Як проводять обідні перерви в різних країнах світу
Відпочинок в середині робочої зміни необхідний всім, і роботодавцям всіх країн світу з цим доводиться погодиться. Ось тільки проводять обідню перерву в різних країнах по-різному. Комусь достатньо 20 хвилин сну за комп'ютером прямо на робочому місці, а хтось не може дочекатися, щоб на пару годин піти з роботи і влаштувати собі практично гастрономічний фестиваль.
1. 3-годинна сієста - Іспанія
Іспанці і сьогодні не відмовилися від 3-годинної перерви на обід. Більшість іспанців відправляються на обідню перерву з 14 00 до 17 00. Однак сієста - один з найпоширеніших міфів про Іспанію. Згідно з останніми опитуваннями, 58,6% жителів країни ніколи не сплять вдень і лише 16,2% роблять це щодня. Приблизний графік держслужбовців виглядає так: з 9 00 до 14 00, потім перерва, потім робочі години з 17 00 до 20 00. І лише недавно в уряді підняли питання про зміну робочого графіка, щоб робочий день закінчувався о 18.00.
2. Перерва на секс - Швеція
У Швеції запропонували ввести перерву на секс.
Пер-Ерік Мускос, член міської ради в шведському місті Евертурнео, виніс пропозицію ввести оплачувану перерву протягом робочого дня занять сексом. На думку політика, який посилався на результати наукових досліджень, це буде сприяти поліпшенню партнерських відносин. Депутат зазначив, що сьогодні шведські пари проводять разом мало часу. При цьому він не виключає, що далеко не всі будуть використовувати цей перерву за прямим призначенням. Але і прогулянка в парку, вважає ініціатор незвичайної пропозиції, нікому не завадить.
3. «Сплю, але на місці» - Японія
Японія - країна з найжорсткішою трудовою дисципліною серед цивілізованих держав. Але тим не менше роботодавці дозволяють своїм працівникам подрімати прямо на робочому місці. Втім, продиктовано це не гуманізмом, а, скоріше, економічною доцільністю. Так в Японії борються з «офісною сонливістю». Поспати можна, як правило, не відходячи від комп'ютера 20-30 хвилин з 13:00 до 16:00. Втім, в деяких компаніях дозволяється вийти в хол і подрімати в м'якому кріслі. Роботодавці впевнені, що відпочивши співробітник буде працювати більш плідно, ніж його колега, який «клює носом». Такий сон японці називають «Inemuri». У перекладі це означає «сплю, але на місці»
4. Дві години на ланч - Китай
Обідня перерва в китайській клініці :-). Для китайців їжа - це все! У цій країні культ їжі. І сьогодні «старі» пекинці вітають один одного питанням «Поїв ти?» І хоча таке сьогодні почуєш нечасто, трепетне ставлення до прийому їжі залишилося. Обідня перерва на китайських підприємствах починається о 12 годині і триває не менше 2 годин. Але вже приблизно за годину до початку обіду співробітникам не сидиться на місці - вони в передчутті ланчу. Практично на всіх великих підприємствах є столові, але готують їжу спеціалізовані комбінати харчування. Вони ж доставляють різноманітні страви по підприємствах. Китайці не звикли до "перекусу" - кава з булочкою не для них. Тому якщо обід, то обов'язково як мінімум з трьох страв.
5. «Швидше і дешевше» - США
У США ланч проковтують прямо на робочому місці буквально за лічені хвилини. У цій країні все вимірюється в грошах, тому використовувати обідню перерву за своїм прямим призначенням, особливо в розпал фінансової кризи, стало у багатьох співробітників американських підприємств і офісів моветоном. Ланч проковтують прямо на робочому місці буквально за лічені хвилини. Бізнес-ланч «по-американськи», який проходить прямо біля комп'ютера, небагатий і, як правило, складається з заготовленого вранці сендвіча, чіпсів, а також традиційної газованої води.
6. Півгодини на поїсти - Німеччина
Ситно поїсти і повернутися на роботу. Офіційна перерва на обід в Німеччині всього півгодини. Про те співробітник може вибирати в який саме час він буде відпочивати від роботи. Роботодавець вважає не на часи приходу-відходу, а на годинник (необхідні 8 годин роботи), тому і з обідом співробітник вільний чинити, як знає: використовує, або відмовляється, щоб раніше піти.
Бонус
А у Бразилії піклуються і про коней :-). Укладачі Бразильського трудового законодавства не забули навіть про коней. Робочий день коней не може перевищувати восьми годин, включаючи перерву на обід. Крім того, коням має надаватися не менше одного вихідного дня на тиждень. А хворі коні взагалі звільняються від усіх робіт.
|