Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Субота, 16.11.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.144.172.125· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Где найти актуальную ссылку?

Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 9
Гостей: 9
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » Цікаве та прикольне

Гасіння пожеж - за допомогою звуку та електромагнітних полів
[ ] 14.06.2012, 15:38

Гасіння пожеж - за допомогою звуку та електромагнітних полів
 
Інженери з американського військового агентства DARPA розробили цікаві способи гасіння пожеж без використання хімічних агентів - за допомогою акустичних та електромагнітних хвиль. Опис незвичайних вогнегасників наводиться на сайті цього агентства.

Вчені досліджували можливість пригнічувати вогонь за допомогою різних фізичних методів, два з яких виявилися перспективними: вплив змінного магнітного поля та акустичне опромінення.

У першому випадку полум'я гасили за допомогою спеціального електрода, покритого захисною скляною оболонкою. Вплив поля на плазму вогню призводило до утворення потужних потоків часток - іонних джетів. Потоки фактично здували полум'я і таким чином гасили вогонь. Метод працював при гасінні невеликих вогнищ, але виявився погано масштабованим.

Інший спосіб гасіння полягав в опроміненні полум'я звуковими хвилями. В експериментальній установці посудину з палаючим гептаном поміщали між двома динаміками. Акустичне вплив динаміків виявилося здатне загасити вогонь за кілька секунд. За словами інженерів, така дія звуку пояснюється двома причинами. По-перше, акустичні хвилі стоншують зону згоряння, а по-друге, впливають на поверхню пального, збільшуючи швидкість його випаровування. Це не призводить до збільшення швидкості згоряння, а тільки знижує температуру вогню. В результаті полум'я гасне.
Розробка інженерів може стати в нагоді для створення систем автоматичного пожежогасіння для кораблів і літаків. Автори, проте, відзначають, що їм не вдалося поки знайти спосіб ефективно масштабувати пристрої для застосування на практиці.












Категорія: Цікаве та прикольне | Додав: ohranatruda
Переглядів: 2582 | Завантажень: 1 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 1
avatar
0
1 ohranatruda • 11:24, 17.07.2012
Хіміки вчаться гасити пожежі електрикою


На черговому засіданні Американського хімічного товариства вчені з Гарварду розповіли про проведення експериментів по боротьбі з вогнем за допомогою електричного струму.



Аспірант Лудовіко Кадемартірі (Cademartiri) і його колеги знайшли безліч робіт, які досліджують вплив електрики на вогонь (викривлення язиків полум'я, його мерехтіння). В деяких згадувалося, що заряд може навіть погасити полум'я. Але ніхто з учених так і не спромігся вивчити практичне застосування феномена.

«Контролювати полум'я - складно, але наше дослідження показало, що додатком сильного електричного поля можна придушити поширення вогню дуже швидко», - сказав Кадемартірі.

Причому найкращий ефект, як з'ясувалося, досягається з сильним осцилююим полем. Попередники Кадемартірі використовували порівняно слабкі і постійні поля, і тому не могли дізнатися, наскільки потужним може бути ефект гасіння вогню.

Щоб домогтися чіткого результату, інженери підключили пристрій, що нагадує стержень, до підсилювача (до 600 ват потужності і з робочою напругою до 40 кіловольт). За допомогою такої системи авторам досвіду вдалося збити полум'я висотою 30-50 сантиметрів. У подальших експериментах був той же результат. При цьому на засіданні Лудовіко
зазначив, що в теорії для боротьби з вогнем буде достатньо і десятої частини використаної потужності.

Вчені вважають, що нинішня практика гасіння пожеж хоч і ефективна в більшості випадків, але дуже вже руйнівна. Мовляв, часто вода, піна і порошок наносять більше руйнувань, ніж сама пожежа.

Що саме відбувається з полум'ям під впливом електричного імпульсу, дослідники до кінця не розібралися. Вони вважають, що має місце відразу кілька різних явищ.

Однак є деякі припущення. Так, сильне електричне поле (в десятки кіловольт), що формується «чарівною паличкою», швидше за все, впливає на заряджені частинки всередині полум'я (сажу, іони і електрони) і змушує їх переміщатися. А ці заряджені частки, у свою чергу, впливають на потоки газу в полум'ї, порушують його стабільність і у фіналі відокремлюють полум'я від його джерела (палива).

Американські вчені мріють про те, що рано чи пізно «електричним променем» можна буде проробляти отвори (коридори) в стіні вогню, щоб відкривати вхід пожежним і вихід постраждалим людям.

Кінцевим результатом нинішнього дослідження може стати заплічний ранець-вогнегасник для рятувальників (силова установка буде розташовуватися усередині) або ж електричні стельові «розбризкувачі», на зразок водяних спринклерів, що використовуються в системах автоматично пожежогасіння.

Що важливо, гасити загоряння за допомогою нової технології можна буде здалеку. А це не тільки убезпечить пожежників, але і позбавить рятувальників від необхідності в підводі води та інших матеріалів до місця пожежі. Або, у всякому разі, традиційних засобів пожежогасіння потрібно менше, ніж раніше.

Гасіння електрикою підійде для невеликих просторів (бронетранспортерів, літаків, підводних човнів). Але ліквідувати таким способом лісові пожежі, що поширюються по великих територій, навряд чи вдасться.
Кадемартірі з товаришами бачать і інше застосування своєму відкриттю: з його допомогою можна буде контролювати горіння в двигунах, на електростанціях, а також в зварювальних апаратах і газових різаках, вважають вчені.

У будь-якому випадку Лудовіко ще має намір з'ясувати, як описаний ефект залежить від масштабів полум'я, як потоки заряджених часток впливають на полум'я, кінетику хімічних реакцій в зоні горіння і перерозподіл потоків тепла.
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 989

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.