0", 2 клас небезпечності).
Форми актів, які складаються за результатами перевірок суб’єктів господарювання у частині дотримання вимог санітарного законодавства. Затверджені Наказом Міністерства охорони здоров'я України від10.04.2013 року № 287 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 квітня 2013 р. за № 651/23183
Уніфіковані форми: акт перевірки дотримання вимог санітарного законодавства у сфері питної води та питного водопостачання населення; акт перевірки дотримання вимог санітарного законодавства на промислових підприємствах; акт перевірки дотримання вимог санітарного законодавства в дошкільному навчальному закладі; акт перевірки дотримання вимог санітарного законодавства у лікувально-профілактичних закладах; акт перевірки дотримання вимог санітарного законодавства на радіотехнічному об'єкті (РТО).
Целью исследования явилось выявление особенностей влияния комплекса производственных и алиментарных факторов на здоровье работников классических ресторанов с последующим обоснованием рекомендаций по оптимизации труда и раннему выявлению преморбидных состояний. В ходе исследования дана гигиеническая оценка всех производственных цехов ресторанов и выявлен основной комплекс ВПФ, а также особенности их влияния на здоровье лиц этой профессиональной группы.
Папір і картон на основі макулатури, призначені для пакування сухих харчових продуктів. Гігієнічні вимоги, критерії оцінки якості і безпечності, методи визначення
Затверджено Наказом МОЗ України від 13.11.2006 року № 746, Зареєстровано в Мінюсті України 05.12.2006 р. за № 1266/13140
Державні санітарні правила і норми "Папір і картон на основі макулатури, призначені для пакування сухих харчових продуктів. Гігієнічні вимоги, критерії оцінки якості і безпечності, методи визначення" містять обов'язкові для виконання підприємствами всіх форм власності санітарно-гігієнічні вимоги, критерії оцінки якості паперу і картону на основі макулатури, які призначені для пакування сухих харчових продуктів з вологістю не більше 15,0%, та методи визначення санітарно-гігієнічних показників.
ДСанПіН 4.4.3-134-2006 замінює наступні документи: Санітарні правила і норми "Папір і картон на основі макулатури, призначені для пакування сухих харчових продуктів. Гігієнічні вимоги, критерії оцінки якості, методи визначення", затв: заст. голов. держсанітарного лікаря України від 2.03.1994 року за N 17/04-06/213.
Державні санітарні норми та правила Про безпеку і захист працівників від шкідливого впливу азбесту і азбестовмісних матеріалів Затверджено Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 01.10.2012 № 762 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23 жовтня 2012 р. за N 1776/22088
Чинні з 13.12.2012
Вони визначають вимоги щодо охорони здоров’я працівників на підприємствах, які виробляють та використовують азбестовмісні матеріали та вироби, а також населення, що проживає в зоні впливу їх промислових викидів.
Норми та правила є обов’язковими для всіх видів робіт, пов’язаних із виділенням азбестовмісного пилу, та поширюються на виготовлення матеріалів і виробів, що містять азбест; використання та застосування азбестовмісних виробів і матеріалів для технічних потреб; транспортування та зберігання азбесту, азбестовмісних матеріалів і виробів тощо.
ДСанПіН 3.3.1-176-2011. "Підприємства та організації поліграфічної промисловості" Затверджені наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19 грудня 2011 р. № 932 / зареєстровані в Міністерстві юстиції України 18 січня 2012 р. за № 65/20378
Державні санітарні норми та правила «Підприємства та організації поліграфічної промисловості» встановлюють основні принципи, норми та вимоги щодо обмеження несприятливої дії шкідливих виробничих факторів (фізичних, хімічних, біологічних тощо), зниження ризику розвитку професійних і виробничо-зумовлених захворювань та захисту здоров’я працівників і населення. Правила поширюються на підприємства, що проектуються, будуються, реконструюються, переоснащуються, експлуатуються, а також на окремі цехи (дільниці) тощо, що виробляють поліграфічну продукцію, на конструкції механізмів, машин та устаткування, технологічні процеси, поліграфічні матеріали. До таких Підприємств належать: видавництва, друкарні, цехи (дільниці) виготовлення фото- та друкарських форм, брошурувально-палітурні цехи (дільниці та майстерні), цехи (дільниці) оперативної поліграфії, дільниці змішування фарб. Вимоги цих Правил обов’язкові для усіх Підприємств незалежно від форми власності та відомчої належності, фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності.