Покарання по-американськи: режисер отримав два роки в'язниці за смерть працівника
Законодавство Америки поповнилося новим прецедентом, коли відомий американський режисер отримав реальний строк за загибель співробітника своєї знімальної групи. Жертвою стала оператор Сара Джонс, вона потрапила під поїзд наприкінці лютого цього року під час зйомки фільму «Опівнічний вершник», який розповідає про долю відомого рокера-гітариста Грегга Олма.
Трагедія сталася 20 лютого 2014, знімальним майданчиком служив залізничний міст в окрузі Уейн в Джорджії, саме тут і стався нещасний випадок. Несподівано для знімальної групи на міст виїхав потяг і зніс частину обладнання, під удар потрапила і оператор С.Джонс, яка просто не встигла покинути залізничні колії.
Спочатку Міллер заперечив свою причетність до події, так як він, як режисер не зобов'язаний був відповідати за безпеку колег на робочому місці, але суд не погодився з цією заявою, адже виробнича компанія, яка і знімала фільм, була створена самим режисером і його дружиною. У компанії Film Allman LLC не було навіть дозволу на проведення зйомок на залізничному мості.
Пізніше Рендолл визнав себе винним у трагедії, крім нього покарання повинна була понести його дружина, співавтор картини, але за згодою сторін Міллер взяв на себе всю провину в події і став першим американським режисером, та швидше за все першим режисером у світі, який поніс кримінальну відповідальність за смерть працівника на знімальному майданчику.
Суд, дослідивши всі докази і матеріали справи засудив його до двох років в'язниці, а крім цього ще до восьми років умовного терміну, 360 годин громадських робіт і штрафу в розмірі 25 тисяч доларів. Також йому заборонено займатися режисерською роботою та іншої схожою діяльністю, яка передбачає відповідальність за знімальну групу на всьому протязі умовного терміну.
Дуже часто смерть на знімальному майданчику застигає нечленів групи, а акторів. У мережі Інтернет існують спеціальні добірки смертей акторів на знімальному майданчику, дуже моторошні добірки, таке відчуття, що безпека постановочних сюжетів ніхто не перевіряє. Можливо тепер хоча б американський кінематограф, який займає левову частку кіно усього світу, задумається про можливі наслідки такої недолугості.
|