Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві
Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 337
Цей Порядок визначає процедуру проведення розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, що сталися з особами, визначеними частиною першою статті 35 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”. Вимоги цього Порядку поширюються на всіх юридичних і фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, та осіб, зазначених вище.
Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві набирає чинності з 1 липня 2019 року.
Лист Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України
від 03.04.15 р. № 1988/0/5.2-09/6/15
Цим листом поінформовано, що Порядком не передбачено обмеження строку давності для призначення розслідування нещасних випадків на виробництві, а також визначено права потерпілого (членів його сім’ї чи уповноваженої особи, яка представляє їх інтереси за довіреністю) на оскарження висновків комісії.
Нужно ли расследовать несчастный случай, произошедший с работником на производстве, если явного влияния опасных или вредных факторов не было? Нужно ли квалифицировать такой несчастный случай как связанный с производством?
Лист Держгірпромнагляду від 15.01.2015 року № 187/0/8.1-03/6/15
Роз’яснено, як діяти спеціальній комісії із розслідування нещасного випадку (аварії, ДТП) у разі неотримання протягом певного часу необхідних матеріалів від правоохоронних органів.
Курс лекцій з дисципліни «Розслідування, облік і аналіз нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві»
(для студентів4 курсу денної форми навчання за напрямом підготовки 6.170202 – Охорона праці)
Автор: О. В. Третьяков, С. В. Нестеренко / Харків. нац. ун-т міськ. госп-ва ім. О. М. Бекетова / Рік: 2015 / Кількість стор. 426 с. / Формат: pdf
Беручи до уваги, що на цей момент в Україні не видано жодного підручника, чи навчального посібника з дисципліни Розслідування, облік і аналіз нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, запропоноване видання покликане забезпечити ефективного засвоєння основного матеріалу при мінімізації витрат часу у чіткій послідовності тем, що складають модулі дисципліни. Наявність у додатках необхідних правових та нормативно-технічних документів, на які спираються основні теми дисципліни, забезпечить також скорочення часу на засвоєння тем.
Порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків в Управлінні державної охорони України
Затверджено Наказом Управління державної охорони України від 16.12.2003 № 65 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30 грудня 2003 р. за № 1269/8590
Із змінами, внесеними згідно з Наказами Управління державної охорони № 189 від 25.06.2007 року та № 740 від 15.12.2014 року
Цей Порядок визначає порядок розслідування та обліку нещасних випадків, які сталися з військовослужбовцями УДО України під час проходження військової служби. Дія цього Порядку не поширюється на нещасні випадки, що сталися з особами, які працюють за трудовими угодами.
Личная неосторожность как причина падения человека - хороший повод для работодателя не «погружаться» в обстоятельства несчастного случая. А еще - не приводить в порядок рабочие места и территорию предприятия с целью предотвратить падение других людей.
Часто банальные падения человека практически на ровном месте становятся причиной серьезных травм. Значительное количество несчастных случаев на производстве происходит именно в результате падения. Однако простые и сравнительно недорогие, но эффективные меры помогут защитить персонал предприятий от травмирования.
Анализ несчастных случаев, произошедших на производстве в Украине, показывает, что среди основных происшествий, приведших к несчастным случаям, первое место занимают падения потерпевших во время передвижения:
Автор в качестве судебно-технического эксперта неоднократно принимал участие в расследовании несчастных случаев, связанных с эксплуатацией электроустановок, и хочет поделиться своим опытом. В настоящей статье речь пойдет о расследовании несчастных случаев, произошедших при эксплуатации электроустановок.
Нещасний випадок внаслідок невикористання засобів індивідуального захисту: практика розслідування
Однією зі складових безпечної праці на висоті є використання працівниками засобів індивідуального захисту. Нехтування цими засобами під час виконання робіт може призвести до травмування та навіть смертельних наслідків.
Нещасний випадок стався на підприємстві, яке займається будівництвом житлових і нежитлових будівель. Монтажник В. пофарбував конструкцію на висоті, дотримавшись усіх заходів безпеки. Закінчивши роботу і спустившись униз, він згадав, що має прикрутити контргайку нагорі. Без застосування засобів захисту працівник піднявся по драбині нагору і почав закручувати контргайку. Не втримавшись на драбині, він упав і травмувався.