Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Субота, 22.06.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 44.220.44.148· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере
спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » Виробнича санітарія

Про забезпечення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів щодо профілактики грипу і гострих респіраторних вірусних інфекцій
[ Викачати з сервера (68.5 Kb) ] 22.09.2014, 19:41

Постанова Державної санітарно-епідеміологічної служби України  від 22 вересня 2014 року № 13 «Про забезпечення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів щодо профілактики грипу і гострих респіраторних вірусних інфекцій».

З метою ефективної протидії поширенню грипу та ГРВІ серед населення та координації діяльності органів виконавчої влади, підприємств, організацій, установ з питань проведення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів рекомендовано керівникам підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності:

  • розробити та органiзувати виконання регiональних, мiсцевих програм з питань захисту населення вiд захворювань на грип та ГРВІ в епiдемiчному сезонi 2014–2015 рокiв;
  • вирiшити питання фiнансування, матерiально-технiчного забезпечення проведення лiкувально-профiлактичних i протиепiдемiчних заходiв та робiт, направлених на лiквiдацiю можливих спалахiв цих захворювань та епiдемiї;
  • здiйснювати оперативний аналiз епiдемiчної ситуацiї в регiонi, контроль за її станом та проводити своєчасне коригування профiлактичних i протиепiдемiчних заходiв пiд час епiдемiчного сезону 2014–2015 рокiв;
  • розглянути питання щодо своєчасного проведення профілактичних щеплень та засобів неспецифічної профілактики грипу та ГРВІ серед працівників, у т. ч. військовослужбовців;
  • організувати роботу в зимовий період 2014 - 2015 років щодо дотримання необхідного температурного режиму та забезпечення працюючих на відкритому повітрі приміщеннями для обігріву і прийому їжі;
  • проводити необхідні протиепідемічні заходи у разі ускладнення епідемічної ситуації.

ДЕРЖАВНА САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ПЕРШИЙ ЗАСТУПНИК ГОЛОВНОГО ДЕРЖАВНОГО САНІТАРНОГО ЛІКАРЯ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 22 вересня 2014 року                                                                                                             № 13

Про забезпечення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів щодо профілактики грипу і гострих респіраторних вірусних інфекцій

Захворюваність населення на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (далі - ГРВІ) 2013 - 2014 років в Україні характеризувалась помірною інтенсивністю. З 1 жовтня 2013 року по 18 травня 2014 року з симптомами грипу та ГРВІ за медичною допомогою звернулось близько 6 млн. громадян (показник складав 1 294,6 випадки на 100 тис. населення). Мали місце летальні випадки від ускладнень після перенесеного грипу.

Протягом зазначеного періоду було зареєстровано дві епідемічні хвилі з максимальними підйомами на 49 - 50 тижнях 2013 року та 8 -  10 тижнях 2014 року. Найбільша кількість захворювань на грип та ГРВІ була з 8 по 10 тиждень 2014 року. Перевищення тижневих епідемічних порогів захворюваності людей в межах 0,9 - 40,1 % мало місце в Дніпропетровській, Кіровоградській, Миколаївській, Луганській областях. Домінуючим етіологічним фактором у першій хвилі підйому захворюваності були віруси парагрипу та РС-віруси, в другій – віруси грипу А (H3) сезонний, A (H1N1) pdm та В.

З метою попередження епідемічного поширення та локалізації осередків грипу та ГРВІ в сезоні 2013 - 2014 років здійснювався комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів: застосовувалась практика призупинення навчально-виховного процесу в освітніх закладах, скасування масових заходів (культурних і спортивних), інформування населення про заходи особистої та громадської профілактики захворювань на грип та ГРВІ.

Разом з тим був недостатньо використаний основний захід профілактики грипу – вакцинація. За минулий епідсезон середній рівень охоплення щепленнями проти грипу по Україні становив лише 0,5% від загальної кількості населення. У 19 або 70,4 % регіонів цей показник знаходився нижче середнього по Україні. Незадовільно проведені організаційні заходи з імунопрофілактики грипу з найнижчими обсягами щеплення в Івано-Франківській, Чернігівській, Львівській, Хмельницькій, Луганській та Київській областях. Значно вищий рівень вакцинації проти грипу був у Дніпропетровській, Кіровоградській та Запорізькій областях. За даними спостережень, в закладах та колективах, де були проведені профілактичні щеплення проти грипу, спалахів не зареєстровано.

Згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), належний рівень охоплення щепленнями проти грипу – не менше 75% серед груп медичного та професійного ризику, які в Україні визначені наказом Міністерства охорони здоров’я від 16.09.2011 року № 595 «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів» (медичні працівники, військовослужбовці, працівники правоохоронних органів, трудові колективи підприємств, установ, організацій, особи з хронічними захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем, нирок, обміну речовин, особи віком понад 60 років та інші).

Враховуючи захворюваність населення країни під час минулого сезону, прогноз Всесвітньої організації охорони здоров’я (далі ВООЗ) та проведені дослідження ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб імені Л.В. Громашевського НАМН України», у поточному епідемічному сезоні 2014 - 2015 років на території України прогнозується одночасна циркуляція вірусів грипу А(Н3N2), подібного до штаму A /Техас/50/2012(Н3N2); А(H1N1), подібного до A /California/7/2009 (H1N1) pdm09, а також нового для України вірусу грипу, подібного до штаму B / Massachusetts/2/2012 (лінія Ямагата).

Усі зазначені штами ввійшли до складу актуальних сезонних вакцин проти грипу для країн Північної півкулі на сезон 2014 – 2015 років як такі, що рекомендовані ВООЗ для виробників грипозних вакцин.

З метою ефективної протидії поширенню грипу та ГРВІ серед населення, керуючись ст. 40 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та координації діяльності органів виконавчої влади, підприємств, організацій, установ із питань проведення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів

ПОСТАНОВЛЯЮ:

1. Головам обласних державних адміністрацій, Голові Київської міської державної адміністрації:

1.1. Розробити та організувати виконання регіональних, місцевих програм з питань захисту населення від захворювань на грип та ГРВІ в епідемічному сезоні 2014 – 2015 років.

1.2. Вирішити питання фінансування, матеріально-технічного забезпечення проведення лікувально-профілактичних і протиепідемічних заходів та робіт, направлених на ліквідацію можливих спалахів цих захворювань та епідемії.

1.3. Здійснювати оперативний аналіз епідемічної ситуації в регіоні, контроль за її станом та проводити своєчасне корегування профілактичних і протиепідемічних заходів під час епідемічного сезону 2014 -2015 років.

1.4. Взяти під особистий контроль роботу керівників відповідних служб, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності щодо забезпечення в зимовий період 2014 - 2015 років необхідних параметрів мікроклімату приміщень відповідно до санітарних норм для дитячих, навчально-виховних, лікувально-профілактичних установ, житлових приміщень і транспорту.

1.5. Вжити заходів щодо укомплектування дошкільних, навчально-виховних, загальноосвітніх закладів медичними кадрами, забезпечення медичних пунктів необхідними засобами та обладнанням (термометрами, бактерицидними випромінювачами, дезінфекційними та антисептичними засобами, засобами особистої гігієни та індивідуального захисту).

1.6. Забезпечити охоплення вакцинацією осіб з груп ризику.

1.7. Запроваджувати у разі ускладнення епідемічної ситуації з грипу та ГРВІ проведення протиепідемічних заходів в установах, організаціях і закладах охорони здоров’я незалежно від форм власності, у місцях масового перебування людей (аеропорти, вокзали, автовокзали, морські, річкові порти), навчально-виховних закладах, закладах культури та освіти, на підприємствах тощо.

1.8. Забезпечити належну комунікацію з засобами масової інформації щодо висвітлення питань профілактики сезонного грипу та ГРВІ, друк та розповсюдження серед населення інформаційних матеріалів, пам’яток про епідемічну ситуацію та заходи щодо запобігання захворюванню на грип та ГРВІ.

2. Керівникам підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності:

2.1. Розглянути питання щодо своєчасного проведення профілактичних щеплень та засобів неспецифічної профілактики грипу та ГРВІ серед працівників, у т. ч. військовослужбовців.

2.2. Організувати роботу в зимовий період 2014 - 2015 років щодо дотримання необхідного температурного режиму та забезпечення працюючих  на відкритому повітрі приміщеннями для обігріву та прийому їжі.

2.3. Проводити необхідні протиепідемічні заходи у разі ускладнення епідемічної ситуації.

3. Керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської державної адміністрації:

3.1. Забезпечити:

3.1.1. Перевірку готовності закладів охорони здоров’я до чергового сезонного підйому захворюваності населення на грип та ГРВІ, особливу увагу звернути на підготовку госпітальних баз, наявність необхідного запасу противірусних препаратів, дезінфекційних, антисептичних та засобів індивідуального захисту; спеціальної медичної апаратури, тест-систем, реагентів та витратних матеріалів для проведення діагностичних (вірусологічних) досліджень на грип; укомплектування бригад для надання консультативної та медичної допомоги.

3.1.2. Організацію та проведення імунізації медичних працівників та населення проти грипу, дотримання належних умов транспортування, зберігання вакцин проти грипу в закладах охорони здоров’я та аптечній мережі.

3.1.3. Інформування Державної установи «Державний експертний центр Міністерства охорони України» про реєстрацію випадків поствакцинальних ускладнень при застосуванні імунобіологічних препаратів проти грипу.

3.1.4 Організацію забору матеріалу від хворих на грип та ГРВІ, в першу чергу в організованих колективах (дитячих дошкільних, навчально-виховних закладах, інтернатах, будинках дитини, будинках для осіб похилого віку), а також від осіб із тяжкою клінічною картиною, з метою ідентифікації збудника захворювання.

3.1.5. Незнижуваний запас лікарських засобів, у тому числі противірусних препаратів, засобів індивідуального захисту в закладах охорони здоров’я та аптечній мережі.

3.2. Провести навчання медичного персоналу, в тому числі лікарів вузьких спеціальностей, з питань профілактики, діагностики і лікування грипу та ГРВІ.

3.3. Спільно з керівниками департаментів освіти і науки обласних, Київської міської державної адміністрації організувати впровадження інформаційно-просвітницьких програм, інтерактивних форм роботи для отримання знань і формування життєвих навичок щодо профілактики грипу та ГРВІ.

3.4. Організувати проведення санітарно-освітньої роботи серед населення про заходи індивідуальної і колективної профілактики грипу та ГРВІ, необхідність своєчасного звернення за медичною допомогою у разі появи ознак захворювання.

4. Головним державним санітарним лікарям - начальникам головних управлінь Держсанепідслужби України областей, міста Києва, на водному, залізничному та повітряному транспорті, директорам лабораторних центрів Держсанепідслужби України та керівникам підрозділів центральних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику у сферах оборони і військового будівництва, охорони громадського порядку, захисту державного кордону, виконання кримінальних покарань, Державного управління справами, Служби безпеки, організувати доведення цієї постанови до відома та виконання керівникам всіх відомств, організацій та суб’єктів підприємницької діяльності та забезпечити:

4.1. Навчання фахівців, які проводять дослідження матеріалу від хворих на респіраторні інфекції верхніх та нижніх дихальних шляхів.

4.2. Систематичний моніторинг та розшифровку етіології захворювань на грип та ГРВІ, першочергово в організованих колективах, а також у осіб з тяжким клінічним перебігом хвороби.

4.3. Своєчасне визначення початку епідемічного підйому захворюваності на грипу та оперативне інформування місцевих органів влади для прийняття рішення про запровадження протиепідемічних та обмежувальних заходів.

4.4. Надання щотижневої, а у разі ускладнення епідемічної ситуації - щоденної, інформації про хід виконання цієї постанови (пункт 5.1) до ДЗ «УЦКМЗ МОЗ» на електронну адресу (cses.flu@gmail.com) та паперових носіях.

5. Головному лікарю ДЗ «Український центр з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров’я»:

5.1. Розробити схему надання інформації, забезпечити її узагальнення, аналіз та подання до центральних органів виконавчої влади, в т.ч. до Держсанепідслужби України, щопонеділка, у разі ускладнення епідемічної ситуації - щоденно.

5.2. Організувати випуск щотижневого інформаційного бюлетеня «Грип та ГРВІ в Україні» для подальшого розміщення на офіційних сайтах МОЗ та Держсанепідслужби України.

5.3. Продовжити співробітництво з Європейським регіональним бюро ВООЗ щодо моніторингу епідемічної ситуації з грипу та ГРВІ.

6. Відділу організації діяльності, нормативного та інформаційного забезпечення, експертизи, реєстрів та міжнародних зв’язків Держсанепідслужби України продовжити співробітництво з Європейським регіональним бюро ВООЗ, Національною академією медичних наук України, спрямоване на розвиток і зміцнення системи епідеміологічного нагляду за грипом та ГРВІ.

Контроль за виконанням постанови залишаю за собою.  

                                                                                                           О.П. Кравчук

Категорія: Виробнича санітарія | Додав: ohranatruda
Переглядів: 2049 | Завантажень: 31 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 894

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.