Японський концепт робота для боротьби з НС на атомних станціях
[
]
18.04.2014, 16:30
Японський концепт робота для боротьби з НС на атомних станціях
17 квітня в Токіо відбулася презентація сучасного робота з романтичною назвою «Сакура - 1». Нового робота планують використовувати під час НС на атомних електростанціях, якщо знаходження людей у зоні зараження неможливо.
Розробниками робота стали фахівці з Технічного університету префектури Тіба. За їх словами, новий робот може використовуватися як для проведення наземних операцій, так і під водою. Управління роботом здійснюється дистанційно за допомогою джойстика, а спостерігати за ним можна за допомогою монітора.
За словами розробників, новинка за своїми параметрами перевершує аналоги, які використовували для ліквідації аварії на «Фукусіма- 1».
Одна з головних особливостей нового робота полягає в тому, що нова модель може працювати на глибині до одного метра, якщо на атомній електростанції стався витік води. Корпус машини захищений від проникнення пилу. Нові акумулятори дозволили збільшити час автономної роботи. Новий робот здатний підніматися по вузьких сходах і спускатися з них . Він легко обертається навколо власної осі на ділянках невеликої площі. Все це, за словами фахівців, просто необхідно у разі, якщо сталася НС на атомній електростанції.
Габарити робота порівняно з попередніми моделями дещо зменшились. Довжина робота близько 50 см, а його ширина - 40 см. Робот оснащений камерами з високою роздільною здатністю, які здатні допомогти оператору проводити аналіз ситуації в районі лиха.
Спеціальні датчики, встановлені на «Сакурі - 1» дозволяють зняти дані про радіаційний фон і про температуру навколишнього середовища. Новий робот в даний час проходить випробування в одному з наукових центрів префектури Фукуї, де вивчають способи протидії НС .
В загалі, після катастрофи на Фукусімі Японці значно активізували роботи, пов’язані з розробкою систем захисту атомних електростанцій та ліквідацією наслідків аварій на них.
Ось, наприклад, цікава розробка атомна електростанція в океані здатна винести цунамі.
Найжахливішим наслідком впливу на атомні електричні станції хвилі цунамі є той факт, що після того, як води заспокоюються, в обладнанні з'являються пошкодження, які дозволяють ядерної енергії потрапляти в океан. Такі події, як цунамі відбуваються в Японії достатньо часто, вчені запропонували рішення, будувати АЕС далеко від берега. Це дозволить отримати захист від хвиль Цунамі.
Над дизайном станції працювало чимало відмінних архітекторів. Першим проектом є розробка Якопо Буонгіорно, який займає місце доцента ядерної науки в Массачусетському технологічному університеті. Він і його колеги вважають, що якщо побудувати платформу, яка нагадує ті, які добувають нафту і газ в океанах світу, це додасть конструкції міцності. Станції можна будувати безпосередньо на верфі, а потім буксирувати на будь-яку відстань, яка необхідна для безпеки. Таким способом забезпечується постійне отримання енергії, а станція захищається від цунамі.
При даному розміщенні стає легко уникнути навіть найбільшої проблеми всіх атомних станцій. Йдеться про перегрів системи та обладнання, яке може стати фатальним. Якщо допустити такі перегріви, то станція може просто вибухнути. Розміщення в океані є відмінним способом охолоджувати всі необхідні конструкції і працювати на граничних потужностях . Постійна циркуляція води з океану, дає можливість надійно охолоджувати реактор і стрижні атомних станцій.
Перша подібна станція буде побудована в 2016 році. Вона буде розміщена в океані на відстані 8 - 11 кілометрів від берега. Також, якщо аварія все ж відбудеться, що є малоймовірним, людям які живуть на березі не доведеться змінювати місце проживання.