12 пожежних автомобілів зроблених в СРСР
Автоцистерна пожежна АЦ-40 з колінчастим підйомником на базі ЗіЛ-133ГЯ.
Автоцистерна АЦ-40 (133ГЯ) -203, дивлячись на те, що в назві цього автомобіля нічого не сказано про його приналежність до висотної техніки, автоцистерна забезпечена 18-ти метровим колінчастим підйомником, розташованим в центрі на кузові замість пеналів для всмоктувальних рукавів. Було побудовано всього три таких автоцистерни - надмірна складність конструкції не дозволила запустити цю машину в серійне виробництво.
Автомобіль комбінованого гасіння АКТ-2,5 на базі ЗіЛ-133ГЯ
Автомобіль комбінованого гасіння призначений для доставки до місця пожежі бойового розрахунку, пожежно-технічного озброєння, піноутворювача і порошку, гасіння електроустановок під напругою до 1000 В шляхом подачі на вогнище пожежі вогнегасної порошку через лафетний ствол і ручні стволи, подачі на місце пожежі води з відкритого водоймища або водопровідної системи (від підземного гідранта) через лафетні і (або) ручні стволи, подачі на вогнище пожежі механічної піни з використанням пеногенератора через ручні стволи, лафетну установку або ручні піногенератори.
Пожежна автодрабина АЛ-30 на базі ЗІЛ-131.
Пожежна автодрабина призначена для підйому пожежних у верхні поверхи будівель і споруд, евакуації людей і цінностей з верхніх поверхів палаючих будівель і споруд і служить для гасіння пожеж водою або повітряно-механічною піною за допомогою лафетного ствола і пеногенераторов, встановлених на вершині колінного комплекту, для переміщення вантажів краном при складених колінах. Висота підйому - до 30 метрів.
Автоцистерна пожежна АЦ-40 на базі ЗІЛ-131
Автоцистерна пожежна АЦ-40 на базі ЗІЛ-130
Автоцистерна пожежна АЦ-40 призначена для доставки до місця пожежі бойового розрахунку, засобів пожежогасіння, пожежно-технічного озброєння і служить для гасіння пожеж водою та повітряно-механічною піною.
Автомобіль повітряно-пінного гасіння АВ-40 на базі Урал-375
Призначений для гасіння пожеж, доставки до місця пожежі запасу піноутворювача та пожежно-технічного озброєння та для подачі піноутворювача до пінозмішувачів. Може бути використаний в комплекті разом з іншими пожежними автомобілями для подачі піноутворювача до магістральних пінозмішувачів і як самостійна бойова одиниця з забором води з водойми або водопровідної мережі.
Автомобіль газоводяного гасіння АГВТ-150 на базі Урал-375.
Вогнегасним засобом на цих автомобілях є газоводяний струмінь, що складається з суміші відпрацьованого газу турбореактивного двигуна і розпорошеної до дрібнодисперсного стану води. Джерелом відпрацьованих газів служить встановлений стаціонарно на автомобілі турбореактивний двигун (ТРД). Для використання на пожежних автомобілях застосовуються відпрацювавші льотний моторесурс та капітально відремонтовані турбореактивні двигуни. Вода в струмінь відпрацьованого газу ТРД подається з лафетних стволів, закріплених на турбореактивному двигуні. Вогнегасний ефект газоводяного струменя полягає в зниженні температури в зоні горіння і розведенні горючих парів і газів.
Найбільшу ефективність автомобілі газоводяного гасіння мають при гасінні пожеж газових і газонафтових фонтанів. Крім того, ці автомобілі успішно застосовуються для гасіння пожеж на технологічних установках нафтопереробних і хімічних підприємств.
Автомобіль технічної служби, зв'язку та освітлення АТСО-20 на базі Урал-375.
Пожежний автомобіль технічної служби, зв'язку та освітлення АТСО-20 (375) - ПМ-114 служить для проведення аварійно-рятувальних робіт. За допомогою спеціального обладнання видаляється дим і подається свіже повітря в приміщення, вскриваються перекриття і стіни. Гідравлічним краном розбираються завали; тяговою лебідкою та іншими пристроями надається допомога машинам, пошкодженим в результаті аварії.
За допомогою цього автомобіля здійснюється освітлення робочих майданчиків на пожежах або під час проведення аварійно-рятувальних робіт за допомогою стаціонарних і виносних прожекторів; забезпечення зв'язком керівників аварійно-рятувальних робіт з бойовими розрахунками і штабом пожежогасіння за допомогою радіо- та телефонного зв'язку; живленнчя пожежних електроустановок потужністю до 10 кВт, (причіпні димососи, електропили та інші установки).
Автомобіль штабний АШ-5 на базі УАЗ-452.
Автомобілі штабні призначені для забезпечення роботи штабу пожежогасіння і служать для доставки до місця виклику особового складу, засобів зв'язку і т.д.
Автомобіль аеродромний АА-60 на базі МАЗ-7310.
Автомобіль аеродромний пожежний призначений для гасіння пожеж літальних апаратів цивільної та військової авіації, а також для гасіння інших об'єктів аеродромів та аеропортів.
Автомобільний колінчатий підйомник АКП-30 на базі КрАЗ-250.
Виробник - Торжокский машинобудівний завод. Висота підйому - 30, кількість колін стріли - 4 шт., Вантажопідйомність - 350 кг.
Автомобіль димовидалення АД-60 на базі ГАЗ-66.
Пожежний автомобіль димовидалення призначений для видалення диму з підвалів, сходових клітин і ліфтових шахт багатоповерхових будівель і приміщень великого об'єму, отримання повітряно-механічної піни високої кратності і подачі її в приміщення і на відкриті осередки пожежі, створення загороджувальних смуг з повітряно-механічної піни на шляху поширення полум'я.
|