Охорона праці та пожежна безпека в Україні

П`ятниця, 26.04.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 13.58.216.18· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » Питання та відповіді

Чи зобов’язаний юрисконсульт підприємства, установи, організації проходити щорічний медичний огляд?
[ ] 17.08.2009, 21:04

За час своєї професійної діяльності доводилось неодноразово зустрічатись із запитанням чи зобов’язаний юрисконсульт підприємства, установи, організації проходити щорічний медичний огляд.
В даній статті проаналізуємо законодавство та спробуємо відповісти на ці запитання.

Ні для кого не буде новиною чи відкриттям те, що відносини між роботодавцем та найманим працівником (в нашому випадку – юрисконсультом) регулюються в першу чергу Кодексом законів про працю (далі – КзпП). Адже, у відповідності до ст.1 Кодекс законів про працю України регулює трудові відносини всіх працівників.


Законодавець у ст.159 КЗпП закріпив обов’язок працівника проходити у встановленому порядку періодичні медичні огляди. Що таке «встановлений порядок» законодавець в даній статті не конкретизував – чи то встановлений порядок на підприємстві, чи то встановлений порядок центральним органом виконавчої влади, чи встановлений порядок законом. Тому дана стаття є загальною. Слід шукати спеціальну норму щодо проходження працівниками періодичних медичних оглядів. Така норма закріплена в ч.2 ст.169 КЗпП: Перелік професій, працівники яких підлягають медичному оглядові, термін і порядок його проведення встановлюються Міністерством охорони здоров'я України за погодженням із Державним комітетом України по нагляду за охороною праці. Дана норма частково доповнюється положенням ч.1 ст.17 Закону України «Про охорону праці» (далі – Закону), де зазначено, що Порядок проведення медичних оглядів визначається спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.
Зазначені норми відсилають нас до підзаконних нормативно-правових актів центрального органу виконавчої влади в галузі охорони здоров’я, де визначений порядок проведення медичних оглядів та категорії осіб, що підлягають такому огляду.
Підзаконним нормативно-правовим актом, прийнятим на виконання ст.17 Закону, є Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затверджений Наказом Міністерства охорони здоров’я України №246 від 21.05.2007 (далі – Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій). Отже, ми вже знаємо яким нормативно-правовим актом слід керуватися при визначенні наявності чи відсутності обов’язку юрисконсульта проходити медичний огляд.
Проаналізувавши зміст Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, робимо висновок, що це саме той акт, який нам потрібен. Адже, згідно п.1.1 даний Порядок визначає процедуру проведення попереднього (під час прийняття на роботу) та періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічному обов'язковому медичному огляді осіб віком до 21 року.

В Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій визначено обов’язкові періодичні медичні огляди працівників в залежності від шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу (додаток 4) та виду робіт (додаток 5).
Переглянувши Перелік робіт (додаток 5), при виконанні яких обов’язковий періодичний медичний огляд працівників, не знайдемо жодного виду роботи, притаманного професії юрисконсульта. Отже, за цим критерієм юрисконсульт не може бути підданим обов’язковому періодичному медичному огляду.
Що ж до Переліку шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу (додаток 4), при роботі з якими обов'язковий попередній (періодичні) медичний огляд працівників, то по відношенню до юрисконсульта ситуація дещо інша.
Так, перелік шкідливих та небезпечних факторів поділяється за групами на:
Хімічні речовини та їх сполуки та елементи;
Складні хімічні суміші, композиції, хімічні речовини визначеного призначення;
Промислові аерозолі переважно фіброгенного та змішаного типу дії;
Біологічні фактори;
Фізичні фактори;
Фізичне перевантаження та перенапруження окремих органів і систем та інші фактори трудового процесу.
Дослідивши всі групи та підгрупи факторів, віднайшовся лише один з них, який характерний для роботи юрисконсульта – п.5.2.4 додатку 4 до п.2.6 Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій: неіонізуюче випромінювання, зокрема, для користувачів персональних електронно-обчислювальних машин (ПЕОМ) з відеотерміналом (ВДТ). Таким чином, якщо юрисконсульт у своїй роботі використовує електронно-обчислювальну машину (ПЕОМ) з відеотерміналом (ВДТ), простіше кажучи – комп’ютер з монітором, він підлягає періодичному медичному огляду.
Проте, якщо нас цікавить не просто юрисконсульт, а скажімо, начальник юридичного відділу чи його заступник? І вони не використовують у своїй роботі комп’ютер, оскільки на них, як правило, покладено обов’язок із загального керівництва відділом та інших організаційних питань? В цьому випадку вони не обтяжені обов’язком проходження періодичних медичних оглядів.
В будь-якому випадку, якщо юрисконсульт зобов’язаний проходити періодичний медичний огляд з підстав, зазначених у п.5.2.4 додатку 4 до п.2.6 Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, він підлягає огляду лише у визначеного кола лікарів: невропатолог, офтальмолог, оториноларинголог, терапевт, акушер-гінеколог (для жінок) з проведенням бактеріологічного (на флору) і цитологічного (на атипічні клітини) дослідження. При цьому, проводиться дослідження крові (Hb, лейкоцити, ШОЕ, тромбоцити), ЕКГ, флюорографія, визначення гостроти зору, характеру зору.

Але не слід завчасно розчаровуватись. Не все так безнадійно. У нас ще є Основний Закон. Його ніхто не скасовував і він чинний. А як нам всім відомо, Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції України є нормами прямої дії. (Ст.8 Конституції України).
А згідно ч.3 ст.28 Конституції України Жодна людина без її вільної згоди не може бути піддана медичним, науковим чи іншим дослідам. Ви, мабуть, в цей момент подумали, а до чого тут медичні досліди до медичного огляду.
До речі, Конституція України щодо цього положення відтворила норму ст. 7 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, у якій передбачено, що жодну особу не може бути без її вільної згоди піддано медичним чи науковим дослідам.
Що ж таке медичний огляд? За своєю сутністю, це ланцюжок тих самих медичних дослідів. Що саме слід розуміти під дослідом з точки зору Конституції? Ні Конституція, ні чинне законодавство не дає чіткого, зрозумілого і в той же час узагальнюючого визначення, яке змогло би стати орієнтиром, як застосовувати зазначену норму Конституції. Тому доведеться виводити це визначення самостійно.
Найбільш подібне визначення дає Закон України «Про наукову і науково-технічну діяльність». Згідно ст.1 цього Закону, прикладні наукові дослідження – це наукова і науково-технічна діяльність, направлена на отримання та використання знань для практичних цілей. Зрозуміло, що будь-яка діяльність як процес складається з окремих дій. По відношенню до діяльності, яка має назву дослідження, такими окремими діями є досліди. З іншої сторони, в окремих випадках дослід може проводитись ізольовано, коли в подальшій діяльності з отримання знань немає потреби і потрібно було здійснити лише одну дію, щоб отримати такі знання. Таким чином, дослідом в розумінні ч.3 ст.28 Конституції є дія, що вчиняється з метою отримання будь-яких наукових, медичних, спеціальних та(або) інших знань, а також їх використання з практичною метою.
Дії, що вчиняються під час медичного огляду, здійснюються для отримання знань (чи знаходиться працівник в задовільному фізичному стані, чи має певні захворювання) з метою їх подальшого використання (можливого лікування хворого працівника). Таким чином, вони підпадають під визначення дослідів, а сам огляд – це прикладне наукове дослідження, так як складається з декількох послідовних дій.
А від проведення над собою дослідів кожна людина вправі відмовитись.

Не слід також забувати про таємницю про стан здоров’я. Так, згідно ст.39-1 Основ законодавства України про охорону здоров’я Пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров'я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні. Забороняється вимагати та подавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування пацієнта.








Категорія: Питання та відповіді | Додав: ohranatruda | Теги: медицинский осмотр, медичний огляд
Переглядів: 2467 | Завантажень: 1 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 1
avatar
0
1 hostmaked • 11:50, 19.12.2009
Выглядит все это очень грамотно и правильно, так же наверное как и звучит, но как всегда есть большое НО:
- те же законы, за невыполнение требования работодателя о прохождении работником медосмотра дают право отстранить несговорчивого работника от работы до полного прохождения МО без сохранения зарплаты.
- работодатель несет персональную ответственность за последствия для здоровья населения, которые были следствием допуска к работе лиц, не прошедших обязательных МО.

Как следствие - в проигрыше остается сам работник.

ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 987

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.