Деякі цікаві факти про пожежі
Найвідомішим палієм був Герострат, який виключно для того, щоб прославитися, спалив храм Артеміди в Ефесі.
У 391 році натовп християнських фанатиків, підбурювана «Батьком Церкви» Теофілом спалила Олександрійську Бібліотеку - найдавніше і найцінніше зібрання літератури з історії, географії, астрономії і біології. Підпал християни мотивували тим, що давня наука суперечить Священному Писанню і повинна бути знищена.
Знаменита Лондонська пожежа тривала чотири дні. Згоріло 87 церков (навіть Собор святого Павла), велика частина урядових будівель і 70000 з 80000 будинків. Вважається, що це - найбільш кричущий випадок бездіяльності пожежних: у перший день пожежею взагалі ніхто не займався.
Найвідоміший добровільний підпал міста - це підпал Москви в 1812 році. Були знищені Університет, бібліотека Бутурліна, Петровський та Арбатский театри. Вважається, що в Московській пожежі загинув рукопис «Слова о полку Ігоревім», а також унікальний Троїцький літопис.
Через тиждень після пожежі Рейхстагу в 1933 році (який, як стверджував Гітлер, влаштували комуністи), Німеччина вибрала новий рейхстаг, нацистський. І тоді, і зараз багато хто вважає, що підпал влаштували самі нацисти.
Найзнаменитіша людина, засуджена за підпал - це Гай Фокс, учасник «Порохової змови» проти англійського короля Якова I. Саме Фоксу було доручено запалити гніт, що вів до наповненого порохом приміщенню під палатою лордів в Лондоні. Там він і був заарештований. «Ніч Гая Фокса» досі відзначається в багатьох англомовних країнах 5 листопада.
Найбільш інтелектуальний палій - це знаменитий фізик Роберт Вуд. У дитинстві він просто обожнював влаштовувати підпали і вибухи . До восьми років за ним закріпилася репутація Прометея.
У книгу Гіннеса занесений рекорд за швидкістю добування вогню від тертя двох паличок. Добути вогонь таким способом можна за 39.7 секунди.
.
|