7 лютого - День народження вогнегасника
151 рік виповнюється цьому винаходу. Вогнегасник в автомобілі, в офісі, на дачі, у квартирі - незамінний первинний засіб пожежегасіння. 7 лютого 1863 був виданий перший патент на вогнегасники. Відбулася ця подія в США . Тоді інженер з Виржинии Алан Креем заявив про свій винахід на весь світ. І незабаром вогнегасники почали з'являтися в Європі.
З початку 19 століття в Європі і Росії велися роботи з удосконалення не тільки нових вогнегасних сумішей і розчинів, але і по створенню нових корпусів для вогнегасників. Були винайдені скляні герметично закриті вогнегасники - гранати і вогнегасники - бомби ємністю від 0.5 до 2 літрів, з наповненням водними розчинами солей натрію, калію, сірки, магнію, бури та квасцов. Вогнегасники мали вельми оригінальні назви - патрони Бухер, граната Гардена, циліндр Вінера, бомби Росія і Смерть Вогню. При виникненні пожежі, вміст вогнегасника потрібно було вилити на полум'я, або кинути його у вогнище загоряння. Головний вогнегасний ефект полягав в "перешкоджанні дотику повітря до палаючого тіла" Вживати такі гранати - вогнегасники рекомендувалося тільки в невеликих приміщеннях. Вогнегасник "Пожарогаз", створений російським винахідником Шефталем в кінці 19 століття, успішно рекламувався і продавався до початку 20 століття коли з'явилися перші зразки пінних і вуглекислотних вогнегасників . Метод гасіння горючих рідин за допомогою піни , одержуваної в результаті хімічної реакції між лужним і кислотним розчинами, був запропонований в 1902 році російським інженером Лораном. У 1904 році російський інженер Олександр Григорович Лоран винайшов перший вогнегасник, який поклав початок виробництву в країні хімічних пінних вогнегасників. Порядок його роботи був простим. Необхідно було відкрити клапан, перевернути вогнегасник, а коли з розтруба піде піна його можна застосовувати. Під час другої світової війни пожежі гасили саме таким способом.
На зміну цим прийшли порошкові, вуглекислотні, аерозольні та інші вогнегасники. Їх маса значно менше, а швидкість гасіння значно вище, що дозволяє більш ефективно боротися з вогняною стихією .
|