Охорона праці та пожежна безпека в Україні

П`ятниця, 26.04.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 18.218.70.93· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » Розслідування нещасних випадків

Нещасний випадок внаслідок невикористання засобів індивідуального захисту: практика розслідування
[ ] 15.11.2014, 09:19

Нещасний випадок внаслідок невикористання засобів індивідуального захисту: практика розслідування

Однією зі складових безпечної праці на висоті є використання працівниками засобів індивідуального захисту. Нехтування цими засобами під час виконання робіт може призвести до травмування та навіть смертельних наслідків.

Відповідно до пункту 7 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232 (далі — Порядок № 1232), нещасні випадки під час виконання трудових обов'язків, які призвели до втрати працівником працездатності на один робочий день чи більше, а також настання смерті працівника під час виконання ним трудових (посадових) обов'язків, підлягають розслідуванню.
Нещасний випадок стався на підприємстві, яке займається будівництвом житлових і нежитлових будівель. Монтажник В. пофарбував конструкцію на висоті, дотримавшись усіх заходів безпеки. Закінчивши роботу і спустившись униз, він згадав, що має прикрутити контргайку нагорі. Без застосування засобів захисту працівник піднявся по драбині нагору і почав закручувати контргайку. Не втримавшись на драбині, він упав і травмувався.
Після нещасного випадку згідно з вимогами Порядку № 1232 керівник підприємства наказом утворив комісію з розслідування нещасного випадку. Роботу комісії було продовжено згідно з наказом підприємства у зв'язку з відсутністю висновку лікарні про ступінь тяжкості травми потерпілого В., а також наявність алкоголю або наркотичних речовин у крові потерпілого.
Члени комісії зустрілися з потерпілим з метою розгляду питань щодо розв'язання соціальних проблем, які виникли внаслідок нещасного випадку, внесення пропозицій щодо їх розв'язання, роз'яснення прав.

Обставини нещасного випадку, встановлені комісією з розслідування
Підприємство виконувало ремонтно-будівельні роботи на об'єкті А, відповідальним керівником робіт був виконроб Н. Від територіального управління Держгірпромнагляду підприємство отримало дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки, таких як: роботи верхолазні, що виконуються на висоті 5 м і більше над поверхнею грунту, з перекриття або робочого настилу; зварювальні, наплавні роботи.
Комісією з розслідування було встановлено, що потерпілий монтажник В. приїхав на роботу о 9:00. Виконроб Н. дав завдання монтажнику В. та водію К. отримати будівельні матеріали та виїхати разом з малярем Б. на об'єкт А
Працівники прибули на об'єкт о 12:30, переодяглися у спецодяг. Вивантажили біля будівлі інструменти, матеріали, розсувну алюмінієву драбину (останнє випробування 03.02.2014). Драбину було завезено на випадок відсутності драбини у власника будівлі для підйому з покрівлі першого ярусу на покрівлю другого ярусу.
Виконроб Н. виписав наряд-допуск на виконання робіт на висоті, провів з монтажником В. та маляром Б. цільовий інструктаж з безпечного виконання робіт, про порядок користування засобами страхування, необхідність застосування засобів індивідуального захисту.
Монтажник В. отримав завдання пофарбувати зварні шви контуру заземлення та поставити одну нижню контргайку на закладну деталь анкерного вузла кріплення відтяжки щогли.
На зовнішньому боці стіни будівлі висотою 6,5 м була встановлена закладна деталь анкерного вузла кріплення відтяжки щогли. Відстань від щогли до зовнішньої стіни будівлі — 12 м. Закладна деталь виконана з двох швелерів — горизонтального та вертикального. Горизонтальний швелер прикріплений до стіни двома шпильками, розташований на відстані 5,9 м від землі. Вертикальний швелер знаходиться над горизонтальним і прикріплений до стіни будівлі трьома анкерними болтами. Нижній анкерний болт закладної деталі розміщений на висоті 5,3 м. Від закладної деталі на відстані 200 мм по висоті стіни від покрівлі до землі прокладено вертикальний контур заземлення із смуги 40 х 4 мм.
Для виконання роботи монтажник В. одягнув запобіжний пояс, зачепив два карабіни, зажим страхувальний, узяв канат діаметром 10 мм і довжиною 150 м та піднявся на другий ярус покрівлі драбиною власника. Закріпив середину канату навколо основи щогли (нерухома опора) самозатяжним вузлом і спустив два кінці канату вниз. Використовуючи верхолазне спорядження, монтажник В. спускався та фарбував металоконструкцію — контур заземлення на стіні.
Близько 17:00 монтажник В. закінчив фарбувати, спустився на землю і зняв верхолазне спорядження. За його поясненнями, після цього він піднявся на покрівлю, розв'язав і спустив канат з покрівлі, потім спустився донизу драбиною власника будівлі збирати інструмент. У цей момент монтажник В. згадав, що не поставив нижню контргайку на закладній деталі анкерного вузла. Оскільки верхолазне спорядження вже було зняте, то він самовільно приставив до стіни розсувну алюмінієву драбину, яка належала підприємству А, взяв гайковий ключ і піднявся драбиною на висоту близько 3 м, щоб поставити контргайку.
При закручуванні контргайки ключ зісковзнув з контргайки і монтажник В., не втримавши рівноваги, зіскочив з драбини на землю і вдарився правою ногою об камінь. У цей час виконроб Н. і маляр Б., які були на покрівлі, почули шум, визирнули з-за парапету і побачили монтажника В., який сидів на нижньому щаблі приставленої до стіни алюмінієвої драбини. Виконроб Н. повідомив директора про нещасний випадок о 17:20.
Працівники зібрали інструмент, сіли в автомобіль і відвезли потерпілого до лікарні, де його було госпіталізовано.
Внаслідок нещасного випадку потерпілий отримав закритий перелом правої п'яткової кістки зі зміщенням уламків. Травма не належить до тяжких. Потерпілий не перебував в алкогольному, наркотичному сп'янінні.
На момент проведення розслідування потерпілий перебував на амбулаторному лікуванні.
Висновки комісії з розслідування нещасного випадку
За результатами розслідування комісією було встановлено, що причиною нещасного випадку стала організаційна причина — не- застосування засобів індивідуального захисту (за їх наявності). Супутня причина — невиконання виконробом посадових обов'язків.
Особами, дії або бездіяльність яких призвели до нещасного випадку, є монтажник В. та виконроб Н.
Монтажник В., який виконував роботи на висоті за допомогою слюсарно-монтажного інструменту без застосування засобів індивідуального захисту, порушив підпункт 5.3.4 Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті, затверджених наказом Держгірпром- нагляду від 27.03.2007 № 62 (НАОП 0.00-1.15-07), та пункт Інструкції з охорони праці під час виконання робіт на висоті, затвердженої наказом директора підприємства, а саме: роботи із застосуванням слюсарно-монтажного інструменту на висоті проводять із виконанням надійно закріплених та стійких робочих площадок або із обов'язковим страхуванням (самострахуванням) працівника карабіном запобіжного пояса за опори.
Виконроб Н. не забезпечив належного контролю за дотриманням членами бригади вимог безпеки, чим порушив пункт посадової інструкції виконроба, а саме: під час виконання роботи виконроб періодично перевіряє умови праці на об'єкті та дотримання бригадою вимог безпеки.

Комісія, вивчивши обставини та причини нещасного випадку з монтажником В. і керуючись підпунктом 1 пункту 15 Порядку № 1232, встановила: нещасний випадок з монтажником В. вважати пов'язаним з виробництвом. За результатами розслідування складено акт за формою Н-1, а випадок узято на облік підприємства А.
Заходи щодо усунення причин настання подібного нещасного випадку
З метою усунення причин настання нещасного випадку та попередження на підприємстві подібних нещасних випадків керівництву підприємства комісією було запропоновано:
• обставини та причини нещасного випадку довести до відома всіх працівників підприємства;
• провести позаплановий інструктаж з питань охорони праці працівникам підприємства з безпечного виконання робіт на висоті;
• провести позапланову перевірку знань з виконання робіт на висоті виконробу Н.;
• посилити контроль за застосуванням засобів індивідуального захисту робітниками підприємства.
Страхові виплати внаслідок нещасного випадку
Враховуючи те, що за результатами розслідування комісією з розслідування цей нещасний випадок було визнано пов'язаним з виробництвом та оформлено акт за формою Н-1, потерпілий має право на страхові виплати від Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
Після проходження лікування потерпілий повністю одужав. Група інвалідності та відсотки втрати працездатності потерпілому В. не встановлювались.
Під час зустрічей з потерпілим страховий експерт з охорони праці Фонду повідомив про можливість отримання страхових виплат та довів до відома, які саме документи необхідно надати до робочого органу Фонду для їх отримання.
Після оформлення всіх необхідних документів Фондом було відшкодовано дні тимчасової непрацездатності, оплачено лікування потерпілого у лікарні.

Світлана ПІЛЬКЕВИЧ, страховий експерт з охорони праці

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Києві





Категорія: Розслідування нещасних випадків | Додав: ohranatruda | Теги: нещасний випадок розслідування трав
Переглядів: 1363 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 894

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.