Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Субота, 22.06.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 44.220.44.148· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере
спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » Питання та відповіді

Чи можна відмовитися від призначення відповідальним за протипожежний стан?
[ ] 28.07.2017, 14:08

Чи можна відмовитися від призначення відповідальним за протипожежний стан?

Зазначене питання турбує багатьох працівників, а не лише інженерів з охорони праці. Звернемось до чинних нормативних документів.

В Правилах пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України від 30 грудня 2014 р. № 1417 (п. 2 розділу ІІ): «Керівник підприємства повинен визначити обов’язки посадових осіб щодо забезпечення пожежної безпеки, призначити відповідальних за пожежну безпеку окремих будівель, споруд, приміщень, дільниць, технологічного та інженерного устаткування, а також за утримання й експлуатацію засобів протипожежного захисту».

З огляду на зміст Правил, слід знайти відповіді на такі запитання:

1. Чи передбачено обов’язками інженера з охорони праці бути «відповідальним за протипожежний стан будівлі заводоуправління»? Ні!

2. Чи передбачено колективним договором підприємства наділяти працівників різноманітною відповідальністю та обов’язками без їх згоди? Як правило, ні!

Також слід визначитися, чи є інженер з охорони праці посадовою особою.

Слід врахувати, що жоден нормативний документ в Україні не дає визначення, що таке «посадова особа». В той же час Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачена більша відповідальність посадових осіб в порівнянні з громадянами, хоча посадові особи також є громадянами. Визначення поняття посадової особи зводиться до роз’яснювальних листів Мінюсту, які можна трактувати по-різному.

Також слід зазначити, що Правила пожежної безпеки в Україні ППБУ визначають обов’язок керівника підприємства«призначити відповідальних за пожежну безпеку окремих будівель», а не «відповідальних за протипожежний стан будівлі».

Законодавець не визначає, з числа яких осіб має бути призначений відповідальний на пожежну безпеку — посадових осіб чи рядових працівників. У зв’язку з чим виникають навіть деякі казуси, наприклад, коли директор однієї із установ призначав відповідальним за пожежну безпеку будівлі технічну працівницю, тобто прибиральницю.

На деяких підприємствах призначення відповідальних за пожежну безпеку зводять до банально простого: призначають спостерігати (саме «спостерігати» — так і зазначають в розпорядчому документі) за станом електромереж енергетика. Спостерігати за станом повітропроводів, каналізаційних, водопровідних, теплових мереж тощо, станом самих будівель призначають інших осіб, а відповідальним за весь стан пожежної безпеки, тобто за діяльність та бездіяльність всіх цих спостерігачів, призначають інженера з охорони праці або інженера з пожежної безпеки (за наявності такої посади), або й взагалі прибиральницю.

Призначення іншої особи відповідальним за всіх і за все не має правового обґрунтування, хоча такі рішення й влаштовують деяких керівників, бо дозволяють виправдати свою бездіяльність і уникнути відповідальності. Звичайно, при такому «менеджменті» кількість негараздів не підприємстві значно зростає.

Законодавець не визначає жодних повноважень, тобто прав, для відповідальних за пожежну безпеку. Всі повноваження зводяться лише до відповідальності.

Ніхто не розглядає бажання самого працівника нести відповідальність за пожежну безпеку на підприємстві, тобто і за невиконання обов’язків іншими не підпорядкованими йому особами. Виникає запитання, як це погоджується з Кодексом законів про працю України. Законодавець не визначає також порядку доплати відповідальному за пожежну безпеку.

Таким чином, відповідальність за пожежну безпеку мають нести ті особи, на яких покладено повноваження із забезпечення пожежної безпеки, згідно з вимогами ст. 55 Кодексу цивільного захисту України, а не окремо призначені громадяни.

Між іншим, у країнах Євросоюзу відповідальність за пожежну безпеку підприємства несе його власник.
З огляду на здоровий глузд і враховуючи, що в будівлі заводоуправління знаходяться структурні підрозділи, які не підпорядковані інженеру з охорони праці (бухгалтерія, служба матеріально-технічного забезпечення, інженерні служби тощо), відповідальним за пожежну безпеку будівлі заводоуправління (якщо це окрема будівля) доцільно призначати одного з керівників заводу, рішення якого будуть найвагоміші. А інженер з охорони праці мав би бути призначений відповідальним за пожежну безпеку приміщення (кабінет, клас тощо) з охорони праці.
Отже, відмовлятися від необґрунтованих призначень чи погоджуватися з рішеннями роботодавця — кожен працівник вирішує особисто, з урахуванням того факту, що основні трудові права працівників визначені статтею 2 Кодексу законів про працю України.

Володимир Ященко,
спеціаліст із пожежної безпеки, експерт журналу «Охорона праці і пожежна безпека»

Джерело: редакція журналу «Охорона праці і пожежна безпека»

Категорія: Питання та відповіді | Додав: ohranatruda
Переглядів: 1584 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 894

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.