Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Понеділок, 16.09.2019
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 18.204.2.53· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [253]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 11
Гостей: 11
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Інше » Питання та відповіді

Який порядок розробки і впровадження СУОП?
[ ] 30.07.2009, 11:58


СУОП організовується таким чином, щоб здійснювалось адекватне та постійне управління з урахуванням усіх факторів, що впливають на стан охорони праці, і орієнтується на проведення запобіжних дій, що унеможливлюють виникнення небезпечних ситуацій, але при цьому, у випадку їх виникнення, вона повинна своєчасно реагувати на них та усувати їх.

У Положенні про СУОП (або у Настанові з якості), а також у посадових інструкціях та інструкціях з охорони праці визначаються загальні й конкретні обов’язки кожного працівника, його повноваження у сфері охорони праці.

В організаційних заходах, що забезпечують функціонування СУОП, необхідно передбачити можливість впливу громадських об’єднань працівників підприємства (комісії з питань охорони праці, уповноважених найманими працівниками, профспілок тощо).

СУОП має містити документально оформлену методику управління конфігурацією системи, яка описує порядок дій керівництва при виникненні необхідності змін у структурі та взаємозв’язків між її ланками. Управління конфігурацією охоплює визначення структури, облік стану та перевірку ефективності її роботи.

Для розробки і впровадження СУОП бажано створити координаційну раду за участі вищого керівництва, представників служби охорони праці, профспілок або осіб, уповноважених найманими працівниками.

При створенні СУОП необхідно:

o         визначити закони та інші нормативно-правові акти, що містять вимоги щодо охорони праці та які розповсюджуються на діяльність організації;

o         виявляти небезпечні та шкідливі виробничі фактори та відповідні ризики, що можуть виникнути при здійсненні виробничої діяльності;

o         визначити політику керівництва в сфері охорони праці;

o         визначити завдання в сфері охорони праці та встановити пріоритети;

o         розробити організаційну схему та програму для реалізації політики та досягнення її завдань.

Структура, завдання СУОП, порядок взаємодії структурних з питань охорони праці, періодичність і порядок внутрішніх перевірок, відповідальність керівників служб та підрозділів, а також працівників мають бути викладені в Положенні про СУОП підприємства, затвердженому наказом або розпорядженням, або в Настанові з якості, якщо на підприємстві функціонує система якості.

СУОП повинна передбачати:

o         планування заходів з охорони праці;

o         контроль виконання поточного та оперативних планів;

o         можливість здійснення корегувальних та попереджувальних дій;

o         можливість адаптації до обставин, що змінилися;

o         можливість інтеграції в загальну систему управління.

Структура положення про СУОП визначається з урахуванням викладеної у примірної структури та конкретних умов праці в організації.

Розділи, що мають ознаки окремих процесів, можуть бути викладені як система документів (наприклад, стандартів організації), оформлена додатком до основного положення.

Впровадження СУОП здійснюється за наказом або розпорядженням вищого керівництва.


Більш детальна інформація з зазначеного питання наведена тут Рекомендації щодо побудови системи управління охороною праці на виробництвіКатегорія: Питання та відповіді | Додав: ohranatruda
Переглядів: 3958 | Завантажень: 1 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 1
avatar
1 ОХОРОНА ПРАЦІ - головна і планова • 16:28, 09.01.2012
ОХОРОНА ПРАЦІ - головна і планова
Який керівник краше вирішує питання охорони праці і який працівник дотримується всіх вимог безпеки? Рекомендації, як ефективно організувати О/ОП на підприємстві.

Зіновій Яремко, завідувач, Оксана Третяк,асистент (кафедра безпеки життєдіяльності Львівського національного університету імені І. Франка)
Серед чинників, які сьогодні спричиняють нещасні випадки на виробництві, на першому місці — організаційні. Тому однією із найважливіших умов створення безпечних і здорових умов праці на об'єкті господарювання є високий рівень організаторської роботи па основі сучасних методів управління охороною праці та їх постійне вдосконалення.
В організаторській роботі будь-якого керівника можна виділити чотири групи завдань — головні та другорядні, термінові і нетермінові. І Поділ на головні та другорядні завдання залежить від критерію мотивації управлінської діяльності керівника, а поділ на термінові і нетермінові — від його вміння організувати колектив на виконання поставлених завдань. Ідеальний варіант господарської діяльності будь-якого об'єкта господарювання — усі завдання головні та нетермінові. Визнання важливості усіх видів робіт, у тому числі — з питань охорони праці, та їх планове (нетермінове) виконання є запорукою успішної і стабільної діяльності об'єкта господарювання із збереженням працездатності працівників. Проте зазвичай так не буває — виникають і термінові завдання, і необхідність визнати деякі з них другорядними.
Проведені дослідження свідчать, що найуспішнішими бувають ті суб'єкти господарювання, які на вирішення головних і нетермінових завдань витрачають 65 — 70% робочого часу, головних і термінових — 20—25%, другорядних і термінових - близько 15%, а другорядних і нетермінових — менше 1%. Зменшення частки робочої о часу на виконання головних та нетермінових завдань і збільшення на виконання інших не сприяє успішності та стабільності господарської діяльності.
Досвід показує, ідо завдання, спрямовані па покращання умов праці зазвичай потрапляють у групу другорядних і термінових завдань, вирішення яких характеризується низькою якістю як через обмаль коштів для другорядних завдань, так і обмаль часу для виконання термінових. Тому роль керівника є дуже вагомою у вирішенні цих завдань, і Закон «Про охорону праці > чітко встановлює його особисту відповідальність за гарантування безпечних та здорових умов праці.
За критерієм мотивації управлінської діяльності виділяють два типи керівників. Для першого мотивацією є відповідальність за розвиток і стабільність об'єкта господарювання, професійне самопожертвування та відмова від індивідуальних цілей, якщо вони не співпадають з корпоративними. Для другого типу головним мотивом керівництва є самоствердження та прагнення до особистого благополуччя. Очевидно, що тільки від керівника першого тину можна очікувати належного вирішення питань з охорони праці. Але не завжди, а за певних умов. коли він створює у колективі психологічне середовище взаємної довіри, взаємодопомоги, взаємної поваги, відвертого спілкування та визнання протиріч як засобу до вдосконалення керівництва.
Для успішного керівництва, гарантування безпечних і здорових умов праці керівник у доборі кадрів повинен враховувати, що існують чотири групи спеціалістів, а саме: А — вміє працювати і бажає працювати; Б — бажає працювати, але не вміє; В — вміє працювати, але не бажає і І" — не вміє працювати і не бажає. Виходячи з цих критеріїв, керівник формує* стратегію відносин із співробітниками - створює ідеальні умови для роботи представників групи А. забезпечує умови для підвищення кваліфікації групи Б, вишукує способи мотивації до праці у групи В і Обґрунтовує умови для звільнення представників групи Г.
В умовах ринкової економіки ефективне вирішення питань охорони праці грунтується на розв'язанні компромісу між соціальною відповідальністю держави та економічною доцільністю господарської діяльності. Можна так високо піднести державні вимоги до охорони праці, що будь-яка господарська діяльність буде економічно необгрунтованою. А можна так низько їх опустити, то соціальна функція держави буде знецінена. Встановлення адекватної межі у цьому компромісі па основі наукових досліджень ефективності заходів з охорони праці сприятиме успішному соціально-економічному розвитку країни.
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2019
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 923

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.