Голландський студент створив прототип дрона для екстреної реанімації
Безпілотні літальні апарати можна використовувати не тільки для перенесення ракет класу повітря-земля, а голландці не лише вміють курити «травку» і знімати фільми для дорослих. Виявляється, що перші можна використовувати для порятунку людей, а що до других, то серед них є вельми талановиті винахідники.
Алек Момона, голландський студент технічного університету нідерландського міста Делфт запропонував використовувати БПЛА для екстреної реанімації людей. Зокрема молодий винахідник запропонував використовувати дронів для допомоги «сердечникам». Пропозиціями молодий винахідник обмежуватися не став і розробив проект БПЛА, а також, своїми силами зібрав першу дослідну модель.
Створив він цей прототип рятувального дрону за допомогою 3D-принтера. Важить апарат всього 4 кілограми і має три гвинтових двигуна, що дозволяють розганяти його до швидкості в 100 км \ год. Запасу ходу у БПЛА вистачає на 12 км. Головним завданням дрона буде порятунок людей. Особисто пристрій врятувати нікого не зможе, але він буде переносити все необхідне обладнання, засоби та препарати для екстреної реанімації своїми силами. Застосовувати таких дронів можна було б, наприклад, там, куди швидкій допомозі дістатися дуже складно.
Важливою деталлю рятувального апарату є те, що на ньому встановлені засоби відеозв'язку. Після прибуття на місце черговий лікар-оператор, зможе проконсультувати тих, хто опинився поруч з постраждалим, також він зможе дати конкретні рекомендації, почувши з перших вуст опис того, що сталося. Такий підхід дозволить найбільш швидко і ефективно задіяти всі засоби порятунку, навіть за тієї умови, що першу допомогу надає не досвідчена людина.
Проект, представлений студентом, вже оцінили голландські лікарі, на їх думку, в разі успішної реалізації, дрон міг би підвищити шанси виживання при серцевому нападі до 80%. Більш того, лікарі вважають, що дрона можна буде застосувати і по іншим реанімаційним напрямками, наприклад, при роботі з потопаючими.
|