7 смертних гріхів пожежної безпеки
1. Безвідповідальність: безвідповідальна людина небезпечна, та неконтрольована, вона все одно, що душевно хвора або психічно не здорова. Довіряти їй вогонь нерозумно, пояснювати вимоги пожежної безпеки - все одно, що говорити зі стінкою. Це найнебезпечніша людина.
2. Халатність: робота, виконана без бажання, з метою просто скоріше позбутися неї, ніколи не буде якісною. А значить, взагалі не має сенсу. Халатність - ознака відсутності поваги до безпеки і до оточуючих.
3. Відсутність пунктуальності: не вміння розподіляти свій час тягне наслідки, що позначаються на безпеці. Страждати починають всі. Відкладання усунення порушень вимог пожежної безпеки веде до тих самих пожеж з тяжкими наслідками. Запізнення на зустрічі збори, конференції - теж саме як неявка на гасіння пожежі чи не вчасно розпочата евакуація.
4. Слабохарактерність: боязнь взяти на себе відповідальність, боязнь самостійно прийняти рішення, ниття і ухилення робить людину марним в справі. Таким людям не можна довіряти, вони можуть підвести в надзвичайній ситуації.
5. Дурість: людина, що не вміє бачити очевидні речі, приймати рішення і самостійно виконувати завдання, ніколи не забезпечить безпеку і навіть навпаки призведе до біди. Безграмотність і відсутність логіки - перший крок до непоправних наслідків.
6. Неадекватність: виражається в абсолютно різних аспектах: підвищена чутливість до інформації, зоряна хвороба, конфліктність, істеричність, невміння тримати себе в руках, схильність до запуску чуток і обговорень людей за їх спинами. Такі люди небезпечні. Вони породжують паніку- найнебезпечнішу поведінку при пожежі.
7. Брехливість: обманює людину, що дає і не виконує обіцянок, що не відповідає за свої слова, що не віддає їм звіт, в результаті стає причиною багатьох бід. Не розуміння вагомості та значущості своїх слів веде до втрати поваги та пожежі.
|