Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Субота, 22.06.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 44.220.44.148· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » Питання та відповіді

Чи можливо проводити перевірки знань з охорони праці без присутності членів комісії?
[ ] 01.02.2016, 11:05

Просимо Вас:

1)    розтлумачити норму п. 3.13 Типового положення щодо визначення процедури перевірки знань працівників з питань охорони праці у формі тестування за допомогою технічних засобів (автоекзаменатори, модульні тести тощо);

2)    надати роз’яснення щодо відповідності вимогам законодавства України з охорони праці - впровадження у власну систему навчання та перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві додаткової норми: тестування з охорони праці може проводитися без обов'язкової участі комісії в одному місці з працівником, що проходить перевірку знань, за умови забезпечення контролю за цим порядком з боку роботодавця та в подальшому її практично використовувати в межах підприємства.

ЛИСТ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ

від 01.02.2016 N9 881/2/4.4-ДП-16

Державна служба України з питань праці розглянула лист і повідомляє. Загальна норма щодо навчання та перевірки знань з питань охорони праці закріплена у ст. 18 Закону України «Про охорону праці» (далі - Закон), відповідно до якої працівники повинні проходити за рахунок роботодавця інструктаж, навчання з питань охорони праці, з надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварій.
Порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві регламентовано розділом 3 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 26.01.2005 № 15, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2005 за № 231/10511 (далі - Типове положення).

Відповідно до п. 3.2 Типового положення на підприємстві на основі Типового положення, з урахуванням специфіки виробництва та вимог нормативно-правових актів з охорони праці, розробляються і затверджуються відповідні положення підприємств про навчання з питань охорони праці, а також формуються плани-графіки проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці, з якими мають бути ознайомлені працівники.

Типове положення встановлює форми і методи проведення навчання та вимоги до перевірки знань з питань охорони праці.

Так, п. 3.10 Типового положення визначає, що перевірка знань працівників з питань охорони праці на підприємстві здійснюється комісією з перевірки знань підприємства, склад якої затверджується наказом керівника.

Згідно з п. 3.11 Типового положення члени комісії повинні пройти навчання та перевірку знань з питань охорони праці в порядку, встановленому Типовим положенням.

Пунктом 3.13 Типового положення законодавець встановлює перелік форм проведення перевірки знань з питань охорони праці: тестування, залік або іспит. Тестування проводиться комісією за допомогою технічних засобів, залік або іспит - за екзаменаційними білетами у вигляді усного або письмового опитування. Визначений Типовим положенням перелік технічних засобів, за допомогою яких проводиться тестування, не є вичерпним.

Відповідно до п. 3.14 Типового положення встановлено, що результат перевірки знань з питань охорони праці оформлюється протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці. У ньому зазначається перелік нормативно-правових актів, за якими проводилася перевірка знань, відомості про голову та членів комісії, а також про працівників, які проходять перевірку, та рівень знань.

Протокол підписують голова та члени комісії. Своїм підписом вони підтверджують, по-перше, особисту участь у здійсненні перевірки знань, а по-друге, про прийняття колегіального рішення щодо рівня знань і навичок, які проявив працівник, у тому числі відповідну його візуальну та документальну ідентифікацію.

Ураховуючи зазначене, можна зробити висновок, що без присутності членів комісії перевірка знань з питань охорони праці не буде дійсною.

Стаття 13 Закону встановлює, що роботодавець несе безпосередню відповідальність за порушення вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці.

Чинне законодавство надає роботодавцю право самостійно визначати порядок проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві, у тому числі і встановлювати процедури проведення тестування за допомогою технічних засобів, але із обов’язковим дотриманням та врахуванням імперативних норм у частині вимог до проведення відповідного навчання та перевірки знань.

На додаток слід зазначити, що відповідно до п. 3.18 Типового положення організаційне забезпечення роботи комісії (організація проведення перевірки знань, оформлення, облік та зберігання протоколів перевірки знань, оформлення та облік посвідчень) покладається на суб’єкт господарювання, яким проводилося навчання з питань охорони праці. Термін зберігання протоколів перевірки знань не менше 5 років.





Категорія: Питання та відповіді | Додав: ohranatruda | Теги: навчання з охорони праці, тестування, перевірка знань, ЗАЛІК, навчання, іспит
Переглядів: 937 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 894

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.