Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Четвер, 28.03.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.85.211.2· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » Посадові інструкції

Посадова інструкція інженера служби охорони праці
[ ] 04.08.2009, 13:58

ЗАТВЕРДЖЕНА НАКАЗОМ №____ВІД___ПО__________________________    

 

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

Інженера служби охорони праці

 

 

  1. ЗАГАЛЬНІ ПЛОЖЕННЯ

1.1. Дійсна посадова інструкція визначає функціональні обов'язки, права й відповідальність начальника служби охорони праці .      

1.2 Інженер служби охорони праці призначається на посаду і звільняється від посади у встановленому діючим трудовим законодавством порядку наказом  директора .    

1.3. Інженер служби охорони праці підпорядковується безпосередньо директору .    

1.4. На посаду інженера служби охорони праці призначається особа, що має вищу професійну (технічну) освіту й стаж роботи з охорони праці або інженерно -технічних і керівних посадах не менш ніж 3 роки.

1.5. Інженер служби охорони праці повинен знати:

·        законодавчі й нормативні правові акти, методичні матеріали з питань охорони праці;

·        виробничу й організаційну структуру підприємства;

·        основні технологічні процеси й режими виробництва;

·        устаткування підприємства й принципи його роботи;

·        методи вивчення умов праці на робочих місцях;

·        організацію роботи з охорони праці;

·        систему стандартів безпеки праці;

·        психофізіологічні вимоги до працівників, виходячи з категорії тяжкості робіт, обмеження застосування праці жінок, підлітків, робітників, переведених на легку працю;

·        правила і засоби контролю відповідності технічного стану устаткування вимогам безпечного ведення робіт;

·        порядок проведення розслідування нещасливих випадків;

·        передовий вітчизняний і закордонний досвід в області охорони праці;

·        методи й форми пропаганди й інформації з охорони праці;

·        порядок і терміни складання звітності про виконання заходів щодо охорони праці;

·        основи економіки, організації виробництва, праці й управління; основи трудового законодавства.

1.6. У період тимчасової відсутності начальника служби охорони праці, його обов'язки покладаються на _______________________________.

2. ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОБОВ'ЯЗКИ

Інженер служби охорони праці:

2.1. Організує й координує роботи з охорони праці на підприємстві , здійснює контроль за дотриманням у структурних підрозділах законодавчих і нормативних правових актів по охороні праці, проведенням профілактичної роботи з попередження виробничого травматизму, професійних і виробничо-обумовлених захворювань, заходів щодо створення здорових і безпечних умов праці на  підприємстві , за наданням працівникам установлених пільг і компенсацій за умовами праці.

2.2. Організує вивчення умов праці на робочих місцях, роботу з проведення вимірів параметрів небезпечних і шкідливих виробничих факторів, атестації й сертифікації робітників місць і виробничого устаткування на відповідність вимогам охорони праці, контролює своєчасність проведення планованих заходів.

2.3. Бере участь у розгляді нещасливих випадків і розробці заходів для їхнього запобігання.

2.4. Інформує працівників від імені роботодавця про стан умов праці  робітника  на місці, а також про вжиті заходи по захисту від небезпечних і шкідливих виробничих факторів, забезпечує підготовку документів на виплату відшкодування шкоди, заподіяного здоров'ю працівників у результаті нещасливого випадку на  виробництві чи професійного захворювання.

2.5. Організує проведення перевірок, обстежень технічного стану будинків, споруджень, устаткування, машин і механізмів на відповідність їхнім вимогам нормативних правових актів по охороні праці, ефективності роботи вентиляційних систем, стану санітарно - технічних пристроїв, санітарно-побутових приміщень, засобів колективної і індивідуального захисту працівників, контролює своєчасність їхнього проведення.

2.6. Забезпечує участь співробітників служби в підготовці й внесенні пропозицій по розробці й упровадженні більш досконалих конструкцій огороджувальної техніки, запобіжних і блокувальних пристроїв, інших засобів захисту від впливу небезпечних і шкідливих виробничих факторів, розробці й упровадженні заходів щодо створення безпечних і здорових умов праці, раціональних режимів праці й відпочинку.

2.7. Бере участь у складанні розділу "Охорона праці" колективного договору, здійснює контроль за його виконанням, а також виконанням розпоряджень органів державного нагляду й контролю, інших заходів щодо поліпшення умов праці.

2.8. Бере участь в узгодженні розроблювальної на підприємстві проектної документації, у роботі комісій із приймання в експлуатацію закінчених  будівництв чи реконструйованих об'єктів виробничого призначення, по прийманню з ремонту установок, агрегатів і іншого устаткування в частині дотримання вимог нормативних правових актів по охороні праці.

2.9. Надає методичну допомогу керівникам підрозділів   у складанні списків професій і посад, відповідно до яких працівники повинні

проходити обов'язкові попередні й періодичні медичні огляди, а також списків професій і посад, відповідно до яких на підставі діючого законодавства працівникам надаються компенсації й пільги за важкі, шкідливі чи небезпечні умови праці, при розробці й перегляді інструкцій з охорони праці; стандартів підприємства по безпеці праці.

2.10. Забезпечує проведення вступних і повторних інструктажів, навчання й перевірки знань по охороні праці працівників  підприємства .

2.11. Контролює правильність витрати засобів на виконання заходів щодо охороні праці в підрозділах підприємства  , аналізує й узагальнює пропозиції по їх витраті і підготовляє обґрунтування про виділення підприємству засобів із територіального фонду охорони праці на заходи щодо поліпшення умов і охорони праці.

2.12. Організує роботу кабінету (куточку) по охороні праці, пропаганду й інформацію з питань охорони праці на підприємстві з використанням для цих цілей внутрішньої комп’ютерної мережі, стінних газет, вітрин, забезпечення підрозділів підприємства   правилами, нормами, інструкціями, плакатами й іншими наочним приладдям по охороні праці, а також надання їм методичної допомоги в устаткуванні відповідних інформаційних стендів.

2.13. Доводить до відома працівників підприємства   про нові , що вводяться в дію ,законодавчі й нормативні правові акти по охороні праці, організує збереження документації по охороні праці, складання звітності по установлених формах і у відповідності з термінами, установленими нормативними правовими актами по охороні праці.

2.14. Бере участь у розгляді листів, заяв і скарг працівників підприємства  із питань охорони праці й підготовці по них пропозицій роботодавцю по усуненню наявних і виявлених у ході розслідувань недоліків (недоглядів), а також підготовці відповідей заявникам.

2.15. Здійснює зв'язок з медичними установами, науково-дослідними й іншими організаціями з питань охорони праці і вживає заходів по впровадженню їх, рекомендацій.

2.16. Керує працівниками служби

3. ПРАВА

Інженер служби охорони праці має право:

3.1. Давати підлеглим йому співробітникам доручення, завдання по колу питань, що входять у його функціональні обов'язки.

3.2. Контролювати виконання планових завдань і роботу, своєчасне виконання окремих доручень і завдань підлеглих йому працівників.

3.3. Запитувати й одержувати необхідні матеріали й документи стосовно до питань діяльності служби охорони праці.

3.4. Вступати у взаємини з підрозділами сторонніх установ і організацій для рішення оперативних питань виробничої діяльності, що входить у компетенцію начальника служби охорони праці.

3.4. Представляти інтереси підприємства в сторонніх організаціях із питань стосовним до виробничої діяльності служби.

4. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Інженер служби охорони праці несе відповідальність за:

4.1. Результати й ефективність виробничої діяльності служби охорони праці.

4.2. Не забезпечення виконання своїх функціональних обов'язків, а так саму роботу служби охорони праці, стан справ по дотриманню техніки безпеки на підприємстві .

4.3. Недостовірну інформацію про стан виконання планів робіт служби.

4.4. Невиконання наказів, розпоряджень і доручень директора підприємства  .

4.5. Неприйняття заходів для припинення виявлених порушень правил техніки безпеки, протипожежним і іншим правилам діяльності, що створюють загрозу підприємству, його працівникам.

4.6. Не забезпечення дотримання трудової й виконавської дисципліни працівниками, що знаходиться в підпорядкуванні начальника служби охорони праці

5. УМОВИ РОБОТИ

5.1. Режим роботи начальника служби охорони праці визначається відповідно до Правилами внутрішнього трудового розпорядку, установленими на підприємстві .

5.2. У зв'язку з виробничою необхідністю начальник служби охорони праці може виїжджати в службові відрядження (у т.ч. місцевого значення).

5.3. Для рішення оперативних питань по забезпеченню виробничої діяльності начальнику служби охорони праці може виділяться службовий автотранспорт.

6. СФЕРА ДІЯЛЬНОСТІ.   ПРАВО ПІДПИСУ

6.1. Винятковою сферою діяльності начальника служби охорони праці є забезпечення планування й організація виробничої діяльності служби охорони праці і забезпечення дотримання правил техніки безпеки на підприємстві.

6.2. Інженеру служби охорони праці. для забезпечення його діяльності надається право підпису організаційно-розпорядницьких документів із питань, що входять у його функціональні обов'язки.

 

З інструкцією ознайомлений ___________________


________________________________________
(назва загальноосвітнього навчального закладу)
________________________________________

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ
інженера з охорони праці
(код КП 2149.2)

N°__________________________
(реєстраційний номер документа)
ЗАТВЕРДЖУЮ
________________________________________
(керівник загальноосвітнього навчального закладу)

      

_______________
(підпис)

_______________
(ініціали, прізвище)

«_____» ______________ 20____р.

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ ІНЖЕНЕРА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Ця посадова інструкція визначає функціональні обов’язки, права та відповідальність інженера з охорони праці загальноосвітнього навчального закладу.

1.2. Інженер з охорони праці належить до професійної категорії «Професіонали».

1.3. Призначення на посаду та звільнення з посади інженера з охорони праці здійснюються керівником загальноосвітнього навчального закладу.

1.4. Безпосередньо підпорядковується керівнику загальноосвітнього навчального закладу[2].

1.5. Документи, якими керується у роботі інженер з охорони праці:

1.5.1. Зовнішні документи: чинне законодавство України про охорону праці та нормативно-правові акти, що визначають діяльність служб охорони праці у загальноосвітніх навчальних закладах, накази і розпорядження органів управління освітою та у сфері охорони праці вищого рівня за профілем своєї діяльності.

1.5.2. Внутрішні документи: Статут (Положення) закладу, накази та розпорядження керівника закладу, Колективний договір, Положення про службу охорони праці у закладі, правила і норми охорони праці та пожежної безпеки, правила внутрішнього трудового розпорядку, посадова інструкція інженера з охорони праці.

1.6. Мета діяльності на посаді (головна функція) — виконання функцій служби охорони праці у закладі щодо забезпечення здорових і безпечних умов навчально-виховного процесу, в тому числі участь в організації та контроль за виконанням правових, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних, соціально-економічних і лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на запобігання аваріям, нещасним випадкам, професійним захворюванням і травматизму учасників навчально-виховного процесу.

1.7. Робоче місце інженера з охорони праці знаходиться в окремому приміщенні (кабінеті) закладу, забезпеченому необхідними технічними засобами і матеріалами для виконання своїх посадових обов’язків.

1.8. Оригінал цієї посадової інструкції зберігається у відділі кадрів закладу (заступника керівника закладу, секретаря), копія — у інженера з охорони праці.

1.9. За відсутності інженера з охорони праці на робочому місці (хвороба, відпустка, відрядження тощо) тимчасове виконання його обов’язків забезпечує інший працівник закладу відповідної кваліфікації за розпорядженням керівника закладу.

1.10. У разі перерозподілу обов’язків між працівниками закладу та змін у відповідних нормативно-правових актах до цієї посадової інструкції наказом керівника закладу можуть бути внесені зміни або доповнення відповідно до законодавства.

2. ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ’ЯЗКИ

Інженер з охорони праці виконує такі завдання та обов’язки:

2.1. Бере участь у створенні безпечних умов начально-виховного процесу у закладі, в організації й координуванні роботи з охорони праці, забезпеченні функціонування системи управління охороною праці в закладі.

2.2. Здійснює контроль за додержанням у підрозділах закладу законодавчих та інших нормативних актів з охорони праці, за наданням працівникам закладу встановлених пільг і компенсацій за умови праці.

2.3. Вивчає умови праці на робочих місцях, готує і вносить пропозиції щодо розроблення і впровадження більш досконалих конструкцій огороджувальної техніки, запобіжних і блокувальних пристроїв, інших засобів захисту від впливу небезпечних і шкідливих виробничих факторів.

2.4. Бере участь у проведенні перевірок, обстежень технічного стану будівель, споруд, устаткування, машин і механізмів, ефективності роботи вентиляційних систем, стану санітарно-технічних пристроїв, санітарно-побутових приміщень, засобів колективного та індивідуального захисту учасників навчально-виховного процесу, визначенні їх відповідності вимогам нормативних правових актів з охорони праці, і у разі виявлення порушень, які створюють загрозу життю і здоров’ю учасників навчально-виховного процесу або можуть призвести до аварії, вживає заходів щодо припинення експлуатації машин, устаткування і виконання робіт у приміщеннях та на території закладу, на робочих місцях.

2.5. За необхідності разом з іншими підрозділами закладу проводить роботу з атестації та сертифікації робочих місць і виробничого устаткування на відповідність вимогам охорони праці.

2.6. Розробляє і здійснює заходи щодо запобігання професійним захворюванням і нещасним випадкам у процесі трудової діяльності, поліпшення умов праці та доведення їх до вимог нормативно-правових актів з охорони праці, а також надає організаційну допомогу з виконання розроблених заходів.

2.7. Контролює вчасне проведення відповідними службами закладу та сторонніми підприємствами необхідних випробувань і технічних оглядів стану устаткування, машин і механізмів, дотримання графіків вимірів параметрів небезпечних і шкідливих виробничих факторів, виконання приписів органів державного нагляду і контролю за додержанням чинних норм, правил та інструкцій з охорони праці, стандартів безпеки праці у процесі трудової діяльності, а також у проектах нових відповідних об’єктів закладу та тих, що реконструюються, бере участь у прийманні їх до експлуатації.

2.8. Бере участь у:

2.8.1. Розгляді питань про відшкодування роботодавцем шкоди заподіяної працівникам закладу каліцтвом, професійним захворюванням або іншим пошкодженням, пов’язаним із виконанням ними трудових обов’язків, забезпечує підготовку відповідних документів.

2.8.2. Складанні переліків професій і посад, відповідно до яких працівники мають проходити обов’язкові медичні огляди, а також переліки професій і посад, яким на основі чинного законодавства надається компенсація та пільги за важкі, шкідливі або небезпечні умови праці.

2.8.3. Роботі постійно технічної комісії з уведення в експлуатацію нових, реконструйованих навчальних приміщень і обладнання, яка працює постійно.

2.9. Забезпечує розроблення виконання і перегляд інструкцій з охорони праці, стандартів безпеки праці, бере участь у розробленні відповідних розділів, пов’язаних із питаннями охорони праці, посадових інструкцій працівників закладу.

2.10. Організовує і проводить інструктажі, навчання і перевірки знань працівників та інших учасників навчально-виховного процесу з охорони праці, безпеки життєдіяльності, в тому числі вступні інструктажі з охорони праці з усіма, кого приймають на роботу.

2.11. Бере участь у складанні розділу «Охорона праці» колективного договору, у розслідуванні випадків виробничого травматизму, професійних захворювань, вивчає їхні причини, аналізує ефективність заходів щодо їхнього запобігання, які впроваджуються у навчальному закладі.

2.12. Здійснює контроль за організацією зберігання, видання, прання, хімічного чищення, сушіння, знепилення, знежирення і ремонту спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту, станом запобіжних пристосувань і захисних пристроїв, а також контролює, чи правильно витрачаються у підрозділах закладу кошти, виділені на виконання заходів з охорони праці.

2.13. Веде встановлену документацію та складає звітність із охорони праці за встановленими формами і у відповідні терміни.

2.14. За розпорядженням керівника закладу виконує й інші обов’язки відповідно до Положення про службу охорону праці у закладі.

3. ПРАВА

Інженер з охорони праці має право:

3.1. Видавати керівникам структурних підрозділів закладу обов’язкові для виконання приписи відповідно до Положення про службу охорони праці щодо усунення наявних недоліків, одержувати від цих керівників необхідні відомості, документацію і пояснення з питань охорони праці.

3.2. Надавати відповідне подання керівнику закладу або особі, якій адміністративно підпорядкований структурний підрозділ, керівник якого відмовляється від підпису або в одержанні припису щодо усунення наявних недоліків із питань охорони праці.

3.3. Зупиняти роботу машин, механізмів, устаткування у разі порушень, які становлять загрозу життю або здоров’ю працівників та учнів у закладі.

3.4. Вимагати відсторонення від роботи осіб, які не пройшли передбачених законодавством медичного огляду, навчання, інструктажу, перевірки знань і не мають допуску до відповідних робіт або не виконують вимоги нормативно-правових актів з охорони праці.

3.5. Надавати керівнику закладу подання про притягнення до відповідальності працівників, які порушують вимоги щодо охорони праці.

3.6. Вносити пропозиції про заохочення працівників закладу, дії яких призвели до поліпшення стану безпеки праці.

3.7. Залучати, за погодженням з керівництвом закладу і керівниками його структурних підрозділів, відповідних фахівців закладу для проведення перевірок стану охорони праці.

3.8. Одержувати від працівників закладу необхідні відомості, документи і пояснення (письмово чи усно) з питань охорони праці.

3.9. Вносити пропозиції щодо поліпшення якості своєї роботи та ефективності діяльності служби охорони праці у закладі.

3.10. Підписувати і візувати відповідні документи у межах своєї компетенції.

4. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

4.1. Інженер з охорони праці несе відповідає за:

4.1.1. Недотримання вимог чинних нормативних документів, що визначають діяльність служб охорони праці у загальноосвітніх навчальних закладах.

4.1.2. Невиконання або неякісне та несвоєчасне виконання своїх посадових обов’язків.

4.1.3. Втрату та псування з власної провини відповідного обладнання, інструментарію, матеріалів тощо, а також їхнє неправильне використання.

4.1.4. Заподіяння матеріальної шкоди закладу та його працівникам з власної провини в межах, встановлених законодавством України.

4.1.5. Недотримання норм та правил охорони праці та пожежної безпеки під час виконання своїх посадових обов’язків.

4.1.6. Невиконання інших вимог цієї посадової інструкції.

4.2. Оцінювання роботи інженера з охорони праці здійснює керівник закладу з урахуванням повноти, якості та своєчасності виконання таким працівником своїх посадових обов’язків. Основний критерій оцінювання — поліпшення стану безпеки праці у закладі.

5. ПОВИНЕН ЗНАТИ

Інженер з охорони праці повинен знати:

5.1. Закони України «Про охорону праці», «Про освіту», Типове положення про службу охорони праці, Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і навчальних закладах, Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України.

5.2. Інші нормативно-правові акти, методичні матеріали з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності.

5.3. Методи вивчення умов праці на робочих місцях.

5.4. Організацію роботи з охорони праці.

5.5. Систему стандартів безпеки праці.

5.6. Психофізіологічні вимоги до працівників, виходячи зі ступеня важкості робіт, обмеження застосування праці жінок, підлітків, працівників, переведених на легку працю.

5.7. Особливості експлуатації устаткування, машин, механізмів тощо, які використовуються у закладі.

5.8. Правила і засоби контролю відповідності технічного стану устаткування вимогам безпечного ведення робіт.

5.9. Правила і порядок розробленя (оформлення, заповнення) відповідної документації з охорони праці

5.10. Порядок і строки складання звітності про виконання заходів з охорони праці.

5.11. Передовий і вітчизняний досвід з охорони праці.

5.12. Основи економіки, організації виробництва, праці та управління.

5.13. Основи трудового законодавства.

5.14. Відповідні прикладні програмні засоби.

5.15. Правила і норми охорони праці та пожежної безпеки.

6. КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ

6.1. До інженера з охорони праці висуваються такі кваліфікаційні вимоги:

6.1.1. Провідний інженер з охорони праці: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за професією інженера з охорони праці І категорії — не менше 2-х років.

6.1.2. Інженер з охорони праці І категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст); для магістра — без вимог до стажу роботи, спеціаліста — стаж роботи за професією інженера з охорони праці II категорії не менше 2-х років.

6.1.3. Інженер з охорони праці II категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст). Стаж роботи за професією інженера з охорони праці — не менше 1 -го року.

6.1.4. Інженер з охорони праці: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст) без вимог до стажу роботи.

6.2. Під час прийняття на роботу та періодично один раз на три роки в установленому законодавством порядку інженер з охорони праці має проходити навчання та перевірку знань з питань охорони праці.

7. ВЗАЄМОВІДНОСИНИ (ЗВ’ЯЗКИ) ЗА ПОСАДОЮ

Для виконання обов’язків та реалізації своїх прав інженер з охорони праці контактує з:[3]

7.1. Відповідальними за стан охорони праці в структурних підрозділах, навчальних кабінетах, лабораторіях, майстернях, спортзалах, тирах (стрільбищах) тощо закладу з питань __________ .

7.2. Відповідальними за організацію роботи з безпеки життєдіяльності з питань __________ .

7.3. Іншими працівниками та керівниками структурних підрозділів закладу з питань __________ .

7.4. Представниками профспілок з питань __________ .

7.5. Інспекторами з охорони праці центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці з питань __________ .

7.6. Експертами з питань страхування обласного і районного відділень Фонду соціального страхування України з питань __________ .

7.7. Іншими підприємствами, установами, організаціями з питань __________ .



Заступник керівника закладу
(начальник відділу охорони праці):

________________________________
(підпис)

________________________________
(прізвище, ініціали)

З інструкцією ознайомлений:
«__» _______ 20__р.

________________________________
(підпис)

________________________________
(прізвище, ініціали)




1 Залежно від специфіки діяльності конкретного закладу та його організаційно-штатної структури ця посадова інструкція може бути доповнена й іншими доцільними пунктами та більш деталізована, або, навпаки, окремі її пункти можуть бути вилучені (змінені), якщо вони передбачені у посадових інструкціях інших доречних працівників закладу відповідної кваліфікації та напрямку роботи, або відповідно до змін у чинному законодавстві на момент затвердження посадової інструкції
2 За наявності у закладі кількох працівників у сфері охорони праці (інженерів з охорони праці) залежно від загальної чисельності працівників закладу та згідно з нормативами визначеними наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 15.11.2004 М: 255 служба охорони праці закладу може утворюватися у вигляді відділу охорони праці: який очолює начальник відділу охорони праці (код КП 1232), і якому у такому випадку буде підпорядкований інженер з охорони праці.
3 Залежно від особливостей організаційно-штатної структури конкретного закладу, його статуту, вказується коло та характер взаємозв'язків працівника зі співробітниками свого та інших структурних підрозділів, а також зі сторонніми підприємствами, організаціями, установами, з якими працівник має службові взаємини, терміни отримання та надання взаємної інформації, необхідних для роботи матеріалів, порядок погодження та затвердження відповідних документів тощо.

 

 





Категорія: Посадові інструкції | Додав: ohranatruda | Теги: посадова, інструкція
Переглядів: 20379 | Завантажень: 1 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 4.0/1 |
Всього коментарів: 2
avatar
0
1 ohranatruda • 21:24, 04.10.2010
ІНЖЕНЕР З ОХОРОНИ ПРАЦІ

Завдання та обов'язки. Здійснює контроль за додержанням у підрозділах підприємства законодавчих та інших нормативних актів з охорони праці, за наданням робітникам встановлених пільг і компенсацій за умовами праці. Вивчає умови праці на робочих місцях, готує і вносить пропозиції щодо розроблення і упровадження більш досконалих конструкцій обгороджувальної техніки, запобіжних і блокувальних пристроїв, інших засобів захисту від впливу небезпечних і шкідливих виробничих факторів. Бере участь у проведенні перевірок, обстежень технічного стану будівель, споруд, устаткування, машин і механізмів, ефективності роботи вентиляційних систем, стану санітарно-технічних пристроїв, санітарно-побутових приміщень, засобів колективного та індивідуального захисту працівників, визначенні їх відповідності вимогам нормативних правових актів з охорони праці і у разі виявлення порушень, які створюють загрозу життю і здоров'ю працівників або можуть привести до аварії, вживає заходів щодо припинення експлуатації машин, устаткування і виконання робіт у цехах, на дільницях, на робочих місцях. Разом з іншими підрозділами підприємства проводить роботу з атестації та сертифікації робочих місць і виробничого устаткування на відповідність вимогам охорони праці. Бере участь у розробленні заходів щодо запобігання професійним захворюванням і нещасним випадкам на виробництві, поліпшення умов праці і доведення їх до вимог нормативних правових актів з охорони праці, а також надає організаційну допомогу з виконання розроблених заходів. Контролює вчасне проведення відповідними службами необхідних випробувань і технічних оглядів стану устаткування, машин і механізмів, дотримання графіків вимірів параметрів небезпечних і шкідливих виробничих факторів, виконання приписів органів державного нагляду і контролю за додержанням чинних норм, правил і інструкцій з охорони праці, стандартів безпеки праці у процесі виробництва, а також у проектах нових виробничих об'єктів та тих, що реконструюються, бере участь у прийманні їх до експлуатації. Бере участь у розгляді питання про відшкодування роботодавцем шкоди заподіяної працівникам каліцтвом, професійним захворюванням або іншим пошкодженням здоров'я, пов'язаним з виконанням ними трудових обов'язків. Надає підрозділам підприємства методичну допомогу у складанні переліків професій і посад, відповідно до яких працівники мають проходити обов'язкові медичні огляди, а також переліки професій посад, відповідно до яких на основі чинного законодавства надається компенсація та пільги за важкі, шкідливі або небезпечні умови праці; під час розроблення і перегляду інструкцій з охорони праці, стандартів підприємства системи стандартів безпеки праці; з організації інструктажу, навчання і перевірки знань працівників з охорони праці. Проводить вступні інструктажі з охорони праці з усіма, хто приймається на роботу, приїздить у відрядження, учнями і студентами, які прибули на проходження виробничого навчання або практику. Бере участь у складанні розділу "Охорона праці" колективного договору, у розслідуванні випадків виробничого травматизму, професійних і виробничо-обумовлених захворювань, вивчає їх причини, аналізує ефективність упроваджуваних заходів щодо їх запобігання. Здійснює контроль за організацією зберігання, видання, прання, хімічного чищення, сушіння, знепилення, знежирення і ремонту спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту, станом запобіжних пристосувань і захисних пристроїв, а також правильним витрачанням у підрозділах підприємства коштів, виділених на виконання заходів з охорони праці. Складає звітність з охорони праці за встановленими формами і у відповідні терміни.

avatar
0
2 ohranatruda • 21:24, 04.10.2010
Повинен знати: Закон України "Про охорону праці"; законодавчі і нормативні правові акти, методичні матеріали з питань охорони праці; основні технологічні процеси виробництва продукції підприємства; методи вивчення умов праці на робочих місцях; організацію роботи з охорони праці; систему стандартів безпеки праці; психофізіологічні вимоги до працівників, виходячи з категорії важкості робіт, обмеження застосування праці жінок, підлітків, робітників, переведених на легку працю; особливості експлуатації устаткування, яке застосовується на підприємстві; правила і засоби контролю відповідності технічного стану устаткування вимогам безпечного ведення робіт; передовий і вітчизняний досвід з охорони праці; порядок і строки складання звітності про виконання заходів з охорони праці; основи економіки, організації виробництва, праці і управління; основи трудового законодавства.

Кваліфікаційні вимоги.

Провідний інженер з охорони праці: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за професією інженера з охорони праці I категорії - не менше 2 років.

Інженер з охорони праці I категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст); для магістра - без вимог до стажу роботи, спеціаліста - стаж роботи за професією інженера з охорони праці II категорії - не менше 2 років.

Інженер з охорони праці II категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст). Стаж роботи за професією інженера з охорони праці - не менше 1 року.

Інженер з охорони праці: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст) без вимог до стажу роботи.

(Наказ від 2004.12.29, "Про затвердження Випуску 1 "Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності" Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників")

ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 987

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.