Київський інженер розробив капсулу, яка рятує пасажирів при аварії літака
Київському інженеру Володимиру Татаренко вдалося розробити і запатентувати новий спосіб для порятунку пасажирів падаючого літака. Для цього він створив особливу капсулу, яка повинна викидатися з авіалайнера в разі критичної неполадки. Вартість впровадження такої системи в пасажирський літак оцінюється приблизно в $ 1 млн.
Капсула з пасажирами, за задумом Татаренко, кріпиться до фюзеляжу літака спеціальними автоматичними відєднаньними елементами. У випадку аварії ця капсула відділяється від літака і за допомогою парашута приземлюється. Аналогічну ідею ще в 1923 році пропонував і російський винахідник Гліб Котельников. Однак у більшості випадків капсула з пасажирами руйнує фюзеляж, а сам літак надалі вже неможливо буде використовувати.
Татаренко вдалося усунути цю проблему. Йому було видано патент на цей винахід ще в 2012 році. На думку інженера, авіакомпанії не використовують такі капсули, оскільки не бажають витрачати зайві гроші. За даними ICAO (Міжнародної організації цивільної авіації), близько 70% аварій відбуваються вже на стадії горизонтального польоту. Виходом з такої ситуації стала капсула, яку потрібно прикріпити до фюзеляжу. Вона може при необхідності відокремитися від літака буквально за лічені секунди.
Як повідомлялося в ЗМІ, тільки за останні місяці зазнали катастрофи відразу кілька літаків. Зокрема, одним з гучних випадком є падіння авіалйнера Airbus-321 російської авіакомпанії «Когалимавіа», те, що трапилося тиждень тому. 31 жовтня борт прямував з Шарм-ель-Шейха в Санкт-Петербург. Не досягнувши мети, він розбився біля міста Ель-Аріш на Синайському півострові через 23 хвилини після зльоту. На борту було 217 пасажирів і 7 членів екіпажу, всі з яких загинули.
|